Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Oprawa obrazów grafik luster Mława duży wybór ram Mława galeria autorska Przemysław Zalweski sprzedaż obrazów na zamówienie
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Rekrutacja seniorów do nowej placówki rozpocznie się w drugiej połowie 2018 roku


Wniosek Miasta Mława na dofinansowanie remontu i adaptacji lokalu na potrzeby Dziennego Domu Seniora w Mławie uzyskał pozytywną ocenę. Uruchomienie placówki w pawilonie przy ul. Sienkiewicza 15/13 przewidujemy pod koniec 2018 roku, a rekrutacja seniorów rozpocznie się w drugiej połowie 2018 roku.– To olbrzymi sukces w realizacji polityki senioralnej – nie kryje zadowolenia burmistrz Sławomir Kowalewski, któremu bardzo zależało, aby Dzienny Dom Seniora powstał w Mławie. Jego lokalizacja – w pawilonie przy ul. Sienkiewicza 15/13, w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Zawkrze” – też nie jest przypadkowa. Badania wykonane w czasie opracowywania Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Mława wykazały, że w obszarze Osiedla Sienkiewicza występuje problem starzejącego się społeczeństwa. Stworzenie miejsca wsparcia, które będzie świadczyło usługi rekreacyjne, edukacyjne, socjalne i terapeutyczne oraz zapewni jeden ciepły posiłek seniorom – jest odpowiedzią na tę sytuację.

Miasto Mława złożyło wniosek na utworzenie Dziennego Domu Seniora w ramach Wieloletniego Programu Senior+ na lata 2014-2020 – edycja 2018 r. ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Został on pozytywnie zweryfikowany i ostatecznie Mława otrzymała dotację wysokości 239 800 zł. Łączny koszt realizacji zadania polegającego na remoncie i adaptacji lokalu o powierzchni 204,35 m kw. w pawilonie przy ul. Sienkiewicza 15/13, wynosi 299 750 zł. Różnica – 59 900 zł – to wkład własny Miasta Mława.

Dzienny Dom Seniora przeznaczony będzie dla 30 mławskich seniorów w wieku powyżej 60 lat, którzy są nieaktywni zawodowo, samotni, bezradni w prowadzeniu gospodarstwa domowego, niepełnosprawni i wyrażą zgodę na uczestnictwo w zajęciach Dziennego Domu Seniora (nie wszystkie kryteria musza być spełnione). Preferowane będą osoby, które nie korzystają ze wsparcia w formie usług opiekuńczych świadczonych przez MOPS w Mławie. Rodzaj i zakres oferty placówki będzie dostosowany indywidualnie do potrzeb i możliwości seniorów.

Rekrutacja uczestników zajęć Dziennego Domu Seniora rozpocznie się w drugiej połowie 2018 roku i zostanie przeprowadzona przez Urząd Miasta Mława przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie. Uruchomienie Dziennego Domu Seniora przewidujemy pod koniec 2018 roku.

Dzienny Dom Seniora będzie funkcjonował w godzinach 8:00 -16:00 i zapewni seniorom minimum jeden posiłek dziennie oraz usługi: rekreacyjne, edukacyjne, socjalne i terapeutyczne.

Dzienny Dom Seniora będzie pierwszą placówką w powiecie mławskim, która rozszerzy miejską ofertę usług skierowaną do seniorów, którzy ze względu na ograniczoną samodzielność i zagrożenie izolacją społeczną nie są aktywnymi członkami mławskich stowarzyszeń i klubów seniora i nie korzystają z usług opiekuńczych świadczonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

4
KOMENTARZE

avatar
1500
Aga
Gość
Aga

A kiedy i gdzie odbędzie się rekrutacja pracowników? Gdzie można składać cv?? 🙂

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Tuż przed wyborami… żeby wyborcy wiedzieli na kogo głosować.

Atam
Gość
Atam

Jarząbek chyba trochę przesadzasz z tą krytyką. Tobie wszystko się kojarzy z Kowaleskim, chcę cie zapewnić, że jeżeli wybiorą twojego kandydata w wyborach to on także będzie krytykowany co by nie dokonał. Trzeba stwierdzić, że za Kowaleskiego coś zostało zrobione i pozostanie.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Za każdego burmistrza coś zostało zrobione. Nawet za tego krytykowanego Rakowskiego powstał basen i to chyba w połączeniu ze środkami zewnętrznymi, została przeprowadzona czy też może tylko zostały pozyskane pieniądze na rewitalizację parku, zostało także wyremontowanych „parę” dróg i chodników, wybudowano dużo bloków, to za kadencji Rakowskiego powstała w Mławie wyższa uczelnia, to za kadencji Rakowskiego LG w Mławie rozwinęło skrzydła Za kadencji Antczaka LG natomiast weszło do Mławy i Mława zaczęła w końcu żyć. Każdemu burmistrzowi można przypisać wiele dobrego – jeśli o to chodzi. Tylko dlaczego Kowalewski nie umie korzystać ze środków zewnętrznych, tak jak to robi wielu… Czytaj więcej »