Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szymon Chmielewski Michał Pol kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Niecodzienna historia zimowych olimpiad


Z związku z trwającymi Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi  w Pjongczang 2018, Miejska Biblioteka Publiczna im. B Prusa w Mławie ul 3-go Maja 5 zaprasza do obejrzenia wystawy pt. Zimowe Igrzyska Olimpijskie  w filatelistyce ze zbiorów Janusza Dębskiego, Katarzyny Lewandowskiej i Stanisława Kaska.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Na półpiętrze w gablotach można zobaczyć na 50 planszach ponad 700 znaczków. Całe serie z bloczkami, pojedyncze serie i pojedyncze znaczki oraz 30 okolicznościowych kopert ze specjalnymi stemplami i nadrukami.

Materiał wystawy stanowią znaczki zaprojektowane i wydrukowane przez poczty różnych państw Europy w tym Polski i świata. Począwszy od 7 olimpiady  w Oslo w 1952r., a kończąc na 23 w Soczi w 2014r.

Dodatkowo wystawa została wzbogacona o kilka  wydawnictw – katalogi, albumy i książki o historii filatelistyki.

Podsumowując tę wystawę powinni obejrzeć  Ci wszyscy, którzy pasjonują się  zimowymi sportami, a którzy po przez  znaczki chcieli by dowiedzieć się więcej o historii i rozwoju zimowych olimpiad  odbywających się w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat.

Wystawę można oglądać do końca lutego br. od poniedziałku do soboty w godzinach otwarcia biblioteki.

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500