Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Ballady Cohena, Kuba Michalski i Walentynki w bibliotece


Prawdziwą muzyczną i poetycką ucztę zafundował gościom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie Kuba Michalski. Podczas walentynkowego spotkania z muzyką zagrał i zaśpiewał najpopularniejsze oraz te mniej znane ballady Leonarda Cohena. Można też było usłyszeć kilka utworów z tekstami polskich poetów.

KSP Mława nabór

Podczas środowego (14 lutego) koncertu w czytelni na piętrze biblioteki Kuba Michalski wykonał kilkanaście utworów kanadyjskiego barda. Niemal wszystkie zaśpiewał w wersjach polskojęzycznych, jeden zaś – „Take This Waltz” – licznie zgromadzona publiczność usłyszała w języku oryginalnym. Zaprezentowany repertuar w większości związany był tematycznie z obchodzonymi tego dnia Walentynkami. Pomiędzy poszczególnymi piosenkami artysta przybliżył słuchaczom kilka faktów dotyczących życia, twórczości i spuścizny Cohena – mówił m.in. o początkach jego kariery na scenie, życiu miłosnym twórcy słynnej „Suzanne” oraz jego wielkiej popularności w Polsce (nie licząc Kanady, najwięcej jego płyt sprzedało się właśnie w kraju nad Wisłą).

Oprócz ballad Leonarda Cohena, Kuba Michalski wykonał także kilka utworów z tekstami znanych polskich poetów: „Dziewczynę” (Bolesław Leśmian), „Lokomotywę” (Julian Tuwim) i „Daremne żale” (Adam Asnyk). Na bis publiczność usłyszała jedną z najsłynniejszych polskich pieśni drugiej połowy XX wieku – „Mury” Jacka Kaczmarskiego. Później można było nabyć płytę Kuby Michalskiego z autografem, obejrzeć wystawę poświęconą Leonardowi Cohenowi oraz skosztować przygotowanych przez bibliotekę słodkości.

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz