Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Fizyka dla Smyka w SP nr 2


W Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się pokazy naukowe „Fizyka dla Smyka”. Wzięli w nich udział uczniowie oddziałów zerowych, klasy pierwszej i czwartych. Pokazy poprowadził pracownik Akademii Nauk w Olsztynie.


Takie zajęcia mają na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne. Uczniowie z zaangażowaniem i zaciekawieniem uczestniczyli w pokazie.

Każda grupa uczniów przez 45 minut poznawała różne tajemnice, korzystając z unikalnych zestawów edukacyjnych. Podczas pokazu pt. „Światło i kolor” nasze „smyki” poznawały m.in. rozszczepienie światła, tęczę, peryskop, światło stroboskopowe, laser, iluzje optyczne, podczerwień i ultrafiolet.

Pod przewodnictwem prowadzącego uczniowie wykonali kilkanaście ciekawych eksperymentów fizycznych. Młodzi uczestnicy nie tylko bawili się znakomicie, ale też dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy.

źródło i fot: SP nr 2

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x