Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Będzie dodatkowy wyjazd z Kauflandu. Trwają rozmowy


Jest szansa na znaczącą poprawę bezpieczeństwa na ulicy Piłsudskiego (droga wojewódzka 544) w okolicy ronda Jana Pawła II, gdzie zlokalizowany jest jedyny wjazd i wyjazd do kilku marketów tam zbudowanych. Wybudowanie dodatkowej drogi wjazdowo – wyjazdowej to jeden z wniosków przyjętych do realizacji, który podczas miejskiej debaty o bezpieczeństwie złożył Kamil Przybyszewski, przewodniczący zarządu osiedla nr 8 Obrońców Mławy.  


Według komunikatu na stronie ratusza, Kaufland wstępnie przychylił się do propozycji miasta w sprawie zmiany organizacji ruchu w sąsiedztwie swojego marketu. Mławianie mają przedstawić projekt nowego rozwiązania, umożliwiającego ruch po alternatywnej drodze samochodom osobowym.

– Od połowy czerwca 2016 r. burmistrz Sławomir Kowalewski podejmuje działania, aby poprawić sytuację przy centrum handlowym Kaufland – Stop Shop. Sklepy usytuowane są przy ul. Piłsudskiego, stanowiącej odcinek drogi wojewódzkiej nr 544. Na parking przed centrum oraz do stacji benzynowej, która jest w sąsiedztwie, prowadzi tylko jedna droga dojazdowa, która w sytuacjach wzmożonego ruchu staje się „wąskim gardłem”. Na wyjazd z parkingu czasami trzeba czekać ponad pół godziny. Informacje o tej niekomfortowej sytuacji sprawiły, że w lipcu 2016 r. burmistrz Sławomir Kowalewski skierował pierwsze pismo do Nadzoru i Eksploatacji Marketu Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. Sp. k., z prośbą o rozważenie wykonania dodatkowego odcinka drogi z parkingu przy markecie, ze względu na duże natężenie ruchu na skrzyżowaniu drogi gminnej z drogą wojewódzką nr 544 i wynikające z tego zagrożenie bezpieczeństwa użytkowników ruchu kołowego i pieszego. Od tamtej pory doszło do kilku konstruktywnych spotkań, podczas których rozważano różne koncepcje i sposoby rozwiązania problemu. Ostatnie, w którym uczestniczył Jacek Rogowski zajmujący się nieruchomościami w Kaufland Polska Markety Sp. z o.o., odbyło się 7 lutego br. w mławskim ratuszu. Mimo że nie ma jeszcze formalnego porozumienia między Miastem Mława a Kauflandem i jego partnerami, istnieje duża szansa, że nowa droga powstanie jeszcze w tym roku – podaje Magdalena Grzywacz rzecznik prasowy UMM.

Ratusz nie podał bliższych szczegółów planowanego porozumienia, nie wiadomo też na czyj koszt wybudowany zostanie dodatkowy dojazd. Wiadomo jednak, że problem z wyjazdem nasilił się dodatkowo w momencie oddania do użytkowania nowego budynku wielorodzinnego z funkcją handlową, do którego również prowadzi zjazd z ulicy Piłsudskiego. W okolicy tego skrzyżowania zdarzyło się kilka wypadków i wiele drobniejszych kolizji, również z udziałem pieszych i rowerzystów.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
6 lata temu

Brawo Burmistrzu, to trzeba zrobić!

Chrobry
Chrobry
6 lata temu

Wystarczy zrobić wjazd i wyjazd bezposrednio z ronda na parking przed stop shopem, prosta robota wyciąc drzewo i wylać 20m asfaltu. Bo z tego co słyszłen kaufland juz 2016 roku nie wyraził zgody na przejazd miedzy marketem a stop shopem. Ale pewnie sytuacja sie zmieniła za sprawa nowego cpnu na piłsudzkiego, bo mało kto by tu wjerzdzał i stał w korku do wyjazdu.

