Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Grupa Zalewski: zróbmy skrzynki dla bezdomnych i nocną herbaciarnię


Grupa Zalewski od lat podejmuje różne działania na rzecz osób bezdomnych nie tylko w naszym mieście. Wczoraj (21 lutego) Grupa zorganizowała w Mławie Forum o Bezdomnych. Wśród osób obecnych na spotkaniu zabrakło przedstawicieli Straży Miejskiej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, czyli dwóch najważniejszych instytucji miejskich zajmujących się w praktyce tym problemem. Obecny za to był przedstawiciel mławskiej policji.

KSP Mława nabór

Spotkanie potwierdziło, że nie ma współpracy pomiędzy Strażą Miejską, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Grupą Zalewski na rzecz osób bezdomnych, zresztą stwierdzenie tego faktu padło z ust Mariusza Zalewskiego, prowadzącego to spotkanie.

Naczelnik Grupy Zalewski omówił wspierając się prezentacją multimedialną sytuację bezdomnych odmawiającym wyjazdu do schroniska w naszym mieście oraz sposób ich funkcjonowania i radzenia sobie z tą sytuacją. Po raz kolejny podniósł potrzebę funkcjonowania łaźni miejskiej.

Jako nowe pomysły dla poprawienia warunków życia osób bezdomnych Mariusz Zalewski podał ustawienie skrzynek dla bezdomnych oraz zorganizowania nocnej herbaciarni.

Pierwszy z pomysłów już funkcjonuje w Łodzi. Skrzynka, a właściwie kontener składa się z szeregu otwieranych kluczem szuflad, do których mieszkańcy mogą wkładać potrzebne bezdomnym rzeczy czy produkty. Bezdomni mają możliwość umieszczania w niej kartki z wypisanymi potrzebami.

Nocna herbaciarnia z kolei, byłaby miejscem gdzie bezdomni podczas niskich temperatur zwłaszcza nocą, mogliby otrzymać gorącą herbatę.

Z zaproszenia Grupy Zalewski skorzystała dwójka miejskich i jeden powiatowy radny, dzielnicowy, kilku przewodniczących zarządów osiedlowych, szef mławskiego PiS, kilkoro członków stowarzyszeń. Choć po prezentacji Mariusza Zalewskiego wywiązała się dyskusja, to wszelkie wnioski niejako zawisły w próżni, gdyż zabrakło na tym spotkaniu zarówno władz miasta jak i wspomnianych wcześniej Straży Miejskiej i MOPS.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

12 - liczba komentarzy w artykule "Grupa Zalewski: zróbmy skrzynki dla bezdomnych i nocną herbaciarnię"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
mławianka
Gość

A ja tam widzę na tym spotkaniu jednego opoja w sweterku, nigdy niw wylewa za kołnierz, i co on tam robi? a może poucza jak się zachować będąc pod wpływem.

staton
Gość

Nie mogę pojąć skąd te minusy pod głosami popierającymi pomaganie i piętnującymi postawy aspołeczne?? Czy aż tak wielu mieszkańcom Mławy brak życzliwości, dojrzałości społecznej i zrozumienia? A może te minusy to odznaczają pracownicy MOPSów i strażnicy wiejscy na dyżurze?

Observer
Gość

Staton, z tego co zdążyłem zaobserwować, to w roku wyborczym w naszym mieście nasila się nagonka szczególnie na dwóch panów, z których jeden to właśnie Pan Mariusz, a więc nie dziw się. Taka widać jest rola klakierów.

Tata
Gość

rewelacyjny pomysł jak dla mnie,pozdrawiam Pana Mariusza

prostow_nick
Gość

To wstyd dla lokalnych władz, że nie raczyli zaszczycić takiej debaty. Kierownictwo do wymiany kwalifikuje się.

Echo
Gość

Teraz dopiero znajdą się bezdomni,
warunki i udogodnienia będą im sprzyjać!

wpDiscuz