Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Rada miasta to nie teatr, a my nie jesteśmy marionetkami


Odwołanie Henryka Antczaka z funkcji skarbnika na sesji rady miasta 6 lutego aż do ostatniej chwili było tajemnicą poliszynela, choć taki punkt nie figurował w opublikowanym porządku obrad. Jednak przepisy samorządowe pozwalają w nadzwyczajnych przypadkach zmienić porządek i było pewne, że tak się stanie na wczorajszej sesji. Tym razem , niektórzy radni mieli zastrzeżenia, czy jest to przypadek nadzwyczajny.


Radni jak marionetki?

– Mam takie pytanie, czy pan burmistrz traktuje radę miasta poważnie? Czy może jak maszynkę do głosowania? To są tą zbyt ważne uchwały, żeby podejmować je w ciągu pięciu minut. Dlaczego nie były omawiane i procedowane na komisjach? Radni powinni poznać więcej szczegółów i rozwiać wątpliwości, których jest coraz więcej. Jedynym źródłem, z którego się czegoś dowiadujemy o sprawie pana skarbnika, to są media. Rada miasta to nie jest prywatny folwark, nie jest to teatr, a my nie jesteśmy marionetkami. Nie będzie mojej zgody na taki tryb i takie procedowanie uchwał – stwierdził radny Michał Pol.

Wsparł go radny Jerzy Rakowski. – Wątpliwość radnego Pola jest uzasadniona. Pismo skarbnika wpłynęło 10 stycznia, a dziś mamy 6 lutego. Był czas, aby radni się z tym zapoznali – mówił radny Rakowski.

– Mam świadomość jak poważnym organem jest rada miasta. Pierwszy wniosek (o wprowadzenie do porządku uchwały o odwołaniu skarbnika – red) ma związek z wnioskiem o odejście na emeryturę. Drugi (o powołanie skarbnika – red) jest konsekwencją, aby obsadzić vacat na funkcji skarbnika – tłumaczył burmistrz Sławomir Kowalewski.

Okazało się też, że w uzasadnieniu jednej z uchwał  jest błędne sformułowanie, co stwierdził radny Marian Wilamowski. Po dłuższych konsultacjach  radca prawnym stwierdził, że to pomyłka, którą trzeba poprawić.

W głosowaniu nad wprowadzeniem do porządku uchwały o odwołaniu skarbnika przeciw zagłosowali radni Henryk Kacprzak, Michał Pol, Halina Pszczółkowska i Jerzy Rakowski. Głosami pozostałych radnych obie uchwały zostały wprowadzone do porządku obrad.

Podobnie przebiegło głosowanie w sprawie odwołania Henryka Antczaka. Za jego odwołaniem zagłosowało 14 radnych,  Halina Pszczółkowska była przeciw, a radni Jerzy Rakowski, Michał Pol, Henryk Kacprzak oraz Waldemar Łaszczych wstrzymali się od głosu. Radni Ryszard Prusinowski i Krzysztof  Wasiłowski nie byli na sesji obecni.

Panie burmistrzu, tego egzaminu pan nie zdał

Już po podjęciu przez radnych uchwały o jego odwołaniu głos zabrał Henryk Antczak. Choć mówił rzeczowo i spokojnie, wyraźnie było widać jego emocje.

Wytknął burmistrzowi Kowalewskiemu – jako najgorszą cechę przełożonego pamiętliwość, a takiego zakończenia swojej pracy w urzędzie się nie spodziewał.  Do radnych skierował apel, aby dbali o dochody i wydatki budżetu, spłacali dług, by nie zadłużać następnych pokoleń. Jako przykłady niepewności dochodów przypomniał historię upadku mławskiej fabryki obuwia, przypadek gminy Ostrowite, czy firmę LG o której kiedyś mówiło się, że zamierza przenieść produkcję na Ukrainę. Na koniec podziękował mieszkańcom miasta i swoim wszystkim współpracownikom, z którymi pracował przez 25 lat pracy w samorządzie.

Nasza ocena jest rozbieżna

Do wypowiedzi Henryka Antczaka odniósł się burmistrz Kowalewski. Podkreślił, że przez 11 lat wspólnej pracy miał okazję bardzo dobrze go poznać. Położył na to zdanie akcent szczególny, jak później dodał, okazję dobrego poznania skarbnika mieli też jego podwładni.  Uznał, że uszczypliwości zawarte w wypowiedzi skarbnika są nieuzasadnione, a upublicznienie różnicy zdań w sprawie budżetu popsuło wizerunek miasta w regionie. – Nasza ocena jest rozbieżna, ale moja wdzięczność jest ogromna – zakończył Kowalewski.

Ważne są tylko liczby

Uchwała o powołaniu na stanowisko skarbnika zarekomendowanej przez burmistrza Kowalewskiego Justyny Lwewandowskiej, nie budziła już takich emocji jak poprzednia, choć też wśród radnych nie było jednomyślności – dwoje z nich wstrzymało się od głosu

Justyna Lewandowska, jak zarekomendował burmistrz posiada tytuł magistra, ukończyła Uniwersytet Warmińsko – Mazurski oraz podyplomowe studia z ekonomii i rachunkowości budżetowej. Przez 13 lat pracowała w wydziale finansowym urzędu miasta zajmując się m.in. prowadzeniem ksiąg rachunkowych, i obsługą projektów finansowanych ze środków europejskich.

