Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Sygnalizacja świetlna na Nowowiejskiej zadziała w najbliższy weekend


Kierowcy jeżdżący ulicą Nowowiejską wreszcie doczekają się uruchomienia sygnalizacji świetlnej na niebezpiecznym skrzyżowaniu tej ulicy z drogą krajową nr 7. Wczoraj na masztach pojawiły się lampy sygnalizatorów. Dzisiaj trwać będą prace związane z podłączeniem zasilania. Według oświadczenia wykonawcy robót już w najbliższy weekend sygnalizacja powinna działać.


Czy tak się stanie, przekonamy się już niedługo, bowiem wykonawca robót już kilka razy przekładał termin zakończenia prac. Pierwotnie prace miały zakończyć się do 15 grudnia, potem do końca grudnia, a ostatecznie do końca stycznia. Jak widać tych terminów nie udało się dotrzymać.

Maszty w obrębie skrzyżowania stanęły już w ubiegłym tygodniu, jednak niestabilność jednego z nich spowodowała, że pod własnym ciężarem oraz na skutek wiatru przechylił się on nad jezdnią. Przejeżdżający tam kierowcy samochodów ciężarowych alarmowali władze miasta i zarządcę drogi, o niebezpiecznym dla pojazdów opuszczeniu się ramienia masztu. Wykonawca zdemontował więc obydwa słupy i ponownie je stabilizował.

O budowę tej sygnalizacji szczególnie zabiegali mieszkańcy ulicy Nowowiejskiej mieszkający za „siódemką”, których reprezentowali Anna Rząp i Zbigniew Bukowski. Mieszkańcy tej ulicy, ale też i ci dojeżdżający od strony Dębska codziennie i wielokrotnie musieli przejeżdżać przez to niebezpieczne skrzyżowanie. Według policyjnych statystyk między 2010 a 2014 rokiem doszło tam do 17 zdarzeń, dwóch ze skutkiem śmiertelnym, pięć osób zostało rannych.

21 listopada 2017 r. w siedzibie warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad władze miasta i powiatu podpisały porozumienie o współpracy dotyczące budowy sygnalizacji świetlnej na wspomnianym skrzyżowaniu.

Całkowity koszt realizacji inwestycji, wraz z dokumentacją techniczną, to 420 000 zł. Projekt o wartości 30 000 złotych sfinansuje GDDKiA, która także zajmie się realizacją prac budowlanych, opłacanych ze środków miasta i powiatu. Oba samorządy zadeklarowały współfinansowanie inwestycji przeznaczając na ten cel po 195 000 złotych.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrek
Piotrek
4 lata temu

Pan który działał w sprawie świateł jest z Debska i z tego co mi wiadomo nie jest radnym

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

Pan radny działa. Widać wreszcie dobrą zmianę w Mławie

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x