Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

27 -letni mieszkaniec Mławy przewoził kontrabandę


Mławscy policjanci ruchu drogowego, podczas kontroli, ujawnili w samochodzie osobowym marki Skoda Octavia, 3 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny towar przewoziło dwóch mieszkańców Mławy.

Do zdarzenia doszło 14 lutego, o godz. 15:20 na obwodnicy drogi krajowej nr 7 w Mławie. Patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego skodą. Podczas kontroli okazało się, że kierujący, 27-letni mieszkaniec Mławy nie ma uprawnień do kierowania a pojazd nie jest zarejestrowany. Podczas dalszej kontroli, w bagażniku auta, policjanci ujawnili 3 tysiące paczek papierosów, bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość rynkowa kontrabandy to ponad 40 tysięcy złotych, natomiast akcyza, podatek VAT i cło to kwota ponad 60 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali kierującego samochodem oraz pasażera, 29-letniego mławianina. Obaj mężczyźni trafili do mławskiego aresztu. Trwają czynności policji.

Zgodnie z art. 65 Kodeksu karnego skarbowego, kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego (…) podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.  

źródło i fot: st.asp. Anna Pawłowska

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

4
KOMENTARZE

avatar
1500
Wiesław
Gość
Wiesław

Ten problem jest jak hydra… niestety ceny zabijają ludzi. No chyba że dadza dodatek używki +.

Koneser
Gość
Koneser

To jest system naczyń połączonych. Wysoka akcyza i cena wyrobów tytoniowych oraz alkoholi pkwodują wzrost melin i kontrabandy. Stara zasada jak świat i nikt tego nie zmieni. Przyklad po USA czym zakończyla sie prohibicja. Prawo i chory system pożera własne dzieci…

polak
Gość
polak

Papierosy są potrzebne,jak chleb ,śmiem stwierdzić,na nasze zarobki te tańsze muszą być dostępne i koniec

zdziwiony
Gość
zdziwiony

O,jej, tylko ciągle jakieś wypadki, wpadki, pobicia, narkotyki i fajki w tej Mławie………Dobrze, że są jakieś imprezy kulturalne i spotkania, bo naprawdę ciężko by było coś miłego o Mławie przeczytać ….