Nowa skarbnik podkreśliła, że jest finansistą i ważne są tylko liczby. O budżecie roku 2018 powiedziała, że spełnia wymogi formalne. Jest rekordowy, ale można go realizować. Jest budżetem wyjściowym, o którym się dyskutuje i zmienia na bieżąco.

Były kwity, były kwiaty

Choć na pewno nie tak wyobrażał sobie swoje zakończenie pracy w urzędzie Henryk Antczak, to jednak oprócz kwitu o odwołaniu, otrzymał też kwiaty i podziękowania z rąk przewodniczącego rady Leszka Ośliźloka, burmistrza Kowalewskiego i zastępcy burmistrza Janiny Budzichowskiej. Również bardzo wielu kierowników jednostek miejskich podchodziło do odwołanego skarbnika, by zamienić kilka słów.

Na koniec sesji okazało się, że burmistrz „przypomniał” sobie, o zorganizowaniu podziękowania dla byłego dyrektora muzeum Leszka Arenta, którego już pożegnał w związku z przejściem na emeryturę w styczniu br. Zostanie on zaproszony na najbliższą sesję rady miasta, by odebrać oficjalne podziękowania.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
144 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
jarek
jarek
4 lata temu

A może dać Pola na dyraktora dyrektorów , na pewno by się nadawał !

marta
marta
4 lata temu
Reply to  jarek

Jarek świetny pomysł. To wyróżniający się dyrektor

Dojarka
Dojarka
4 lata temu
Reply to  jarek

jarek idź do gniecenia du..ą ziarek

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

U la la ale skowyt i ujadanie he he szacun Michał wiesz kiedy psy skowyczą ?
Kiedy sie boją
Jedyne co moga wyszczekac to pis ble pis ble jak to pis chce nas rozlicyc pis ble he he ale widac ten strach

mławianin
mławianin
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Bądz cierpliwy psy na razie tylko skowyczą, ale jak zaczną szczekać to razem z tym swoim PIS i Michałem, będziecie spieprzać tam gdzie pieprz rośnie, a jak jeszcze pieprzu posypie się tam gdzie trzeba to zamiast szczekać zaczniecie WYĆ z rozpaczy…Tylko że wtedy nikt za takimi wilkami się nawet nie obejrzy…

gall
gall
4 lata temu

a gdzie jest Chodubski?

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  gall

Tak się z balował na studniówce, a to chłopisko na schwał że teraz odpoczywa.

powiat
powiat
4 lata temu

Ja bym widział Pana Ryszarda Pola na szefa w starostwie, czas pogonicćWojnarowskiego!

Ela
Ela
4 lata temu

Co z Dyrektorka Muzeum ? Jeszcze jest? Czy już podała się do dymisji?

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  Ela

PANI DYREKTOR CZEKA NA DECYZJE CZY MA PISAĆ PODANIE O ZWOLNIENIE!!!!

halowy
halowy
4 lata temu

Antczak wsadził zięcia i chciał jeszcze dla niego ściankę , co za zachłanność !

Aldo
Aldo
4 lata temu
Reply to  halowy

Ja proponuje przyjrzeniu się dokładnie ile osób pan K. wsadził na „stołki” To dopiero może okazać się zaskoczeniem.

mławianin
mławianin
4 lata temu
Reply to  Aldo

Aleś się obudził z tym liczeniem, RYCHŁO MARYCHNO, no ale cóż lepiej pózno niż wcale, tylko teraz wątpię czy się doliczysz. Ale jak policzysz to daj nam znać….

znawca
znawca
4 lata temu

To nie Pol będzie decydował , on na razie nie ma nic do powiedzenia. Decydować będzie zarząd PiSU.

Elwira
Elwira
4 lata temu
Reply to  znawca

Nie ma zarządu. Liczy się tylko pan Pol.

obserwator
obserwator
4 lata temu

Burmistrz „szanuje radnych”. Kpiny. W trakcie sesji dopiero roznoszenie projektów uchwał. Wstyd panie burmistrzu wstyd panie przewodniczący. Hańba.

mławianin 1
mławianin 1
4 lata temu
Reply to  obserwator

O czym wy piszecie Przewodniczący. Rady, to następny Radny na usługach Burmistrza, od dawna wiadomo że to jest towarzystwo wzajemne adoracji, kupione do usług WŁODARZY za 2.000 tys. z chwilą kiedy zostali Radnymi, a który by się wychylił to od razu jest w odstawce, i nikt z takim Radnym się nie liczy, niech sobie trąbi na Sesjach a i tak go nie słychać. Przykład Nowakowski z początku kadencji był bardzo aktywny a teraz siedzi cichutko jak mysz pod miotłą, bo liczy na to że znowu się załapie.

Dzialacz
Dzialacz
4 lata temu
Reply to  mławianin 1

Mlawianin 1 – co ty możesz wiedzieć o radnych. Praktycznie każdy jest dla kasy. Żaden z nich nigdy nie nie protestował ze ma za dużo kasy. Pol Nowakowski czy kazdy inny jest tam dla kasy a nie ze go tak Mława obchodzi. A nikt nie wspomniał o przewodniczących zarządów osiedli

mławianin
mławianin
4 lata temu
Reply to  Dzialacz

W pewnym sensie masz rację, CO DOTYCZY TEGO ŻE RADNYCH MŁAWA NIE OBCHODZI, wypisz wymaluj tak jak w Sejmie, a wyborca niech się cieszy z tego co ma a przed wyborami podaruje mu długopis i znowu odda na mnie głos? ale?? gdybyś cokolwiek wiedział o piszącym te słowa, to z pewnością byś się bardzo ale to bardzo mocno zdziwił. Może to lepiej abyś pozostał w błogiej nie świadomości. I NIECH TAK ZOSTANIE, NIE JESTEM PRZYZWYCZAJONY DO CHWALENIA SIĘ NA FORUM!!! Gdybym nie wiedział nico Radnych to po prostu bym nie pisał, bo wymyślać informację aby przekazywać je na forum, to nie jest w moim stylu. Myślę że zaspokoiłem twoją ciekawość!!!

