Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Tylu morsujących jeszcze nigdy tu nie było


Aż 153 osoby wzięły udział w VIII Zlocie Foczek i Morsów nad Zalewem Ruda w dniu 17 lutego. Nigdy w dotychczasowej historii zlotów tu organizowanych, nie było tylu chętnych do kąpieli w lodowatej wodzie. Nad Zalewem Ruda zjawiły się morsy i foczki przede wszystkim z terenu powiatu mławskiego, ale też ciechanowskiego, działdowskiego i nidzickiego.


Najliczniejszą grupę stanowiły morsy z grupy ciechanowskiej, która z tego tytułu otrzymała nawet honorowy puchar. Od pewnego czasu daje się zauważyć, że coraz więcej pań korzysta z tej formy hartowania organizmu, tak było również podczas dzisiejszego morsowania. Najstarszym uczestnikiem był Nikodem Zieja z Ciechanowa, a najmłodszym dwuletni Filip Kaczerski z Iłowa.

Z tegorocznej frekwencji bardzo zadowolony jest Piotr Olszewski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Iłowie, organizatora wydarzenia.

– Jestem mile zaskoczony taką frekwencją, wszyscy zadowoleni, uważam imprezę za udaną – podsumował Piotr Olszewski. Podobnie, zadowoleni wyrażali również uczestnicy.

– Morsowanie to fajna sprawa. To świetne hartowanie ciała – uważa Michał Hermanowski, który wraz z Wojciechem Zadrożnym i Radosławem Struzińskim przyjechali z Wyszyn Kościelnych.

A my zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i krótkiego materiału filmowego.

JK

« 1 z 6 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
21 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr Olszewski
Piotr Olszewski
4 lata temu

Szanowni Państwo pozwólcie, że odniosę się do tych strojów przebrań zakładanych specjalnie na coroczne Zloty.
Wszystkie stroje są zakładane nie po to, by foczkom i morsom było cieplej ale dlatego, że
podczas Zlotu są z nami młodzież i dzieci którym chcemy ocieplić, uprzyjemnić, ubarwić atmosferę imprezy. Tym którzy wyrażają negatywną opinię na temat tych dodatków, oświadczam, że na codzień morsujemy bez butów, strojów, pidżam, itp ( no może niektórzy mają rękawiczki i czapki).
Bardzo serdecznie Państwu dziękuję za wszelkie opinie pozytywne ( i te negatywne) zapraszam Państwa do nas w dni powszednie w których morsujemy bez dodatków 🙂 będziecie mogli ocenić biało – szarą codzienność foczek i morsów ale podkreślam zawsze zabarwioną uśmiechem. Serdecznie pozdrawiam Szanowną Redakcję Codziennika mławskiego, foczki i morsów, internautów oraz obserwatorów wydarzenia. Zapraszamy za rok. Dziękuję.

Mario
Mario
4 lata temu

Ale to jak to? Da się taką cudowną imprezę zorganizować bez Złotoustego? Jak to możliwe ja się pytam???

mławianin 1
mławianin 1
4 lata temu
Reply to  Mario

Mario—ZŁOTOUSTY był na wycieczce!!!

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  mławianin 1

Złotousty na wycieczce to był w styczniu, a nie teraz.
Druga sprawa to tę imprezę organizowała „OPOKA” oraz GDK Iłowa, a Mława niestety nie, bo w Mławie nie ma specjalistów od organizowania imprez.

obserwatorka
obserwatorka
4 lata temu

Gratuluję Wam Foczki i Morsy 🙂 Aczkolwiek zawsze podziwiam jak Wy możecie siedzieć w tej lodowatej wodzie. Życzę tak udanych zlotów każdego roku. Pozdrawiam

mieszkaniec
mieszkaniec
4 lata temu

Zawsze można się do czegoś przyczepić, ale mnie tam się to podobało. Obserwuję imprezę od początku pierwszego zlotu, jak widać zwolenników przybywa. Fajna impreza rodzinna. Gratulacje składam pozytywnie zakręconym.

