Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Fizyka dla Smyka w SP nr 2


W Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się pokazy naukowe „Fizyka dla Smyka”. Wzięli w nich udział uczniowie oddziałów zerowych, klasy pierwszej i czwartych. Pokazy poprowadził pracownik Akademii Nauk w Olsztynie.

KSP Mława nabór

Takie zajęcia mają na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne. Uczniowie z zaangażowaniem i zaciekawieniem uczestniczyli w pokazie.

Każda grupa uczniów przez 45 minut poznawała różne tajemnice, korzystając z unikalnych zestawów edukacyjnych. Podczas pokazu pt. „Światło i kolor” nasze „smyki” poznawały m.in. rozszczepienie światła, tęczę, peryskop, światło stroboskopowe, laser, iluzje optyczne, podczerwień i ultrafiolet.

Pod przewodnictwem prowadzącego uczniowie wykonali kilkanaście ciekawych eksperymentów fizycznych. Młodzi uczestnicy nie tylko bawili się znakomicie, ale też dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy.

źródło i fot: SP nr 2

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz