Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rekrutacja seniorów do nowej placówki rozpocznie się w drugiej połowie 2018 roku


Wniosek Miasta Mława na dofinansowanie remontu i adaptacji lokalu na potrzeby Dziennego Domu Seniora w Mławie uzyskał pozytywną ocenę. Uruchomienie placówki w pawilonie przy ul. Sienkiewicza 15/13 przewidujemy pod koniec 2018 roku, a rekrutacja seniorów rozpocznie się w drugiej połowie 2018 roku.

– To olbrzymi sukces w realizacji polityki senioralnej – nie kryje zadowolenia burmistrz Sławomir Kowalewski, któremu bardzo zależało, aby Dzienny Dom Seniora powstał w Mławie. Jego lokalizacja – w pawilonie przy ul. Sienkiewicza 15/13, w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Zawkrze” – też nie jest przypadkowa. Badania wykonane w czasie opracowywania Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Mława wykazały, że w obszarze Osiedla Sienkiewicza występuje problem starzejącego się społeczeństwa. Stworzenie miejsca wsparcia, które będzie świadczyło usługi rekreacyjne, edukacyjne, socjalne i terapeutyczne oraz zapewni jeden ciepły posiłek seniorom – jest odpowiedzią na tę sytuację.

Miasto Mława złożyło wniosek na utworzenie Dziennego Domu Seniora w ramach Wieloletniego Programu Senior+ na lata 2014-2020 – edycja 2018 r. ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Został on pozytywnie zweryfikowany i ostatecznie Mława otrzymała dotację wysokości 239 800 zł. Łączny koszt realizacji zadania polegającego na remoncie i adaptacji lokalu o powierzchni 204,35 m kw. w pawilonie przy ul. Sienkiewicza 15/13, wynosi 299 750 zł. Różnica – 59 900 zł – to wkład własny Miasta Mława.

Dzienny Dom Seniora przeznaczony będzie dla 30 mławskich seniorów w wieku powyżej 60 lat, którzy są nieaktywni zawodowo, samotni, bezradni w prowadzeniu gospodarstwa domowego, niepełnosprawni i wyrażą zgodę na uczestnictwo w zajęciach Dziennego Domu Seniora (nie wszystkie kryteria musza być spełnione). Preferowane będą osoby, które nie korzystają ze wsparcia w formie usług opiekuńczych świadczonych przez MOPS w Mławie. Rodzaj i zakres oferty placówki będzie dostosowany indywidualnie do potrzeb i możliwości seniorów.

Rekrutacja uczestników zajęć Dziennego Domu Seniora rozpocznie się w drugiej połowie 2018 roku i zostanie przeprowadzona przez Urząd Miasta Mława przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie. Uruchomienie Dziennego Domu Seniora przewidujemy pod koniec 2018 roku.

Dzienny Dom Seniora będzie funkcjonował w godzinach 8:00 -16:00 i zapewni seniorom minimum jeden posiłek dziennie oraz usługi: rekreacyjne, edukacyjne, socjalne i terapeutyczne.

Dzienny Dom Seniora będzie pierwszą placówką w powiecie mławskim, która rozszerzy miejską ofertę usług skierowaną do seniorów, którzy ze względu na ograniczoną samodzielność i zagrożenie izolacją społeczną nie są aktywnymi członkami mławskich stowarzyszeń i klubów seniora i nie korzystają z usług opiekuńczych świadczonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie.

źródło: UMM

Udostępnij:
Media Expert Mława
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

4
KOMENTARZE

avatar
1500
Aga
Gość
Aga

A kiedy i gdzie odbędzie się rekrutacja pracowników? Gdzie można składać cv?? 🙂

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Tuż przed wyborami… żeby wyborcy wiedzieli na kogo głosować.

Atam
Gość
Atam

Jarząbek chyba trochę przesadzasz z tą krytyką. Tobie wszystko się kojarzy z Kowaleskim, chcę cie zapewnić, że jeżeli wybiorą twojego kandydata w wyborach to on także będzie krytykowany co by nie dokonał. Trzeba stwierdzić, że za Kowaleskiego coś zostało zrobione i pozostanie.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Za każdego burmistrza coś zostało zrobione. Nawet za tego krytykowanego Rakowskiego powstał basen i to chyba w połączeniu ze środkami zewnętrznymi, została przeprowadzona czy też może tylko zostały pozyskane pieniądze na rewitalizację parku, zostało także wyremontowanych „parę” dróg i chodników, wybudowano dużo bloków, to za kadencji Rakowskiego powstała w Mławie wyższa uczelnia, to za kadencji Rakowskiego LG w Mławie rozwinęło skrzydła Za kadencji Antczaka LG natomiast weszło do Mławy i Mława zaczęła w końcu żyć. Każdemu burmistrzowi można przypisać wiele dobrego – jeśli o to chodzi. Tylko dlaczego Kowalewski nie umie korzystać ze środków zewnętrznych, tak jak to robi wielu… Czytaj więcej »