Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Szkoła z pasją – dzień otwarty w SP 3


Być wśród ludzi i z ludźmi, to czasami prawdziwe święto”. (Phil Bosmans). Takie właśnie święto miało miejsce w lutym 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Mławie, gdzie odbył się Dzień Otwarty – pod hasłem „Rodzinny relaks”.


Zatem po kolei. O godz. 17.00 licznie zebranych uczniów, rodziców oraz gości powitał dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 – Jarosław Jabłonowski. Potem sprawy wzięła w swoje ręce  przewodnicząca Rady Rodziców p. Magdalena Miecznikowska, która czuwała, aby wszystkie występy przebiegały bez zakłóceń, a dzieci i młodzież czuły się otoczone życzliwością i serdecznością.

A w środku kolorowy zawrót głowy od talentów naszych uczniów. Kogo i co podziwialiśmy i oklaskiwaliśmy?

Na początku pokazy sztuk walki naszej absolwentki Moniki Szpakut – członka Kadry Narodowej Polskiej Federacji Taekwon-do wraz z grupą, w której szkoli się uczeń naszej szkoły. Następnie uczennice z klas czwartych zatańczyły dla  wszystkich zaproszonych gości układ  do muzyki Hallelujah.

W dalszej części prowadzący zaprosili gości do wspólnej zabawy:

kącika gier i zabaw malucha- w którym dzieci i starsi uczniowie odłożyli komórki i zagrali w „gumę”, chińczyka, twistera, scrabble, a najmłodsi układali wieżę z klocków , przechodzili przez tunele, labirynty oraz eksperymentowali pod okiem pań z nauczania początkowego i zmierzyli się z najlepszym uczniem w układaniu kostki Rubika / 30 sekund /. Ponadto dzieciom przypadła do gustu  gra  w  wężą, która z kartki papieru przeniosła się na matę i zaangażowała całe rodziny. W nagrodę za udział w grach dzieci mogły pomalować sobie twarz ;
warsztatów plastycznych- w których goście mogli spróbować sił artystycznych wykonując malowanki, wydzieranki, wyklejanki i prezentowały je swoim rodzicom;
fotobudki – gdzie wszyscy poprzez mobilne urządzenie, łączące ze sobą nowoczesną technologię z tradycyjną fotografią, mogli zrobić zdjęcie. Była to świetna zabawa dla całej rodziny, dużo wrażeń i ciekawych zdjęć ze Shrekiem, Myszką Miki, Minionkiem, Kulfonem i Moniką;
kącika pszczelarza – w którym prawdziwy pszczelarz pokazał ul, zasady zbierania miodu, hierarchię pszczół, a także ochronne ubranie. Na koniec każdy uczestnik zabawy mógł spróbować prawdziwego tegorocznego miodu.
miejsca spotkania z Mistrzem Świata w Kickboxingu – gdzie pod jego okiem można było spróbować sił w walce, obronie, mocnych ciosach, a przede wszystkim zrobić sobie zdjęcie.
słodkości– które czekały na dzieci w różnych miejscach: ciasteczka, ciasto, chipsy, paluszki, groszki, cukierki, żelki, a także woda mineralna, soki, napoje i pyszne gofry serwowane przez gimnazjalistów.

Nad całością przedsięwzięcia czuwała przewodnicząca Rady Rodziców wraz z animatorem , dzięki którym dzieci mogły wspólnie potańczyć, przeciągać linę, zabawić się kolorową chustą, skorzystać z trzech zjeżdżalni i zamknąć się w bańce mydlanej.

Tego czwartkowego popołudnia było gwarno, wesoło i radośnie. A tłumy przybyłych dzieci, rodziców, babć, dziadków, sympatyków naszej szkoły świadczą, że  „Rodzinny relaks” należy zaliczyć do udanego przedsięwzięcia, któremu sprzyjała mila atmosfera i dobra zabawa.

źródło i fot.: SP nr 3

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x