Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Tylko kwity, czy też kwiaty? Odchodzi Antczak, a przychodzi …


Ciekawie zapowiada się dzisiejsza sesja rady miasta. Choć w jej oficjalnym porządku na razie nie ma zapisanego takiego punktu, wiadomo jednak, że ma być odwołany stary i powołany nowy skarbnik miasta. Jak dowiadujemy się nieoficjalnie,  kandydatką na skarbnika, którą burmistrz przedstawi dziś radzie miasta będzie Justyna Lewandowska – dotychczasowy inspektor w Wydziale Budżetu i Finansów Urzędu Miasta Mława.


Odwołanie Henryka Antczaka z funkcji skarbnika stanowić będzie zakończenie głośnego konfliktu, pomiędzy burmistrzem a skarbnikiem, którego jedną z przyczyn była decyzja burmistrza o zadłużeniu miasta i wyemitowaniu w tym roku obligacji na olbrzymią kwotę 17 mln zł. Spór pomiędzy skarbnikiem Antczakiem a burmistrzem Kowalewskim ujrzał światło dzienne, po opublikowaniu przez Codziennik Mławski kopii listów skarbnika do burmistrza i radnych z zastrzeżeniami do projektu budżetu.

Po tych wydarzeniach burmistrz złożył wniosek do rady powiatu mławskiego o wyrażenie zgody na rozwiązanie stosunku pracy ze skarbnikiem, który jest równocześnie radnym powiatowym. Złożenie tego wniosku 29 grudnia 2017 poprzedziła rozmowa jak twierdzi burmistrz, czy postawienie w ostrej formie ultimatum jak uważa skarbnik, podczas której skarbnik mógł napisać wniosek o przejście na emeryturę, gdyż 10 lutego 2018 r. nabywał takie uprawnienia. Henryk Antczak wówczas odrzucił taką możliwość. Wniosek o przejście na emeryturę napisał jednak 10 stycznia. Rada powiatu rozpatrując wniosek burmistrza 26 stycznia uznała, że z przytoczonego wcześniej powodu sytuacja jest już inna, niż na dzień 29 grudnia 2017 r., gdy wniosek został do rady powiatu złożony. W efekcie większość radnych powiatowych zagłosowała przeciw wnioskowi burmistrza.

Czy „jeszcze” skarbnik Henryk Antczak będzie obecny na dzisiejszej sesji rady miasta nie wiadomo. Od czasu opisanych powyżej wydarzeń przebywa na urlopie. Również procedura nie wymaga , aby był obecny na takiej sesji, wystarczająca jest jego pisemna deklaracja woli przejścia na emeryturę. Dla Henryka Antczaka nie jest to najpiękniejsza forma zakończenia kariery w administracji samorządowej, nie wiadomo nawet czy doczeka się podziękowania za swoją pracę, co burmistrz wielokrotnie praktykował na sesjach w przypadku odchodzących na emeryturę szefów miejskich jednostek (wyjątek stanowił dyrektor muzeum Leszek Arent).

Wyłonienie kandydata, w tym przypadku kandydatki na stanowisko skarbnika miasta nie poprzedziło żadne postępowanie konkursowe. Burmistrz sięgnął tu do zasobów kadrowych urzędu, choć dla niektórych pewnym zaskoczeniem jest, że funkcji nie przejęła dotychczasowa zastępca skarbnika Jolanta Bubrowiecka.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
22 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Liberał
Liberał
4 lata temu

I wszystko przez ściankę.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

Gratuluje Panie Burmistrzu, gratuluje Pani Skarbnik.
Czeka was ciężka praca, wierzę że dacie sobie radę powodzenia,
nie przejmujcie się tymi wpisami i to chyba ludzie nie mających do końca pojęcia
o budżecie i zarządzaniu lub nieżyczliwych.
powodzenia i do przodu.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

Panie „były” Skarbniku
Trzeba mieć charakter i j..a żeby zachować się na koniec jak przyzwoity człowiek.
Zachował się Pan jak niedołężna baba. Wiem że rozstania są trudne czasami lepiej ograniczyć się do minimum alko krótko podziękować i dalej nic nie mówić .
Widziałem nieraz jak na biurku leżała tylko gazeta a praca ???
Nie chcę również oceniać Pana pracy jako burmistrza. Uważam że, Pan się nie przepracował.
Dostał Pan dużo świecidełek a teraz ładna emerytura i niech Pan wypoczywa.

