Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

6 serii popularnych tabletek antykoncepcyjnych wycofano z obrotu


fot. Pixabay


Wczoraj, 22 lutego br., Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu sześciu serii leku Symonette. To tabletki antykoncepcyjne stosowane doustnie; mogą być przyjmowane przez kobiety nie tolerujące estrogenów, a także matki karmiące piersią.

Wycofane serie produktu leczniczego Symonette (75 mcg, tabletki powlekane) to:

5DX058AB (data ważności 02.2018)
5DX060AB (data ważności 02.2018)
5DX061AA (data ważności 04.2018)
5DX141AC (data ważności 08.2018)
5DX174AE (data ważności 11.2018)
6DX001AC (data ważności 01.2019)

Podmiot odpowiedzialny Symphar Sp z o. o.

Decyzja GIF została wydana na podstawie informacji otrzymanej od producenta w związku z uzyskaniem wyniku poza specyfikacją dla jednej z badanych serii przedmiotowego produktu leczniczego. Decyzji GIF nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

źródło: Główny Inspektorat Farmaceutyczny/oprac. red.

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x