Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

27 -letni mieszkaniec Mławy przewoził kontrabandę


Mławscy policjanci ruchu drogowego, podczas kontroli, ujawnili w samochodzie osobowym marki Skoda Octavia, 3 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny towar przewoziło dwóch mieszkańców Mławy.

KSP Mława nabór

Do zdarzenia doszło 14 lutego, o godz. 15:20 na obwodnicy drogi krajowej nr 7 w Mławie. Patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego skodą. Podczas kontroli okazało się, że kierujący, 27-letni mieszkaniec Mławy nie ma uprawnień do kierowania a pojazd nie jest zarejestrowany. Podczas dalszej kontroli, w bagażniku auta, policjanci ujawnili 3 tysiące paczek papierosów, bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość rynkowa kontrabandy to ponad 40 tysięcy złotych, natomiast akcyza, podatek VAT i cło to kwota ponad 60 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali kierującego samochodem oraz pasażera, 29-letniego mławianina. Obaj mężczyźni trafili do mławskiego aresztu. Trwają czynności policji.

Zgodnie z art. 65 Kodeksu karnego skarbowego, kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego (…) podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.  

źródło i fot: st.asp. Anna Pawłowska

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

4 - liczba komentarzy w artykule "27 -letni mieszkaniec Mławy przewoził kontrabandę"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Wiesław
Gość

Ten problem jest jak hydra… niestety ceny zabijają ludzi. No chyba że dadza dodatek używki +.

Koneser
Gość

To jest system naczyń połączonych. Wysoka akcyza i cena wyrobów tytoniowych oraz alkoholi pkwodują wzrost melin i kontrabandy. Stara zasada jak świat i nikt tego nie zmieni. Przyklad po USA czym zakończyla sie prohibicja. Prawo i chory system pożera własne dzieci…

polak
Gość

Papierosy są potrzebne,jak chleb ,śmiem stwierdzić,na nasze zarobki te tańsze muszą być dostępne i koniec

zdziwiony
Gość

O,jej, tylko ciągle jakieś wypadki, wpadki, pobicia, narkotyki i fajki w tej Mławie………Dobrze, że są jakieś imprezy kulturalne i spotkania, bo naprawdę ciężko by było coś miłego o Mławie przeczytać ….

wpDiscuz