Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Płetwal z czternastoma medalami mistrzostw Mazowsza


Tegoroczne zawody pływackie pod patronatem prezydenta Ciechanowa nabrały wyjątkowego splendoru. Głównie przez fakt, że była to premierowa edycja mistrzostw Mazowsza. Wojewódzka batalia przyciągnęła na start przedstawicieli aż trzydziestu dziewięciu klubów.

KSP Mława nabór

Pod względem liczebności Płetwal Mława trochę odbiegał od konkurentów. Stołeczna Jagiellonia wystawiła do batalii aż 77 reprezentantów. Jednak pod względem sportowym różnicy nie było widać. Podopieczni Michała Chlastosza i Tomasza Szczepańskiego walczyli z ogromną zaciętością. To przyniosło efekt w postaci aż czternastu medali.

W gronie medalistów znaleźli się: Jakub Czupryn (złoto i brąz na 100 i 200 metrów stylem grzbietowym), Adrian Kaliszewski (brąz na 200 metrów stylem klasycznym), Patryk Kaliszewski (srebro na 50 metrów stylem grzbietowym), Jakub Szczepański (dwa razy brąz na 100 i 200 metrów stylem klasycznym), Amelia Butryn (złoto na 100 metrów stylem zmiennym i brąz na 50 metrów stylem grzbietowym), Maja Bużycka (złoto na 800 metrów stylem dowolnym i brąz na 100 metrów stylem dowolnym), Sylwia Rząp (złoto na 200 metrów stylem grzbietowym) i Natalia Tomczak (srebro na 50 metrów stylem grzbietowym).

Nie próżnowały także sztafety. Chłopcy na 4×50 metrów stylem dowolnym zostali sklasyfikowani na trzeciej pozycji. Natomiast dziewczęta na tym samym dystansie i w stylu finiszowały na drugim miejscu. W składach naszych drużyn popłynęli Mieszko Sadza, Jakub Hincmanowski, Aleksander Orkwiszewski, Patryk Kaliszewski, Gabriela Szczepkowska, Natalia Tomczak, Julia Błażkiewicz oraz Izabela Czaplicka.

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Płetwal z czternastoma medalami mistrzostw Mazowsza"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
aklema
Gość

brawo Amelko. hi hi hiiiii

wpDiscuz