Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Tylu morsujących jeszcze nigdy tu nie było


Aż 153 osoby wzięły udział w VIII Zlocie Foczek i Morsów nad Zalewem Ruda w dniu 17 lutego. Nigdy w dotychczasowej historii zlotów tu organizowanych, nie było tylu chętnych do kąpieli w lodowatej wodzie. Nad Zalewem Ruda zjawiły się morsy i foczki przede wszystkim z terenu powiatu mławskiego, ale też ciechanowskiego, działdowskiego i nidzickiego.

KSP Mława nabór

Najliczniejszą grupę stanowiły morsy z grupy ciechanowskiej, która z tego tytułu otrzymała nawet honorowy puchar. Od pewnego czasu daje się zauważyć, że coraz więcej pań korzysta z tej formy hartowania organizmu, tak było również podczas dzisiejszego morsowania. Najstarszym uczestnikiem był Nikodem Zieja z Ciechanowa, a najmłodszym dwuletni Filip Kaczerski z Iłowa.

Z tegorocznej frekwencji bardzo zadowolony jest Piotr Olszewski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Iłowie, organizatora wydarzenia.

– Jestem mile zaskoczony taką frekwencją, wszyscy zadowoleni, uważam imprezę za udaną – podsumował Piotr Olszewski. Podobnie, zadowoleni wyrażali również uczestnicy.

– Morsowanie to fajna sprawa. To świetne hartowanie ciała – uważa Michał Hermanowski, który wraz z Wojciechem Zadrożnym i Radosławem Struzińskim przyjechali z Wyszyn Kościelnych.

A my zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i krótkiego materiału filmowego.

JK

« 1 z 6 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

21 - liczba komentarzy w artykule "Tylu morsujących jeszcze nigdy tu nie było"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Piotr Olszewski
Gość
Szanowni Państwo pozwólcie, że odniosę się do tych strojów przebrań zakładanych specjalnie na coroczne Zloty. Wszystkie stroje są zakładane nie po to, by foczkom i morsom było cieplej ale dlatego, że podczas Zlotu są z nami młodzież i dzieci którym chcemy ocieplić, uprzyjemnić, ubarwić atmosferę imprezy. Tym którzy wyrażają negatywną opinię na temat tych dodatków, oświadczam, że na codzień morsujemy bez butów, strojów, pidżam, itp ( no może niektórzy mają rękawiczki i czapki). Bardzo serdecznie Państwu dziękuję za wszelkie opinie pozytywne ( i te negatywne) zapraszam Państwa do nas w dni powszednie w których morsujemy bez dodatków 🙂 będziecie mogli… Czytaj więcej »
Mario
Gość

Ale to jak to? Da się taką cudowną imprezę zorganizować bez Złotoustego? Jak to możliwe ja się pytam???

mławianin 1
Gość

Mario—ZŁOTOUSTY był na wycieczce!!!

Jarząbek
Gość

Złotousty na wycieczce to był w styczniu, a nie teraz.
Druga sprawa to tę imprezę organizowała „OPOKA” oraz GDK Iłowa, a Mława niestety nie, bo w Mławie nie ma specjalistów od organizowania imprez.

obserwatorka
Gość

Gratuluję Wam Foczki i Morsy 🙂 Aczkolwiek zawsze podziwiam jak Wy możecie siedzieć w tej lodowatej wodzie. Życzę tak udanych zlotów każdego roku. Pozdrawiam

mieszkaniec
Gość

Zawsze można się do czegoś przyczepić, ale mnie tam się to podobało. Obserwuję imprezę od początku pierwszego zlotu, jak widać zwolenników przybywa. Fajna impreza rodzinna. Gratulacje składam pozytywnie zakręconym.

Gru
Gość

Dla mnie troszkę za zimna woda

wpDiscuz