Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dębsk. Spotkanie pokoleń, i co z niego wynikło…


To, czego dzieci potrzebują, w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort i lekcje życia. Tę prawdę znają  i szanują członkowie społeczności szkolnej dębskiej placówki.

Wzorem lat ubiegłych w sali Koła Gospodyń Wiejskich miało miejsce uroczyste międzypokoleniowe spotkanie z dziadkami w roli szacownych gości i pełniących rolę gospodarzy wnuków –  uczniów. Wspomagali ich dorośli: czuwająca nad przebiegiem imprezy pani Ewa Bańczyk i jak zwykle nieoszacowane panie skupione pod szyldem koła „Ale Babki”.

Licznie zgromadzonych gości, bo na widowni zasiedli też: wójt Gminy Szydłowo  pan Wiesław Boczkowski, nauczyciele i członkowie społeczności lokalnej, powitała  pani dyrektor Danuta Gumienna, szybko przekazując pałeczkę młodym artystom.  Ich prezentacje wywołały uśmiech i łzy wzruszenia, a radosny taniec dziewczynek z klas I – III, wcielających się w rolę babć – salwy śmiechu i niekończące się brawa.  Równie zabawny był skecz nawiązujący do życia seniorów. Dziadkowie mogli wykazać się umiejętnością pozyskiwania najdłuższej skórki z obieranego jabłka czy wiązania kokardy wnuczce. Babcie pruły wełniane szaliki, a dziewczynki  błyskawiczne zwijały wełnę w kształtne kłębki. Kolejnym  zadaniem było  wykonywanie poleceń zawartych w tekście piosenki „Babciu, droga babciu, powiedz mi, czy potrafisz zrobić to, co my” w wykonaniu VI klasy.  Panie kontra panowie śpiewali piosenkę „Szła dzieweczka do laseczka” – w tym konkursie brał także udział pan wójt i jednogłośnie wygrali dziadkowie. Uczniowie z klasy VII  zatańczyli słodki taniec „Chocolate”, stanowiący zapowiedź tego, co nastąpiło dalej. Honorowi goście otrzymali  upominki w postaci lizaków w kształcie serc, a następnie zasiedli do wspólnego obiadu   przygotowanego przez panie z koła gospodyń.

Po tylu atrakcjach, szeregu godzin spędzonych w przesympatycznej atmosferze,  z pewnością możemy stwierdzić, że wszyscy dziadkowie nasi są – i vice versa.

 źródło i fot. SP w Dębsku

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

avatar
1500
BABCIA
Gość
BABCIA

Było pięknie jak zawsze gratulacje

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Ładna impreza. Gratuluję