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  obserwator

zgodnie z prawem.

outsider
outsider
4 lata temu

No czego tu wymagać od kolarza? wybraliście to i macie… nie narzekać! brać się do roboty długi trzeba spłacać za chybione decyzje wyborcze trzeba płcić i płakać. Dno w kasie miasta już mocno paznokciami porypane. Bierz pan kolarzówę i smaruj pan w siną dal.

Ktoś
Ktoś
4 lata temu

Radny Pol na burmistrza? To dopiero byłaby porażka dla tego miasta. Niech się ożeni, posadzi drzewo, spłodzi dziecko, weźmie kredyt i pozna życie. A potem może spróbować zostać burmistrzem. dziś to młody bojówkarz PiS, który dostał dobrą posadkę po linii partyjnej, a teraz robi z siebie lidera.

Baca
Baca
4 lata temu
Reply to  Ktoś

Ty nie masz dzieci i nie jesteś bojowkarzem . Jesteś tylko prostym fr…… I ty wygraj konkurs ale gdzie tobie do tego. Ty pisać i czytać nie potrafisz.

Julia
Julia
4 lata temu
Reply to  Ktoś

Prawdziwy lider, prawdziwy patriota, uwielbiam tego Pana. Buziaki dla Pana Michała. Wystarczy ze ma mnie.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Ktoś

Ale mi to zabrzmiało jak bym gdzies to słyszał
A tak weź kredyt kup mieszkanie znajdz pracę
Czyżby obie osoby szkoliła ta sama specjalistka od wizerunku
Pewnie tak bo obie wypowiedzi na tym samym poziomie

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

No przecież pani Kracik szkoliła umm he he no to spece teraz sacza jad jak ich uczyła
No i jeszcze jeden pod kilkoma nikami ktory ma jakis straszny problem z pisem ubzdurał sobie ze z Nowogrodzkiej podłaczyli mu kabelki do mózgu i nim steruja o przepraszam chyba wszystkimi innymi steruja bo u niego jakies zwarcie nastąpiło i wyrwał sie spod kontroli

mławianin
mławianin
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

No i co z takim znawco dyskutować tak mam kilka nicków, aby zmylić takich nawiedzonych jak ty PISOWSKI sługusie, napisałem wyżej, przyjdzie czas że na ten swój PIS będziesz gorzko płakał–NIEDŁUGO, tylko że wtedy za przeproszeniem nikt nie będzie ciebie chciał nawet kopnąć.siedz dalej na tych kablach i sław NACZELNIKA Z NOWOGRODZKIEJ, TAKICH JAK TY SŁUGUSÓW TO NACZELNIK MA NA PĘCZKI, pewnie dziś jesteś na miesięcznicy, módl się o zdrowie, bo o rozum w twym przypadku to już za pózno….

Lewak
Lewak
4 lata temu
Reply to  Ktoś

A kim on jest chyba ktoś słyszał co powiedział Leszek

mławianin 1
mławianin 1
4 lata temu
Reply to  Ktoś

To jest lider na usługach mławskich pisowskich skoczków, robi i czyta to co mu napiszą, tych twoich propozycji Pan POL i tak nie przyjmie on idzie drogą swego guru i NACZELNIKA Z NOWOGRODZKIEJ a z tego co mi wiadomo Kaczyński nie ma dzieci.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

Panie Burmistrzu niech Pan nie zwraca uwagi na wypisywane pierdoły.
Dobrze Pan zrobił, można dyskutować tylko dlaczego tak późno.
Robić dobrą robotę i myśleć o wyborach pozytywnie, śmiało do przodu,
kto i nie oglądać za siebie ……………!

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Z 20 000000. Ktore pozyczamy
3000000 przeznaczymy na wykup obligacji
Które już są wyemitowane czyli rolujemy dług wypożyczamy na spłatę poprzedniego
Obsługa długu nIe SPŁATA kosztuje nas rocznie około 800 000 zł. Koszt utrzymania utworzonego biura do spraw kanalizacji
To niemal 600 000 rocznie
Ogolne zadłuzenie siega ok45% dochodow miasta
Jakie inwestycje mamy w miescie
Może robimy cos by ściągnąć inwestorów obwodnice drogi komunikacje z nowa 7 ka
Jaki jest efekt hura kanalizowania nawierzchnia wszystkich ulic po kanalizacji do generalnego remontu wiec kolejne miliony. Biernosc w sprawie tunelu i wezłow na 7 ce
Ateraz
,,Panie Burmistrzu niech Pan nie zwraca uwagi na wypisywane pierdoły.
Dobrze Pan zrobił, można dyskutować tylko dlaczego tak późno.
Robić dobrą robotę i myśleć o wyborach pozytywnie, śmiało do przodu,
kto i nie oglądać za siebie ………”

Radek
Radek
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Nie właź w d… chyba żeś gastrolog.fe

mławianin
mławianin
4 lata temu
Reply to  Radek

Ten jegomość o nicku Anonimowo, o którym piszesz już dawno tam wlazł, i teraz mu ciężko wyjść na świat bo rozszedł by się okropny smród.

