Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
meblolux

Nerwowo w piątym secie. Czerwień dla Kowalczyka

Kolejny mecz z udziałem siatkarzy mławskiego Zawkrza rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku. Decydująca partia miała wyjątkowo nerwowy przebieg. Podopieczni Szymona Zejera zaczęli od wyniku 1:5, a potem czerwoną kartkę obejrzał Filip Kowalczyk.

W pewnym momencie udało się odrobić straty do dwóch punktów. Kowalczyk popisał się skutecznym atakiem ze środka – prowadzenie GOSiR-u zmalało do zaledwie 10:12. Niestety po swoim zagraniu odkopał piłkę w stronę jednego z konkurentów. Nikogo nie trafił, ale sędzia uznał to zagranie za celowe i pokazał mławianinowi czerwoną kartkę. To w siatkówce oznacza stratę punktów. Po takim ciosie gospodarze już się nie podnieśli.

Podopieczni Szymona Zejera przystępowali do rywalizacji opromienieni serią trzech kolejnych zwycięstw. Dziewięć zdobytych punktów pozwoliło awansować na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Rywalizacja rozegrana wyjątkowo na obiekcie Mławskiej Hali Sportowej rozpoczęła się fatalnie. W dwóch premierowych setach zawkrzanie byli tylko tłem dla przybyszy z powiatu mińskiego. Na nic się zdał zryw w końcówce drugiego seta. Polegli ostatecznie 25:27.

Gdyby przegrali także w trzeciej odsłonie, straciliby komplet oczek. Postawieni pod ścianą zaczęli grać dużo lepiej. Set przyniósł popis zawkrzan, nie odpuścili także w czwartej odsłonie. To sprawiło, ze doprowadzili do remisu. Niestety wspomniany na wstępie tie-break przyniósł rozczarowanie. Fatalny początek, kara dla Kowalczyka, to nie mogło przynieść końcowego sukcesu.

W niedzielę 18 lutego zawkrzanie zmierzą się w Wiskitkach z miejscowym Virtusem.

KS Zawkrze Mława – GOSiR Mrozy 2:3 (-18, -25, 17, 21, -11)

Zawkrze: Paweł Domżalski, Piotr Domżalski, Jan Kanowski, Mateusz Paluszkiewicz, Łukasz Bober, Łukasz Cichowski i Serafin Gruźlewski (libero) oraz Mateusz Stasiak (libero), Filip Kowalczyk, Robert Rybka, Tomasz Szwęch, Dawid Podlaski.