Gru
Gru
4 lata temu

Dla mnie troszkę za zimna woda

Red
Red
4 lata temu

No i pingwiny swoje zrobiły. Brawo. 153 uczestników. Gratulacje.

Krzysiek
Krzysiek
4 lata temu

I ja tam byłem. Z małym komunikacyjnym opóźnieniem jako 154 MORS . Formularz wypełniłem po kąpieli.
Mors z Szulmierza-klub Ciechanów
Krzysiek :-)))

Piotr Olszewski
Piotr Olszewski
4 lata temu

Serdecznie dziękuję Redakcji Codziennika mławskiego za profesjonalizm i rzetelność przekazu prasowego (artykuł wraz z fotorelacją z VIII Zlotu FiM), dziękuję wszystkim foczkom i morsom za obecność i budowanie miłej przyjacielskiej atmosfery, dziękuję publiczności za gorący doping dzięki któremu mamy kolejny rekord.
Ps. Dziękuję Szanownym Państwu za wszelkie uwagi( pozytywne i negatywne) z których wyciągnę wnioski przy organizacji IX Zlotu. Do zobaczenie za rok.

mlawianin 1
mlawianin 1
4 lata temu

Byłem tym który krytykował Pańskie poczynania Panie Olszewski, ale po tym co widzę na zdjęciach jak Pan się realizuje w tych imprezach i jaką Pan sprawia radość jego uczestnikom, WYRAZY UZNANIA TAK TRZYMAĆ!!!!

DR PRUT
DR PRUT
4 lata temu

Mława powinna wygrać dostęp do Zalewu, i wtedy można ten teren „rewitalizować”

Kamil Przybyszewski
Kamil Przybyszewski
4 lata temu

Super impreza. Fajna atmosfera. Zadowoleni uczestnicy.
Co roku nowe emocje, nowe twarze, i wiele radosci.
Brawa dla Grupy Opoka 🙂

Foczka
Foczka
4 lata temu

Dziękuję. Było super. Daliśmy radę.153 osoby. Nowy rekord!!!

Obserwator
Obserwator
4 lata temu

Obserwowałem z pomostu…jestem pod wrażeniem odwagi, ale chyba nie wszyscy byli zadowoleni że zaraz po wejściu zostali ochlapani…sporo osób wtedy wyszło z wody

Mors
Mors
4 lata temu
Reply to  Obserwator

To już element morsowaniano cóż wszystkim trudno dogodzić. Ale pewnie ma Pan rację. Pozdrawiam.

Obserwatorka
Obserwatorka
4 lata temu
Reply to  Obserwator

Słuszna uwaga. Nie wszystkim uczestnikom pasuje te chlapanie zimną wodą po twarzy. Te coroczne morsowanie to świetny pomysł, ale jeżeli teraz jest więcej uczestników, to należałoby zachować trochę umiaru. Rozumiem że wcześniej brała tylko w tym udział grupa OPOKA i ostrzejsza jazda może im pasowała. Teraz zrobiła się z tego bardziej ogólnie dostępna impreza, biorą udział osoby starsze i dzieci. Ktoś może zachłysnąć się wodą. Może w innych miastach też tak robią ? Ale z tego co obserwuję to przeważnie morsowanie odbywa się bardziej spokojnie, są nawet życzenia, choinka, mikołaje czy lampka szampana.

Uczestnicza
Uczestnicza
4 lata temu
Reply to  Obserwatorka

Każdy ma swoje zabawy szanowana pani jak widać. Na począktku i mi to nie leżało ,a teraz się tak.

DR PRUT
DR PRUT
4 lata temu
Reply to  Obserwator

To jeszcze wymaga doszlifowania myślę że PO da radę, albo do rady jak kto woli.

jan
jan
4 lata temu

Super, oby więcej każdego roku przybywało morsów!

uczestniczka
uczestniczka
4 lata temu

ale jazda, jestem w szoku WoW !!!

21
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x