Mławiak
Mławiak
4 lata temu

CBA musi się zająć ustawionym konkursem na Dyrektora MHS!

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Mławiak

I mdk imops i muzeum i umowa na oczyszczalnie ibudowa domow socjalnych i kladka nad torami

mławianin 1
mławianin 1
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Muszę ci przyznać rację, po tych instytucjach które są w gestii Urzędu Miasta i sprawach które wymieniłeś, CBA w Mławie miała by naprawdę co robić, albo przynajmniej program TV POLSAT Sprawa dla Reportera. A tak przy okazji jestem ciekaw czy Skarbnik pociągnie za sobą Burmistrza, oj!! OJ!! robi się coraz ciekawiej w naszej MŁAWIE.

Elka
Elka
4 lata temu
Reply to  Mławiak

hahaha

Think more
Think more
4 lata temu

Mieszkańcy Zatorza,
pokazaliście swoją siłę determinację przy głosowaniu na projekt obywatelski, pokażcie to jeszcze raz, na jesieni, podczas wyborów.
Wielu Was poprze, bo wielu mieszkańców Mławy mimo, że kiedyś oddało głos na obecnego włodarza, teraz nie chce popełnić tego samego błędu po raz czwarty.
Do trzech razy sztuka, było 3 razy i najwyższy czas z tym skończyć.

Zatorka
Zatorka
4 lata temu
Reply to  Think more

A kim Ty jesteś, za kogo się uważasz żeby nam mówić jak mamy głosować??! Mamy swój rozum i wiemy co robić. Jakoś dziwny zbieg okoliczności, ze kilka tyg temu niektórzy mieszkańcy mieli nawet propozycje żeby nas w ogóle odłączyć od miasta, bo tylko kłopot z nami bo ciagle coś chcemy, a dziś mówią nam co mamy robić. Może jeszcze kandydata nam wskażesz?! Otóż wyobraź sobie, ze są tacy ludzie na Zatorzu, którzy doskonale wiedza, ze to nie obecny burmistrz jest odpowiedzialny za to ze nie ma przejścia na ul Kościuszki. A Ty odpowiadaj za swój głos przy urnie a nie innych!

Think more
Think more
4 lata temu
Reply to  Zatorka

Po co te nerwy, ja nie mówię co macie robić. Nic nie wspominam o przejeździe na Kościuszki, ale jeżeli Ty to zrobiłaś, to Ci powiem:
Tak pierwszy jak i drugi burmistrz jest temu winny, pierwszy bo taki stan rzeczy zaakceptował w tamtym czasie, a drugi bo przez 3 kadencje nawet najmniejszym palcem u nogi nie kiwnął, żeby cokolwiek w tym kierunku zrobić, a Ty go wybielasz -Twoja sprawa.
Jesteś taką Zatoranką jak ja Amerykanem, bo gdybyś nią była nigdy byś tak o sobie nie napisała, chyba że masz kompleks niższości, no to rozumiem.
Mieszkańcy Zatorza są tak samo mławianami jak i Ci z centrum, a czasami może nawet bardziej, wszak to stara dzielnica Mławy.

mieszkaniec
mieszkaniec
4 lata temu
Reply to  Think more

Jak to nazywasz Zatorze to stara dzielnica ale kiedyś była to oddzielna miejscowość, napisz mi na kogo mam głosować ponieważ mam wrażenie że jesteś z PiS

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  mieszkaniec

powinieneś nikogo nie słuchać tylko zagłosował na swego WOJCIECHA KRAJEWSKIEGO.

Ooo
Ooo
4 lata temu
Reply to  dzidek

Wojtek ochłoń!

Think more
Think more
4 lata temu
Reply to  mieszkaniec

Nieważne, że była kiedyś odrębną miejscowością, ale od bardzo dawna należy do miasta, tak jak wiele innych miejscowości w innych miastach,
Ja nie jestem z PIS, a tym bardziej nie powiem Ci na kogo masz głosować 😀
Każdy głosuje zgodnie z własnym rozumem i sumieniem, ale na złotoustym chyba wszyscy mieszkańcy (oprócz mławskich elit i tych całowanych w rączki, się przejechali.
Druga spawa, to nawet nie wiadomo kto będzie kandydował.
Ja postaram się głosować na kogoś (jeśli ktoś taki będzie) nie związanego z tym układem, a przynależność partyjna jest mi tu obojętna, byle był to uczciwy, niezakłamany kandydat.
Nigdy nie głosowałem na pana K. bo jemu od samego początku źle z oczu patrzyło.
W wyborach samorządowych głosuje się na konkretną osobę, a nie na partię.
To tyle w temacie.

mieszkaniec
mieszkaniec
4 lata temu
Reply to  Think more

szkodami na takie durne agitacje głupi jest podpis Twój, jestem tylko na którym krańcu Mławy mieszkasz

Kolejowa
Kolejowa
4 lata temu
Reply to  Zatorka

W 2008 potwierdzil w pkp decyzje o zgodzie na brak wiaduktu na Kosciuszki.Nie zrobil nic aby ten wiqdukt powstal!

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Zatorka

Typowa mowa Wolki. Zadziorna i zapiekła.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

Ale skowyczy zsl i Pewna partyjka za utraconymi stołkami jak dawaliscie swoim to demokracja byla skonczyliscie sie he he

Jarek
Jarek
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Jeśli ktoś nie popiera obecnego burmistrza czy go krytykuje to nie znaczy, że jest z PSL. Owszem były skarbnik jest z PSL, ale to zupełnie inna historia, pokazująca tylko tyle, że każdy kto się sprzeciwi burmistrzowi musi odejść albo się uciszyć i skalać. Np. uciszył się i skalał taki radny Nowakowski.

