Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Tylko kwity, czy też kwiaty? Odchodzi Antczak, a przychodzi …


Ciekawie zapowiada się dzisiejsza sesja rady miasta. Choć w jej oficjalnym porządku na razie nie ma zapisanego takiego punktu, wiadomo jednak, że ma być odwołany stary i powołany nowy skarbnik miasta. Jak dowiadujemy się nieoficjalnie,  kandydatką na skarbnika, którą burmistrz przedstawi dziś radzie miasta będzie Justyna Lewandowska – dotychczasowy inspektor w Wydziale Budżetu i Finansów Urzędu Miasta Mława.

KSP Mława nabór

Odwołanie Henryka Antczaka z funkcji skarbnika stanowić będzie zakończenie głośnego konfliktu, pomiędzy burmistrzem a skarbnikiem, którego jedną z przyczyn była decyzja burmistrza o zadłużeniu miasta i wyemitowaniu w tym roku obligacji na olbrzymią kwotę 17 mln zł. Spór pomiędzy skarbnikiem Antczakiem a burmistrzem Kowalewskim ujrzał światło dzienne, po opublikowaniu przez Codziennik Mławski kopii listów skarbnika do burmistrza i radnych z zastrzeżeniami do projektu budżetu.

Po tych wydarzeniach burmistrz złożył wniosek do rady powiatu mławskiego o wyrażenie zgody na rozwiązanie stosunku pracy ze skarbnikiem, który jest równocześnie radnym powiatowym. Złożenie tego wniosku 29 grudnia 2017 poprzedziła rozmowa jak twierdzi burmistrz, czy postawienie w ostrej formie ultimatum jak uważa skarbnik, podczas której skarbnik mógł napisać wniosek o przejście na emeryturę, gdyż 10 lutego 2018 r. nabywał takie uprawnienia. Henryk Antczak wówczas odrzucił taką możliwość. Wniosek o przejście na emeryturę napisał jednak 10 stycznia. Rada powiatu rozpatrując wniosek burmistrza 26 stycznia uznała, że z przytoczonego wcześniej powodu sytuacja jest już inna, niż na dzień 29 grudnia 2017 r., gdy wniosek został do rady powiatu złożony. W efekcie większość radnych powiatowych zagłosowała przeciw wnioskowi burmistrza.

Czy „jeszcze” skarbnik Henryk Antczak będzie obecny na dzisiejszej sesji rady miasta nie wiadomo. Od czasu opisanych powyżej wydarzeń przebywa na urlopie. Również procedura nie wymaga , aby był obecny na takiej sesji, wystarczająca jest jego pisemna deklaracja woli przejścia na emeryturę. Dla Henryka Antczaka nie jest to najpiękniejsza forma zakończenia kariery w administracji samorządowej, nie wiadomo nawet czy doczeka się podziękowania za swoją pracę, co burmistrz wielokrotnie praktykował na sesjach w przypadku odchodzących na emeryturę szefów miejskich jednostek (wyjątek stanowił dyrektor muzeum Leszek Arent).

Wyłonienie kandydata, w tym przypadku kandydatki na stanowisko skarbnika miasta nie poprzedziło żadne postępowanie konkursowe. Burmistrz sięgnął tu do zasobów kadrowych urzędu, choć dla niektórych pewnym zaskoczeniem jest, że funkcji nie przejęła dotychczasowa zastępca skarbnika Jolanta Bubrowiecka.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

22 - liczba komentarzy w artykule "Tylko kwity, czy też kwiaty? Odchodzi Antczak, a przychodzi …"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Liberał
Gość

I wszystko przez ściankę.

Anonimowo
Gość

Gratuluje Panie Burmistrzu, gratuluje Pani Skarbnik.
Czeka was ciężka praca, wierzę że dacie sobie radę powodzenia,
nie przejmujcie się tymi wpisami i to chyba ludzie nie mających do końca pojęcia
o budżecie i zarządzaniu lub nieżyczliwych.
powodzenia i do przodu.

Anonimowo
Gość

Panie „były” Skarbniku
Trzeba mieć charakter i j..a żeby zachować się na koniec jak przyzwoity człowiek.
Zachował się Pan jak niedołężna baba. Wiem że rozstania są trudne czasami lepiej ograniczyć się do minimum alko krótko podziękować i dalej nic nie mówić .
Widziałem nieraz jak na biurku leżała tylko gazeta a praca ???
Nie chcę również oceniać Pana pracy jako burmistrza. Uważam że, Pan się nie przepracował.
Dostał Pan dużo świecidełek a teraz ładna emerytura i niech Pan wypoczywa.

Daro
Gość

ja to już nie mogę patrzeć na szanownego pana ps nigdy nie będzie drugiej tury NIGDY

Realnie
Gość
Powiem tak, wszyscy narzekają na decyzje burmistrza i różne zagrywki, a jeszcze wszyscy zdziwimy się i opadnie Nam kopara jak zostanie wybrany na kolejną kadencję. Po pierwsze primo: Nie ma realnego kontrkandydata (rok wyborczy cisza, wyskoczą jesienią ?!, petycje, zebrania, zbieranie podpisów na budżet obywatelski, to za mało, konieczne jest nowe ugrupowanie polityczne w Mławie z zapleczem konkretnych ludzi), po drugie primo ultimo: Mława jest miastem starszych osób i wystarczą im kwiatki w parku, kolejny koncert zespołu Kantare, no i oczywiście wspólne spotkanie z Panem Burmistrzem. I tak to będzie wyglądać – niestety… Przełkniemy gorzką pigułkę i będziemy dalej narzekać,… Czytaj więcej »
Jarek
Gość

Wcale nie będziemy zdziwieni i wcale nie opadnie nam kopara. To normalne, że Kowal zostanie wybrany na drugą kadencję. Nie lubię Kowala, ale realnie właśnie patrząc, inaczej być nie może. Kowal nie ma z kim przegrać.

Lux
Gość

Tak jest Jarek! Powiem krótko- chwalcie burmistrza swego- możecie mieć gorszego! Np ze słusznej partii. I co wtedy zrobicie drodzy Mlawianie??

Jarząbek
Gość

Którzy mławianie boją się słusznej partii, ci doceniania przez obecnego włodarza? mławskie elity? niektórzy z podwładnych burmistrza? – bo inni nie mają się czego bać.Szary Kowalski zostanie szarym Kowalskim i nic już gorzej być nie może, bo PPP już obecny zafundował, podatki mogą ulec tylko zmniejszeniu, bo są maksymalnie wywindowane do góry.
Lux, napisz czym tak nas straszysz, bo Cię nie rozumiem 😀

wpDiscuz