Zbigniew
Zbigniew
6 lata temu

Ciekawe jak ten problem zostanie rozwiązany? Jak pobudują blok po byłym urzędzie pracy też może być ciekawie. Czy nowy wyjazd będzie za Stop Shopem ?! Widać że te miejsce już nie wytrzymuje natężenia ruchu. Dojazd do PKP, LG, droga na Działdowo, Żuromin, dwa nowe bloki nieopodal i jeszcze na dodatek będzie nowy sklep przy rondzie… W Mławie powinny być wydzielone miejsca na obrzeżach miasta do budowy wielkopowierzchniowych sklepów. I tak większość ludzi jeździ na zakupy samochodami, a i handlowcom jak będzie zależało na klientach, to zorganizują własną komunikację tak jak w innych miastach. Wciskają Nam w Mławie wszystko w gęstej zabudowie. Już jest bardzo duży problem z przejazdem przez centrum w godzinach szczytu. Niech ktoś pomyśli racjonalnie, może za starą E7 a nową S7 jakieś tereny pod inwestycje ? A nie na szybko, bo akurat developer ma chrapkę na kolejny blok między domami jednorodzinnymi. Kłania się brak przestrzennego planu zabudowy.

Kamil Przybyszewski
Kamil Przybyszewski
6 lata temu

Istnieją trudności występujących na tym obszarze związane z zatorem.
Warianty rozwiązania problemu wstępnie zostały nakreślone.

Mieszkaniec osiedla
Mieszkaniec osiedla
6 lata temu

A ten, to nawet jak nic nie wie to się odezwie.

mieszkanka
mieszkanka
6 lata temu

wreszcie.. po tylu latach, a nie było razem pobudować ?I oby nie było jeszcze trudniej !

Mieszkaniec
Mieszkaniec
6 lata temu

Marek , przecież napisałem , wyjazd na wille byłby za stop szopem ! Zaraz za rondem , czytaj uważniej !

Marek
Marek
6 lata temu

Wracając do tematu, rondo miało usprawnić ruch a blokuje jeszcze bardziej gdy LG ma zmianę. Czy nie prościej i taniej jest postawić sygnalizację a tą przy TPRS-ach zrobić na żądanie czyli na przycisk jak ktoś chce przejść, to tylko przejście a nie skrzyżowanie i nie stać nawet gdy nikogo nie ma, dość często aż na skrzyżowaniu Zuzanny, Szpitalnej z Piłsudskiego blokując, Może warto pomyśleć.

Marek
Marek
6 lata temu

Kolego mieszkańcu wyjazd w stronę miasta już był na samym początku i głupszego rozwiązania nie mogło być bo ludzie jadący w stronę Wólki co mają zrobić, objechać miasto i wrócić. Poszerzyć wyjazd o pas do jazdy w prawo i nie będziesz czekał aż biedak jadący na Wólkę zwolni miejsce, można zrobić również wjazd i wyjazd budując wcinkę w rondo z parkingu ale w szczycie jest i teraz zablokowane, może przez bramę byłego PBR-u. Znając życie to wybudują jakiś koszmar jeszcze bardziej blokujący.

John
John
6 lata temu

Jest wielki problem zarówno z wyjazdem jak i wjazdem do Kauflandu. Chcąc wjechać z ulicy Piłsudskiego od strony miasta należy zwracać szczególną uwagę na rozpędzonych rowerzystów, którzy jadą z górki w kierunku Wólki. Na zdjęciu widać wypadek z udziałem rowerzysty,gdzie trudno powiedzieć czy kierowca zachował się prawidłowo. Tu skręcając w lewo do Kauflandu kierowcy mają niekiedy ograniczoną widoczność przez samochody udające się w stronę miasta. Nie bez winy są tu jadący szybko rowerzyści.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
6 lata temu

Popieram ! Już od dawna wiadomo że najlepiej by było zrobić wyjazd z nakazem jazdy w prawo w stronę centrum i wjazd/wyjazd miedzy kauflandem a stopszopem na za rondem ! Tylko jak zawsze środków i decyzji brak ! A bezpieczeństwo ludzi schodzi na drugi plan ! Już nie wspomnę o blokowaniu wyjazdu przez osoby jadące w stronę Wólki . Żenada !!! Często się zdarza ze w newralgicznych godzinach dnia stoi funkcjonariusz z ruchu drogowego !!! A jeżeli chodzi o dni świąteczne itp. zróbcie coś z tym jak najszybciej !!!

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x