Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kontrabanda o wartości 200 tyś. zł odkryta w Mławie


Mławscy policjanci zatrzymali 56-letniego mężczyznę i 26–letnią kobietę, którzy posiadali wyroby bez wymaganej przepisami akcyzy. Obojgu zatrzymanym grozi wysoka grzywna i do 3 lat więzienia.


Pod koniec ubiegłego tygodnia funkcjonariusze wydziału kryminalnego ustalili, że dwójka mieszkańców Mławy posiada papierosy oraz alkohol bez wymaganej przepisami akcyzy. 56-letni mężczyzna volkswagenem miał przewozić papierosy bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. Informacja się potwierdziła. Podczas kontroli drogowej policjanci odnaleźli worek foliowy z zawartością 15 białych kartonów, a w każdym po 200 sztuk papierosów. Funkcjonariusze przeszukali też miejsca zamieszkania mężczyzny oraz miejsca zamieszkania jego matki. Zabezpieczyli około 2 tys. paczek papierosów, 80 kg krajanki tytoniowej oraz 170 litrów spirytusu – o wartość rynkowa ponad 100 tys. zł.

Mundurowi zatrzymali także 26-letnią kobietę, która w swoim miejscu zamieszkania przechowywała papierosy pochodzące z przemytu. Podczas przeszukania policjanci ujawnili około 6 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej ponad 99 tys. zł.

Nielegalne wyroby zostały zabezpieczone, a sprawcy odpowiedzą za przestępstwo karno-skarbowe. Obojgu grozi wysoka grzywna i do 3 lat więzienia.

źródło: mł. asp. Aneta Prusik/KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
wyklęci
wyklęci
6 lata temu

[wymoderowano] nie Polska ,zydopolska się robi nic nie wolno nic nie można o Co tu chodzi?

Syn Ojca
Syn Ojca
6 lata temu

Podobno skarbówka na weselach ma sprawdzać skąd mają o ja pierd..lę!

Rydzyk ojciec
Rydzyk ojciec
6 lata temu

bez akcyzy, przepisy,nakazy,zakazy,H.J nie demokracja,nic nie wolno co to ma być?gdzie my żyjemy? za komuny mniej pilnowali,rzygac się chce na te przepisy!

dynpy
dynpy
6 lata temu

[wymoderowano] pogrąża wszystkich na których chandluje

szarak
szarak
6 lata temu

Szkoda [wymoderowano] i towaru aaaa tam taki towarek pyszny i potrzebny na oslode szarego zycia szarego czlowieka,oddajcie go [wymoderowano],obywatele!

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x