Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W życiu nie ma porażek są tylko lekcje. Debata w „budowlance”


Dwie prelekcje, w tym jedna „w młodzieżowym języku” ilustrowana przykładami, a także  program artystyczno-profilaktyczno-ewangelizacyjnym „Ku wolności” – to przebieg debaty poświęconej problemowi uzależnienia od narkotyków i dopalaczy.


Debata miała miejsce 12 lutego 2018 roku w Zespole Szkół nr 1 w Mławie. Wzięli w niej udział przedstawiciele nauczycieli, rodziców i uczniów wszystkich szkół z terenu powiatu mławskiego oraz samorządowcy i przedstawiciele instytucji, które zajmują się profilaktyką.

Organizatorem spotkania była Ciechanowska Delegatura Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, współorganizatorem i gospodarzem dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Mławie im. Jerzego Ciesielskiego.

Jako pierwsza prelekcję na temat uzależnień wygłosiła młodsza aspirant Aneta Prusik z Komendy Powiatowej Policji w Mławie. W swoim wystąpieniu poruszyła kwestie związane z wymiarem karnym dotyczącym posiadania oraz rozprowadzania narkotyków i dopalaczy.

Następnie przedstawiciel Centrum Profilaktyki Społecznej Bonum Humanum Maciej Szczodrowski próbował przedstawić uczniom mechanizmy manipulacji, jakimi kierują się dealerzy. Podkreślał, że do młodych ludzi należy mówić posługując się przykładami, używając ich języka i angażując w rozmowę. Profilaktyka nie zakończyła się po prelekcji. Pan Maciej Szczodrowski był do dyspozycji uczniów, nauczycieli i rodziców przez cały dzień.

Na zakończenie z programem artystyczno-profilaktyczno-ewangelizacyjnym „Ku wolności” wystąpił zespół „Wyrwani z niewoli”. Jacek i Piotrek zaangażowali wszystkich obecnych do swojego występu.

Debata, która odbyła się pod hasłem „W życiu nie ma porażek są tylko lekcje” to wartościowe doświadczenie, które na długo zapamiętają jej uczestnicy.

źródło i fot.: ZS nr 1 Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x