Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mława. Śmierć w policyjnej izbie zatrzymań


fot. ilustracyjne


Nie żyje 54-letni mieszkaniec Nowej Otoczni zatrzymany przez policję 18 lutego rano w celu doprowadzenia go do Aresztu Śledczego w Działdowie. Zatrzymany zmarł pomimo prowadzonej przez zespół ratownictwa medycznego reanimacji.  

– Prokuratura natychmiast przeprowadziła oględziny na miejscu, zabezpieczyła nagrania całodobowego monitoringu z izby zatrzymań oraz pozostałą dokumentację. Zabezpieczone zostały też zwłoki, w celu przeprowadzenia sekcji, która odbędzie się w dniu jutrzejszym – informuje Prokurator Rejonowy w Mławie Marcin Bagiński.

Ze względu na charakter sprawy prokuratura prowadzi śledztwo własne, z wyłączeniem funkcjonariuszy mławskiej komendy policji. Prowadzone jest ono w kierunku ewentualnego niedopełnienia obowiązków przez policjantów i nieumyślnego spowodowania śmierci.

54-letni mężczyzna został zatrzymany na podstawie nakazu mławskiego sądu w sprawie odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności. Do zatrzymania doszło na skutek innych działań prokuratury i policji, gdyż w miejscu w którym przebywał zatrzymany zmarł jego kolega. Podczas czynności wówczas prowadzonych ustalono, że za 54-latkiem wystawiony jest nakaz doprowadzenia, na skutek czego został on zatrzymany. W momencie zatrzymania mężczyzna miał prawie 4 promile alkoholu.

– Podczas pobytu w izbie zatrzymań w pewnym momencie policjant dyżurny zauważył, że mężczyzna potrzebuje pomocy lekarskiej i wezwał karetkę. Mężczyźnie udzielono pierwszej pomocy, a następnie przeprowadzono akcję reanimacyjną. Pomimo tych działań mężczyzna zmarł – dodaje prokurator Bagiński.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mirek
Mirek
4 lata temu

Nasza policja tylko kierowcow I pijanych potrafi lapac

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

policja zapewne już wie co ludzie mówią na dzielnicy.zabił lewy alkohol od lewandy starego meliniarza

XYZ
XYZ
4 lata temu

Nie stawił się do aresztu … był pijany …policja powinna poczekać aż delikwent wytrzeźwieje i znowu zwieje …. i teraz zacznie się plucie na Policję bo zrobili co musieli ….

Fan dzika
Fan dzika
4 lata temu

Nasi policjanci złapali pijanego do osadzenia. Zapomnieli ze jak ma się 4 promile to natychmiastowe trzexwienie grozi wstrzasem

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x