Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Mława. Pączki w rowie, śmieci w lesie. Nie wstyd nam?


Mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że Mława to jeden wielki śmietnik. Od miesięcy chodzę i obserwuję to, co dzieje się na ulicach. Nikomu to nie przeszkadza. Co prawda moje obserwacje dotyczą głównie ulic Wójtostwo, Marszałkowska, Padlewskiego, Łąkowej, drogi przy działkach Relaks, okolic rzeczki Seracz, to śmiem sądzić, że w innych miejscach nie jest lepiej – bo niby dlaczego miało by być ? – pisze pani Halina, popierając tę tezę fotografiami.

KSP Mława nabór

Nie po raz pierwszy na naszych łamach piszemy o takich sprawach. Zapewne też nie po raz ostatni. Zawsze jednak warto taki temat podjąć. Może ktoś z czytających się zawstydzi? Może zrozumie, że dbać o wygląd miasta i natury powinniśmy wspólnie, bo to nie tylko sprawa dla miejskich służb porządkowych? Tylko czy apele wystarczą?

– Może tych ludzi trzeba uczyć ? Może o tym pisać ? Zawstydzać ich?. Zbliża się wiosna , Dzień Ziemi  – może jakaś akcja?. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Kiepsko się żyje na takim śmietniku. Nawet pączki trzeba było wyrzucić przy Marszałkowskiej zamiast przekazać biednym. Wstyd – dodaje pani Halina.

Badacze ludzkiej natury do dziś spierają się, czy dorosłych da się jeszcze w takich zachowaniach edukować. Może taką postawę wynieśli z rodzinnego domu, a może po prostu tak  jest im wygodniej. Dorośli jednak powinni sobie zdawać sprawę ze swoich czynów i ich konsekwencji. Może już tylko warto kształtować dzieci i młodzież, a dorosłych jedynie karać? Nawet niekoniecznie grzywną, ale obowiązkiem prac społecznie użytecznych.

Nieco odrębną kwestią i wartą oddzielnej analizy jest działanie straży i służb komunalnych oraz systemu odbioru odpadów. Bo przecież mieszkańcy doskonale wiedzą o tym, że nie jest tak jak mówią gminni i miejscy włodarze, że wszystkie śmieci są odbierane, a więc czemu lądują w lesie? I nie mam tu wcale na myśli butelek i papierków. Co oczywiście wcale nie usprawiedliwia wyrzucenia tych pączków do rowu przy Marszałkowskiej, czy zaśmiecania lasów.

A może czytelnicy mają jakąś sprawdzoną metodę na takich „śmieciarzy”?

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

23 - liczba komentarzy w artykule "Mława. Pączki w rowie, śmieci w lesie. Nie wstyd nam?"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Kamilo
Gość

Szanowni Państwo Wersalu sie spodziewaliscie? Wersalu chcecie ?! Tu jest Polska, a nie elegancja Francja. Tu sie pije, beka, smierdzi i robi pod siebie. To jest w Nas tak zakorzenione ze chyba musza minac pokolenia i wieki. Zostalo to w Nas po zaborach i komunie. Nieszanowanie publicznej wlasnosci – czyli Polski, wlasnego kraju i domu. Bo to przeciez nie moje to moge narobic na srodku dla zabawy. Chyba stare Chińskie przyslowie bedzie najlepszą puentą: „Jeśli myślisz rok naprzód – sadz ryż. Jeśli myślisz 10 lat naprzód – sadz drzewa. Lecz jeśli myślisz 100 lat naprzód – ucz ludzi”.

śmietnik
Gość

Pączkowisko-pobojowisko-śmietnisko. Może pączki nie nadawały się już do spożycia, czemu jednak znalazły się na poboczu/w rowie? 🙁

Lech Pe
Gość

Jeżdżę dużo rowerem po lasach i polach okolic dalszych i bliższych Mławy. Napotykam w głębokim lesie sterty śmieci. Znaleźć można bez mała wszystko, telewizory, komputery, ekrany itp. Śmieci po remontach i wymianach dachów /azbest/. Niestety, to głównie śmieci właścicieli własnych domów, którym szkoda pieniędzy na opłaty za wywóz odpadów. Również palenie śmieci odbywa się w domach, domkach i willach. Wstydźcie się Polacy. Przecież jesteśmy takim wspaniałym NARODEM katolickim. Ale żeby nie było tak słodko w blokach, wystarczy, że roztopi się śnieg i wszędzie psie kupy i odpadki, których nie chce się wrzucić do kosza.

słowianka
Gość

Polacy to naród słowiański…

Miki
Gość

Raczej „smieciarski”

mławianin 1
Gość
Pisze Pani O UL. WÓJTOSTWO, przez przypadek przechodziłem na skróty idąc na stadion, a mieszkańcy przyjeżdżają na działki i przy tym trakcie niedaleko firmy GRANIT, na jej zapleczu, jest okropne śmietnisko czego tam nie ma a może wreszcie Pan Wysocki pojawi się przy tym śmietnisku i zobowiąże kogo trzeba do jego uprzątnięcia, w tym miejscu jest naprawdę śmietnisko. A co do Straży Miejskiej, przez lata spełnia jedną tylko robotę, przy uroczystościach nosi sztandary i wiązanki, i nic poza tym, przy okazji pod rozwagę przyszłej nowej Radzie, aby rozważyła likwidację bo jest to wyrzucanie w błoto naszych pieniędzy.
Zając
Gość

Pączki wyraźnie nie smakowały.

wpDiscuz