Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Są firmy chętne do budowy placów zabaw przy miejskich szkołach


W tym roku miasto zamierza zbudować dwa place zabaw, przy nowo powstałych na skutek reformy szkołach podstawowych, które uprzednio były placówkami gimnazjalnymi. Ma to zwiększyć ich atrakcyjność dla uczniów młodszych, którzy do tych szkół uczęszczają lub zamierzają uczęszczać. Nowo zbudowane place zabaw powstaną przy SP nr 2 na ulicy Sportowej i SP nr 3 na ulicy Pogorzelskiego.


Wszystko wskazuje na to, że wkrótce miasto rozstrzygnie przetarg i wyłoni wykonawcę obu tych obiektów. W ogłoszonym przetargu wpłynęło pięć ofert. Najtańsza z nich zakłada, że koszt budowy placu przy SP nr 2 wyniesie 246 928,65 zł, a przy SP nr 3 244 853,64 zł. Miasto na każde z tych zadań zabezpieczyło środki w wys. 290 tys. zł, jeżeli ta najtańsza oferta zostanie wybrana, pozostaną oszczędności.

Place zabaw mieć będą nawierzchnię z pianki poliuretanowej amortyzującej upadki, będą ogrodzone i zagospodarowane zielenią. Wśród zabawek zamontowanych na placu pojawią się: wielofunkcyjny wóz strażacki (na drugim placu zestaw wielofunkcyjny ze zjeżdżalnią i elementami sprawnościowymi) , huśtawka z siedziskiem typu bocianie gniazdo, zestaw sprawnościowy typu skoczki, linarium, karuzela na 3 sprężynach , huśtawka wagowa w kształcie żaby, trampolina, tuby do rozmawiania w kształcie kwiatków, tablice edukacyjne dźwiękowe – perkusja, cymbałki  (na drugim placu dodatkowo gitara).Wykonawca zobowiązuje się też do wykonania prac ziemnych i porządkowych.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
6 lata temu

Szanowna redakcji zgodnie z uchwałą budżetową miasto zabezpieczyło po 300 000 zł na każdy z placów zabaw

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x