Nie
Nie
4 lata temu

Z tego co wiem to Liberał jest specjalistą od ” GÓWNA i PATOLOGII”.

komar
komar
4 lata temu

Kowal, poza ogłupianiem ludzi na zebraniach co zrobiłeś dla tego Zatorza ? Czas na zmianę włodarza.

gall
gall
4 lata temu

panie Przybyszewski czas kandydowac.

Liberał
Liberał
4 lata temu
Reply to  gall

Na szaletowego

Nie
Nie
4 lata temu
Reply to  Liberał

W tym miescie nawet na szaletowego to trzeba byc dobrym znajomym burmistrza. Przyklad Konkursu Ziemi Zawkrzenskiej.

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  Liberał

Tak uważasz ale sam z tego co widać to nie nadajesz się nawet, do roztrząsania tego gnoju.

Milo
Milo
4 lata temu
Reply to  Liberał

Po co obrażać?!

milees
milees
4 lata temu
Reply to  gall

Pan Kamil na burmistrza. Jest numer 1. Słyszałem też o Krajewskim i Kielbbinskim

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  milees

Słyszeć można wiele, ze słyszenia nikt nie został jeszcze BURMISTRZEM, chyba że zmieniły się zasady wyborów, jak zaproponowałem Pana PREZESA PEWNEGO STOWARZYSZENIA, to uważacie że winno nim się zająć CBA, to może ZGŁOSZĘ WYBITNEGO DZIAŁACZA SPORTOWCA I MŁAWIANINA ROKU PANA SŁAWUTĘ. NO i dobrze lista kandydatów pęcznieje będzie z czego wybierać.

Skywalker
Skywalker
4 lata temu
Reply to  gall

No to ciągle będą pozdrowienia i gadanie o marnowanie pieniędzy a pan Kamil nie siedzi na sesji zabdarmo

maximus
maximus
4 lata temu
Reply to  gall

Boże broń…..

mieszkaniec
mieszkaniec
4 lata temu

Panie radny Pol przecież jest Pan marionetką w teatrze nie pod nazwą Mława ale PiS, przecież został Pan kierownikiem czy dyrektorem placówki KRUS w Mławie z namaszczenia właśnie PiS, jeżeli nie podoba się być radnym to można zrezygnować z tej funkcji składając mandat i nie pobierać 2000zł diety, przecież obecna pensja wystarczy

Jola
Jola
4 lata temu
Reply to  mieszkaniec

Pan też zrezygnuje z komentowania i pisania tych bzdur. Będzie miał pan tyle fakultetow co pan Michał to może pan być nawet prezesem 6 spółek.

Rose
Rose
4 lata temu
Reply to  mieszkaniec

I love you mieszkaniec!

ggKG
ggKG
4 lata temu
Reply to  mieszkaniec

Pol to przynajmniej coś robi dla tego miasta wystarczy spytać się pracowników czy jest dobrym szefem, a reszta bez małych wyjątków to sztuka

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  ggKG

NIE ZAUWAŻYŁEM ABY COŚ ROBIŁ DLA MIASTA, chyba że pod siebie co nie zawsze widać.

Milosz
Milosz
4 lata temu
Reply to  dzidek

Naucz się czytać to dojrzejesz to świadomości.

Skywalker
Skywalker
4 lata temu
Reply to  dzidek

Brawo dzidek

mieszkaniec
mieszkaniec
4 lata temu
Reply to  ggKG

proszę o jeden konkretny przykład co radny Pol zrobił dla miasta

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  mieszkaniec

Nieważne czyją marionetką jest POL,ważne że dobrze czyta z kartki przekazy swych mocodawców, i dlatego po wykonaniu zadań na sesjach Rady został KIEROWNIKIEM.

Syla
Syla
4 lata temu
Reply to  dzidek

Panem Dyrektorem bara….hahaha

Sylwiaa
Sylwiaa
4 lata temu

Pani Radna Pszczolkowska na burmistrza. Doświadczona z charyzma. Cieszy się dobrą opinią w społeczeństwie. Kto jest za ?

Liberał
Liberał
4 lata temu
Reply to  Sylwiaa

Chyba za szarpanie dzieci. A która to już partia pani H.P.?

nie
nie
4 lata temu
Reply to  Liberał

Za szarpanie dzieci idzie się do więzienia. Więc daruj sobie te podłe oszczerstwa siane przez Ratusz, bo intryga wam nie wyszła za bardzo.

Liberał
Liberał
4 lata temu
Reply to  nie

Może w nomalnym państwie. Natomiast w PRL PIS kończy sie naganą.

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  nie

No proszę są i obrońcy Pani RADNEJ H.PSZCZÓŁKOWSKIEJ, nie chce mi się wierzyć, z pewnością pisze sama te posty.

Kaszub
Kaszub
4 lata temu
Reply to  dzidek

Ważniejszymi sprawami się zajmuje niż polemika z takimi oszczerstwami. Dzięki jej wytrwałości i nieustępliwości , dzielnica będzie miała tunel . Wy nic dla społeczeństwa poza niszczeniem ludzi nie potraficie zrobić !

mławianin 1
mławianin 1
4 lata temu
Reply to  Kaszub

NO I PROSZĘ RAPTEM OKAZUJE SIĘ ŻE TUNEL ZAŁATWIŁA DLA MIASTA p. PSZCZÓŁKOWSKA, a gdzie zniknęli jej mocodawcy. Słyszałem że ta Radna Pszczółkowska mówiła że tunel mają oddać do użytku przed samymi wyborami, a więc za chwilę Kaszub nie zapomnij kupić jakiejś wiąchy i w te pędy do Radnej z podziękowaniem, jak będziesz pierwszy to może i ciebie coś obleci.

