Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Mława. Śmierć w policyjnej izbie zatrzymań


fot. ilustracyjne

KSP Mława nabór

Nie żyje 54-letni mieszkaniec Nowej Otoczni zatrzymany przez policję 18 lutego rano w celu doprowadzenia go do Aresztu Śledczego w Działdowie. Zatrzymany zmarł pomimo prowadzonej przez zespół ratownictwa medycznego reanimacji.  

– Prokuratura natychmiast przeprowadziła oględziny na miejscu, zabezpieczyła nagrania całodobowego monitoringu z izby zatrzymań oraz pozostałą dokumentację. Zabezpieczone zostały też zwłoki, w celu przeprowadzenia sekcji, która odbędzie się w dniu jutrzejszym – informuje Prokurator Rejonowy w Mławie Marcin Bagiński.

Ze względu na charakter sprawy prokuratura prowadzi śledztwo własne, z wyłączeniem funkcjonariuszy mławskiej komendy policji. Prowadzone jest ono w kierunku ewentualnego niedopełnienia obowiązków przez policjantów i nieumyślnego spowodowania śmierci.

54-letni mężczyzna został zatrzymany na podstawie nakazu mławskiego sądu w sprawie odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności. Do zatrzymania doszło na skutek innych działań prokuratury i policji, gdyż w miejscu w którym przebywał zatrzymany zmarł jego kolega. Podczas czynności wówczas prowadzonych ustalono, że za 54-latkiem wystawiony jest nakaz doprowadzenia, na skutek czego został on zatrzymany. W momencie zatrzymania mężczyzna miał prawie 4 promile alkoholu.

– Podczas pobytu w izbie zatrzymań w pewnym momencie policjant dyżurny zauważył, że mężczyzna potrzebuje pomocy lekarskiej i wezwał karetkę. Mężczyźnie udzielono pierwszej pomocy, a następnie przeprowadzono akcję reanimacyjną. Pomimo tych działań mężczyzna zmarł – dodaje prokurator Bagiński.

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

4 - liczba komentarzy w artykule "Mława. Śmierć w policyjnej izbie zatrzymań"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Mirek
Gość

Nasza policja tylko kierowcow I pijanych potrafi lapac

Anonimowo
Gość

policja zapewne już wie co ludzie mówią na dzielnicy.zabił lewy alkohol od lewandy starego meliniarza

XYZ
Gość

Nie stawił się do aresztu … był pijany …policja powinna poczekać aż delikwent wytrzeźwieje i znowu zwieje …. i teraz zacznie się plucie na Policję bo zrobili co musieli ….

Fan dzika
Gość

Nasi policjanci złapali pijanego do osadzenia. Zapomnieli ze jak ma się 4 promile to natychmiastowe trzexwienie grozi wstrzasem

wpDiscuz