Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ballady Cohena, Kuba Michalski i Walentynki w bibliotece


Prawdziwą muzyczną i poetycką ucztę zafundował gościom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie Kuba Michalski. Podczas walentynkowego spotkania z muzyką zagrał i zaśpiewał najpopularniejsze oraz te mniej znane ballady Leonarda Cohena. Można też było usłyszeć kilka utworów z tekstami polskich poetów.


Podczas środowego (14 lutego) koncertu w czytelni na piętrze biblioteki Kuba Michalski wykonał kilkanaście utworów kanadyjskiego barda. Niemal wszystkie zaśpiewał w wersjach polskojęzycznych, jeden zaś – „Take This Waltz” – licznie zgromadzona publiczność usłyszała w języku oryginalnym. Zaprezentowany repertuar w większości związany był tematycznie z obchodzonymi tego dnia Walentynkami. Pomiędzy poszczególnymi piosenkami artysta przybliżył słuchaczom kilka faktów dotyczących życia, twórczości i spuścizny Cohena – mówił m.in. o początkach jego kariery na scenie, życiu miłosnym twórcy słynnej „Suzanne” oraz jego wielkiej popularności w Polsce (nie licząc Kanady, najwięcej jego płyt sprzedało się właśnie w kraju nad Wisłą).

Oprócz ballad Leonarda Cohena, Kuba Michalski wykonał także kilka utworów z tekstami znanych polskich poetów: „Dziewczynę” (Bolesław Leśmian), „Lokomotywę” (Julian Tuwim) i „Daremne żale” (Adam Asnyk). Na bis publiczność usłyszała jedną z najsłynniejszych polskich pieśni drugiej połowy XX wieku – „Mury” Jacka Kaczmarskiego. Później można było nabyć płytę Kuby Michalskiego z autografem, obejrzeć wystawę poświęconą Leonardowi Cohenowi oraz skosztować przygotowanych przez bibliotekę słodkości.

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x