Kaszub
Kaszub
4 lata temu
Reply to  mławianin 1

A kto sie zainteresowal aby byl tunel ? Rakowski Kowalewski?

dzidek
dzidek
4 lata temu

WSZYSCY PISZĄCY POSTY—-zapomnieli a zwłaszcza działacze PiS, ŻE W POPRZEDNICH WYBORACH POPIERALI Pana Jankowskiego, który z Kowalewskim przegrał z kretesem, teraz sympatycy jedynie słusznej partii chcą promować R. POLA. Zapominacie jeszcze o jednym bardzo ważnym i aktywnym działaczu to naprawdę dobry kandydat na fotel Burmistrza tak tak to Prezes Stowarzyszenia Przyjazna i Bezpieczna 7-ka, który na tym portalu był bardzo aktywny pisał pod nazwiskiem teraz gdzieś przepadł, chociaż wróble ćwierkają że cały czas pisze pod innym nickiem, i prawdopodobnie szykuje się do wyborów ze swym Stowarzyszeniem, I BĘDZIE OBIECYWAŁ ŻE 7-KA W NIEDŁUGIM CZASIE BĘDZIE GOTOWA, a że nie będzie przebiegać tak jak chciał Prezes to już nie ważne, ale właściciele stacji przy starej trasie, przez kilka lat mieli spokój.

Wyborca
Wyborca
4 lata temu
Reply to  dzidek

Każdy przegra z obecnym burmistrzem

mławianin 1
mławianin 1
4 lata temu
Reply to  Wyborca

CHYBA W KRĘGLE, ALBO NA ROWERZE W JEZDZIE NA CZAS.

adrem
adrem
4 lata temu
Reply to  dzidek

Tym Panem powinno zająć się CBA

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  adrem

adrem co ty pleciesz to taki wybitny znawca „prawa” i wszystkich tematów, dla niego nie ma sprawy do rozwiązania, chyba zle go oceniasz.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

Tak mysla elity mlawskie obecnie zasiadle na stołkach wszelakich my tylko mozemy byc urzednikami radnymi …
A wy pleps do roboty …
Po co konczycie te szkoły po co wasze wysilki oni już wiedza kto gdzie bedzie pracował na 2 pokolenia wczesniej

Liberał
Liberał
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Pisze się plebs. Trzeba się jeszcze pouczyć i wtedy myśleć o elitach.

rodowity Mlawianin.
rodowity Mlawianin.
4 lata temu

Umarł Król, niech żyje Król, kiedyś i tak zmiany muszą na nastapić.
Taka jest kolej rzeczy.

mlawianin 1
mlawianin 1
4 lata temu

Szanowny Panie JERZY RAKOWSKI, wiem że nie wchodzi się po raz drugi do tej samej rzeki, ALE MÓGŁBY PAN ROZWAŻYĆ, START NA FOTEL BURMISTRZA !!!!!!

Zatorze
Zatorze
4 lata temu
Reply to  mlawianin 1

i kolejny raz sprzedać mieszkańców, zabierając im dojazd do centrum miasta? Taki sam z niego łobuz jak Kowalewski !!!!!!!!

Zatorze 2
Zatorze 2
4 lata temu
Reply to  Zatorze

Jeszcze gorszy jak p. Kowalewski a p..Pszczulkowska i inni radni wiedzieli wszystko tylko mieszkańcy wiedzą ostatni

Byk
Byk
4 lata temu
Reply to  Zatorze 2

Ty to nawet o ortografi nic nie wiesz… patologia dopadła internety

rodowity Mlawianin.
rodowity Mlawianin.
4 lata temu
Reply to  Byk

Pouczasz a sam robisz błędy. Po co się czepiać.
Poprawnie: ortografii.
Można także napisać: zasady pisowni, zasady ortograficzne.

Alf
Alf
4 lata temu

Pani Michale, czas na zmiany. Niech Pan idzie ma Ratusz, myślę że będzie Pan dobrym Burmistrzem.

sasa
sasa
4 lata temu
Reply to  Alf

a jakie on ma plany? jedyne co robi to krytykuje burmistrza. Człowiek bez stylu wypowiedzi, bez uśmiechu na twarzy. No i jeszcze te poglądy.

Marta
Marta
4 lata temu
Reply to  sasa

Znam tego pana. Pan Michał jest bardzo uczciwym i miłym człowiekiem

xew
xew
4 lata temu
Reply to  Marta

cytat pijak i złodziej bo kazdy pijak to złodziej

nelia
nelia
4 lata temu
Reply to  sasa

Z kontrolera jakości telewizorów , pracownika fizycznego w LG został Pan Pol kierownikiem PT KRUS…

Milosz
Milosz
4 lata temu
Reply to  nelia

Ty nigdy nie zostaniesz. Włóż w głowę w karton i…. Hihihiiii. Nigdy nie zdobędziesz tylu fakultetow co ten pan.

karolina
karolina
4 lata temu
Reply to  nelia

Bardzo dobry pracownik nie ma znaczenia czy pracuje fizycznie czy umysłowo. Tylko ktoś ograniczony umysłowo może pisać takie bzdury jak ta nelia

Olka
Olka
4 lata temu
Reply to  nelia

Nelia żal du… ściska, że Pol w KRUSie siedzi? Nikt Ci nie broni walczyć o stołek.

