Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławskie placówki z dofinansowaniem z programu „Maluch+”


Liczne instytucje opieki nad dziećmi zakwalifikowane zostały do dofinansowania przez Wojewodę Mazowieckiego w ramach edycji programu ,,Maluch+” na 2018 rok. Na obszarze działania Delegatury MUW w Ciechanowie i na terenie Przasnysza żłobki, kluby dziecięce i dzienni opiekunowie skorzystają wkrótce z pomocy programu rządowego. W Mławie takie dofinansowanie otrzymają Żłobek Miejski i Bajkowy Dworek.


Program wsparcia podzielono na cztery moduły odpowiadające typowi zadań lub charakterowi instytucji, która otrzymała dofinansowanie.

 ,,Moduł 1a” programu dofinansowania jest przeznaczony na zadania realizowane na terenie gmin, gdzie na dzień składania oferty nie funkcjonowały żadne żłobki ani kluby dziecięce. W Przasnyszu dofinansowanie otrzymał Żłobek Miejski przy ulicy Szkolnej , w którym przewidziano 20 miejsc dla maluchów. Dofinansowanie obiektu wyniosło 171 472 zł , co stanowi 80 % ogólnych kosztów (204 340 zł). Wsparcie rządowego programu otrzymał także Klub Malucha w Obrytem (gmina Obryte). Utworzono tam 20 miejsc dla najmłodszych, a udział dofinansowania sięgnął kwoty 409 600 zł (80%). Koszt zadania wyniósł ogółem 500 000 zł.  W tej grupie dofinansowanie otrzymał również żłobek w Kraszewie. Utworzono tam 15 miejsc. Kwota dofinansowania to 265 880 zł (co stanowi 80% inwestycji), a całkowity koszt zadania wyniósł 324 850 zł. Natomiast ,,Moduł 1b” kwalifikuje jednostki realizujące zadania na terenie tych gmin , gdzie na dzień składania oferty konkursowej funkcjonowały już wcześniej żłobki lub kluby dziecięce. Do tej grupy dofinansowania zakwalifikował się Żłobek Miejski w Pułtusku (gmina Pułtusk). Mieści się on przy ulicy Rafała Krajewskiego. Liczba utworzonych miejsc sięgnęła tam 96. Koszt realizowanego zadania objął kwotę 3 059 000, a całkowite dofinansowania to 1 920 000 zł co stanowi 62,7 % kosztów zadania.

,,Moduł 2” grupuje te wsparte podmioty, które realizują zadania polegające na zapewnieniu ciągłości funkcjonowania i tworzenia miejsc opieki organizowanych przez gminy, ale z udziałem środków pochodzących z poprzednich edycji programu.  Należą do nich : Żłobek Miejski w Ciechanowie (gmina miejska Ciechanów). Mieści się on przy Ulicy Batalionów Chłopskich. Całość projektu zamknęła się kwotą 37 800 zł (z czego dofinansowano  w ramach programu 100% nakładów, czyli 37 800 zł). Zapewnia on funkcjonowanie opieki na 21 miejsc. Wsparcie w tej grupie otrzymał również Żłobek Miejski w Mławie (Miasto Mława) zlokalizowany przy ul. Zygmunta Krasińskiego, w którym zapewnione zostało 30 miejsc opieki dla najmłodszych. Całość uruchomionych środków finansowych wyniosła w tym przypadku 54 000 zł i na taką też kwotę zakwalifikowane zostało dofinansowanie. Do tej grupy zaliczony został również Miejsko-Gminny Żłobek w Żurominie (gmina i miasto Żuromin) przy ulicy Wiatracznej . Ogółem przewidziano tu 15 miejsc dla maluchów. Koszt całości zrealizowanych zadań to 27 000 złotych w całości dofinansowanych przez program rządowy. Dofinansowanie w tej grupie otrzymał również Żłobek Miejski w Pułtusku przy ulicy Rafała Krajewskiego (Gmina Pułtusk) . Funkcjonuje tutaj 55 miejsc dla najmłodszych. Koszt nowych inwestycji w obiekt to suma 90 750 złotych z czego dofinansowano całość sumy.

,,Moduł 3” skierowany został do innych podmiotów niż jednostki samorządu terytorialnego na utworzenie nowych jednostek opieki nad dziećmi. W gminie Przasnysz dofinansowanie na kwotę 270 000 zł otrzymał Żłobek ,,Małe Tubisie” przy ulicy Królewieckiej, co stanowi 79,3 % ogólnych kosztów uruchomienia placówki, które sięgnęły 315 000 zł.  Na terenie Delegatury Ciechanowskiej MUW takie wsparcie otrzymał Klub Malucha w Płońsku, zlokalizowany przy ulicy Wiejskiej, gdzie przewidziano miejsca dla 15 dzieci. Ten projekt objął ogółem kwotę 97 719 zł, a udział dofinansowania z programu rządowego sięgnął 80 % i wyniósł 91 675 zł.

 ,,Moduł 4” programu przewiduje zapewnienie dalszego funkcjonowania miejsc w podmiotach innych niż jednostki samorządu terytorialnego. Wśród zakwalifikowanych do dofinansowania jednostek znalazły się : Mini Żłobek ,,Kindero” przy ulicy Modrzewiowej na Kargoszynie w Ciechanowie, gdzie przebywa łącznie 30 dzieci, a całkowite dofinansowanie ustalono na sumę 54 000 złotych (100 % poniesionych nakładów) oraz druga placówka tej firmy przy ulicy Krótkiej, gdzie liczba dzieci wynosi 20, a kwota dofinansowania sięgnęła 36 000 złotych.  W grupie tej znalazł się także Żłobek Niepubliczny ,,Bajkowy Dworek” (właść. Jadwiga Arent i Irena Rutecka, s.c.,) w Mławie, obejmujący opieką aż 70 dzieci i zlokalizowany przy ulicy Kościuszki. Otrzymał on kwotę dofinansowania w wysokości 126 000 zł. Natomiast Klub Maluszka ,,A KuKu” w Pułtusku przy ulicy Św. Andrzeja Boboli (zapewniający opiekę na 15 miejsc) dofinansowany został na kwotę 27.000 złotych.

źródło: Krzysztof Bieńkowski MUW delegatura Ciechanów

oprac. red

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x