Witek
Witek
4 lata temu
Reply to  Olka

OLKA A KIEDY I GDZIE BYŁ KONKURS NA KIEROWNIKA KRUS-U????

Olka
Olka
4 lata temu
Reply to  Witek

A czy napisałam że o stołek w KRUSie? Raczej nie, to zależy kto jakie ma ambicje i na jakim stołku chce siedzieć. Za kilka mcy wybory więc nikt jej nie żałuje walczyć o ciepłą posadkę jaka jej się marzy. Tylko pyt czy ma odpowiednie kwalifikacje i wiedzę?

pracownik
pracownik
4 lata temu
Reply to  Witek

Wystarczy odpowiedni zarząd w krusie i jest w czołówce najlepiej działających placówek. Był nawet numerem 1 w zeszłym roku. Pan Michał zdał egzamin na 5.

Wyborca
Wyborca
4 lata temu
Reply to  pracownik

Tak?a co powiedział jednemu z protestujących pod sądem to tez powie

madziar
madziar
4 lata temu
Reply to  Wyborca

On nie rozmawia z tymi z pod sądu .chyba mylisz ludzi z różnych partii. O sądach to gadaj z nowoczesną albo z alkoholika. …

Ciec spod sądu
Ciec spod sądu
4 lata temu
Reply to  madziar

Kogo obrażasz pisząc alkoholika

zatorzanin
zatorzanin
4 lata temu
Reply to  Wyborca

Wygrał konkurs zasłużenie zawistniku. Schowaj się w ciemne miejsce i juz nie strasz ludzi ohohohoh. Idź pod sąd hahaaaaaaashahsaahahahhhaaaass

melon
melon
4 lata temu
Reply to  Wyborca

Z pustkami nie rozmawia

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Wyborca

He he hyba jedynemu protestujacemu pod sadem

miss
miss
4 lata temu
Reply to  Witek

Wczoraj w Trzcincu. …

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  Olka

Olka musisz uważać aby cię nie ścisnęło, ma rację nelia, bo DOBRA ZMIANA, potrzebuje tylko takich co są na rozkaz, a kiedy był konkurs na tego kierownika KRUSU, że pracował jako fizyczny to nie jest ważne postawimy go na kierownika, a jak się nie sprawdzi to na Burmistrza, może na tym stołku da sobie radę, mając takich PISOWSKICH doradców jak są w Mławie, to na prawdę będzie wesoło, TO NAPRAWDĘ BĘDZIE KABARET…

Mariusz
Mariusz
4 lata temu
Reply to  dzidek

Na rozkaz to ty działasz ale burmistrza hihi hahaass

JFK..
JFK..
4 lata temu
Reply to  dzidek

Chłopie ty sie lecz bo masz jakies fobie

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  JFK..

Ja już dawno się wyleczyłem od takich doradców jak TY, zajmij się sobą i przestań udzielać rad innym, jak sam potrzebujesz pilnego spotkania z psychiatro.i psychologiem

adrem
adrem
4 lata temu
Reply to  Olka

Tow. Lenin twierdził, że w jego koncepcji państwa ministrerm może zastać nawet sprzątaczka. Jak widać historia lubi się powtarzać, tyle tylko, że wraca jako karykatura tej z przeszłości. Pozdrawiam.

Gucio
Gucio
4 lata temu
Reply to  adrem

Elektryk został prezydentem Polski, a Ty masz coś do sprzątaczek? czytałam o studentkach-sprzątaczkach, które na śmieciach z koszy zdobywają całkiem niezłą wiedzę. Sprzątaczka też człowiek.
Nie znam Pola, ale co z tego, że pracował jako fizyczny, z tego co czytam to wykształcony człowiek, a taka osoba, która pracowała na wszystkich szczeblach może przynajmniej będzie potrafiła zrozumieć przeciętnego Kowalskiego czy Nowaka, a nie tylko elity.

Mlawka
Mlawka
4 lata temu
Reply to  Olka

Olka, za żadne skarby świata. Ja mam kręgosłup w przeciwieństwie do tych którzy przepisują się bo akurat dana partia jest trendy

Liberał
Liberał
4 lata temu
Reply to  nelia

Stołek rządowy.A właściwie wojewody, czyli PIS.

Wrazliwa
Wrazliwa
4 lata temu
Reply to  nelia

Ot dobra zmiana… czekałam kiedy ktoś to wreszcie zauważy ! Pnie się chłopak muaha

Niepis
Niepis
4 lata temu
Reply to  nelia

Oby nie skończył jak tat..?

Max
Max
4 lata temu
Reply to  Niepis

Ty hihihiii

Ktos
Ktos
4 lata temu
Reply to  sasa

CALA POLSKA Z WAS SIĘ ŚMIEJE. ..KOMUNIŚCI I ZŁODZIEJE . TYLE DLA WAS CIAMAJDANIE

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  Ktos

A czy przynajmniej wiesz że to hasło krzyknął na wiecu, właśnie złodziej który okradał w internacie kolegów z adidasów, a dziś wielki działacz i do tego minister.

ktos
ktos
4 lata temu
Reply to  dzidek

Cala Polska z Was się śmieje. …

na prawo
na prawo
4 lata temu
Reply to  sasa

Gdyby POpierał tych co przez tyle lat niszczyli Ojczyznę i dalej to robią to wtedy poglądy nie miałyby znaczenia?

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  Alf

Ten Pan Michał z DOBREJ ZMIANY to cały czas idzie na ratusz, tylko że nie może dojść, za wysokie progi na jego nogi, OJ WTEDY BY SIĘ DZIAŁO SESJE ZACZYNAŁY BY SIĘ OD MODLITWY.

Marek
Marek
4 lata temu
Reply to  dzidek

Przynajmniej od modlitwy. Nie od konfliktów z pracownikami jak jest za obecnego burmistrza

Liberał
Liberał
4 lata temu
Reply to  dzidek

ALLELUJA i do przodu !

Pola
Pola
4 lata temu
Reply to  Alf

Kończ wasc, wstydu oszczędź

ggKG
ggKG
4 lata temu
Reply to  Alf

Popieram może i PiS go wsadził na stołek ale uczciwy chłopak z tego Michała Zycie go też doświadczyło a egzamin zdał czy zdaje godnie, myślę że obecna władza to jak mafia nic już dla miasta nie wniosą Byłem świadkiem wypowiedzi Sławka gdzie chwalił się że zatrzymano LG bo mamy tanią siłę roboczo nie wiem czym się chwalić,burmistrz powinien chwalić się tym że społeczeństwo zaczyna się bogacić a nie sprzedawać za grosze.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

Ooo, jednak w końcu pożegna się długoletniego dyrektora muzeum z należytymi honorami, szkoda, że tak późno i szkoda, że dopiero po reakcji internautów.
Panie burmistrzu, dokąd pan zmierza? i kim się pan otacza?
To jak rozstał się pan z Arentem i to jak rozstał się pan z Antczakiem bardzo brzydko o panu świadczy i pozostawia wielki niesmak.
Od człowieka na tak eksponowanym stanowisku wymaga się więcej taktu i szczególnej dyplomacji.

JFK
JFK
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

He he Jarząbek Jarząbek ty jednak nie orietujesz sie w skali tej karuzeli he he a sprawdź gdzie NADAL pracuję pan Arent

Ciekawa
Ciekawa
4 lata temu
Reply to  JFK

JFK, oświeć nas, bo większość nie wie.

sasa
sasa
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

On nie wie, dlaczego nie było jeszcze pożegnania. Lepiej z góry krytykować bez wiedzy. Podobnie jak autor artykułu.

Kama
Kama
4 lata temu

Od początku były wątpliwości czy kolarz zajedzie daleko

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Kama

Kama, realnie oceniając sytuację, to daleko zajechał, 3 kadencje, a może i czwarta też jego… przeciwnika nie widać, a Antczak, co by tu o nim nie mówić, to dobrze go wyszkolił. Burmistrz bardzo dużo mu zawdzięcza, za dostał odpowiednie podziękowanie.
Przychodzi mi tu na myśl bajka J Krasickiego „Przyjaciele”
„…Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły.”

mlawianin 1
mlawianin 1
4 lata temu
Reply to  Kama

Widać że zajechał, ale w tym wszystkim błąd popełnił taki stary wyga jak Antczak, biorąc go pod swe skrzydła, i dlatego dziś dostał ZAPŁATĘ.. bo gdyby nie ta pomoc, to już po I kadencji, odjechał by na rowerze, a tak przesiadł się na lepszy samochód. A na zakończenie swej pracy, Panie Burmistrzu niech Pan zorganizuje kryterium o ZŁOTY PIERŚCIEŃ BURMISTRZA MŁAWY, uczestnicy tego kryterium dadzą Panu szanse jak wsiądzie Pan na rower, to ten pierścień trafi do Pana i będzie Pan miał PAMIĄTKĘ., a przynajmniej przypomni sobie Pan stare dobre czasy, jak to po Mławie na rowerze się śmigało.

jury
jury
4 lata temu
Reply to  mlawianin 1

konkurs o złote wargi chyba

Kamil
Kamil
4 lata temu

„Nowa skarbnik podkreśliła, że jest finansistą i ważne są tylko liczby” […] strach się bać… a gdzie czynnik ludzki ?! Czyli mamy przez to rozumieć po trupach do celu ? Farsa i tyle w temacie.

Apendix
Apendix
4 lata temu
Reply to  Kamil

Mam rozumieć ze ten nic to pan Kamil co uważa że w ratuszu nie szanują publicznych pieniędzy

Z R ..
Z R ..
4 lata temu
Reply to  Apendix

A szanują?
60 tyś na kładkę ktorej nie ma

WP
WP
4 lata temu
Reply to  Z R ..

Kładka to wstępny projekt nie zrealizowany, nie słyszałeś że wszyscy chcą tunel i jest zgoda

Think more
Think more
4 lata temu
Reply to  WP

…ale 60tys.zł wylądowało w błocie, tak samo jak kasa za projekt centrum handlowego na Mława Miasto czy też za projekt dworca zintegrowanego, czy może za projekt remontu MDK, który się przedawnił i trzeba było robić nowy, na II etap projekt także się pewnie już przedawnił i trzeba będzie robić nowy.
Ile pieniędzy w sumie poszło w błoto, panie WP?????
Teraz marzy się zwiększenie zadłużenia o 17 mln zł bo w roku wyborczym trzeba błyszczeć.

mławianin 1
mławianin 1
4 lata temu
Reply to  Think more

SPOKO!!!! błoto zniknie to i kasa się pojawi, teraz nie ma klimatu.

tom
tom
4 lata temu
Reply to  Kamil

sam jesteś farsa

144
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x