Daro
Daro
4 lata temu

ja to już nie mogę patrzeć na szanownego pana ps nigdy nie będzie drugiej tury NIGDY

Realnie
Realnie
4 lata temu

Powiem tak, wszyscy narzekają na decyzje burmistrza i różne zagrywki, a jeszcze wszyscy zdziwimy się i opadnie Nam kopara jak zostanie wybrany na kolejną kadencję. Po pierwsze primo: Nie ma realnego kontrkandydata (rok wyborczy cisza, wyskoczą jesienią ?!, petycje, zebrania, zbieranie podpisów na budżet obywatelski, to za mało, konieczne jest nowe ugrupowanie polityczne w Mławie z zapleczem konkretnych ludzi), po drugie primo ultimo: Mława jest miastem starszych osób i wystarczą im kwiatki w parku, kolejny koncert zespołu Kantare, no i oczywiście wspólne spotkanie z Panem Burmistrzem. I tak to będzie wyglądać – niestety… Przełkniemy gorzką pigułkę i będziemy dalej narzekać, a kółeczko dalej będzie się kręcić…

Jarek
Jarek
4 lata temu
Reply to  Realnie

Wcale nie będziemy zdziwieni i wcale nie opadnie nam kopara. To normalne, że Kowal zostanie wybrany na drugą kadencję. Nie lubię Kowala, ale realnie właśnie patrząc, inaczej być nie może. Kowal nie ma z kim przegrać.

Lux
Lux
4 lata temu
Reply to  Jarek

Tak jest Jarek! Powiem krótko- chwalcie burmistrza swego- możecie mieć gorszego! Np ze słusznej partii. I co wtedy zrobicie drodzy Mlawianie??

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Lux

Którzy mławianie boją się słusznej partii, ci doceniania przez obecnego włodarza? mławskie elity? niektórzy z podwładnych burmistrza? – bo inni nie mają się czego bać.Szary Kowalski zostanie szarym Kowalskim i nic już gorzej być nie może, bo PPP już obecny zafundował, podatki mogą ulec tylko zmniejszeniu, bo są maksymalnie wywindowane do góry.
Lux, napisz czym tak nas straszysz, bo Cię nie rozumiem 😀

Sos
Sos
4 lata temu

Bez tak mądrego człowieka jak Pan Henio zginie miasto Mława!

Taki ktos
Taki ktos
4 lata temu

Nasz burmistrz tak wlasnie gospodarzy na prywatnym folwarku.Jak ktos ma inne zdanie, a nie daj boze prawde powie, to do sadu Go, albo wyrzucic z pracy.Juz niedlugo i Pan Burmistrzu wyleci z tego stolka, tylko zle, ze nasze miasto dla celow prywatnych, wyborczych Pan zadluza.

Marek
Marek
4 lata temu
Reply to  Taki ktos

taki ktoś piszesz bzdury jak mało który. I sam przyznajesz, że nie masz dowodów

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Marek

Mareczku, bzdury to ty piszesz, bo nie na temat.

Jarek
Jarek
4 lata temu

Faktycznie, wszystkich dyrektorów burmistrz żegnał na sesjach, jak to się mówi „z pompą”, a wyjątkiem był tu dyrektor muzeum Leszek Arent. Panu Antczakowi też raczej nie zgotuje super pożegnania oficjalnego…

Think more
Think more
4 lata temu
Reply to  Jarek

…nieoficjalnego też 😀
ale cóż taki mamy klimat… w ratuszu
Antczak nawet nawet nie zaszczycił swoją obecnością takiego pożegnania.
Jaki jest, to jest, ale to raczej honorowy facet.

Mławianin
Mławianin
4 lata temu
Reply to  Think more

hahahaha „Honorowy” – śmiech na sali. Dał wyraz honorowej postawie zdradzając pracodawcę na rzecz kolegi z partii i jego syna.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Mławianin

Mławianinie, a co powiesz na dubeltowe zadłużanie miasta w ciągu jednego zaledwie roku, bo to rok wyborczy i trzeba kupić głosy mieszkańców za ich własne pieniądze.
Czy tak postępuje dobry gospodarz? czy raczej lekkoduch, który myśli tylko „tu i teraz”, a nie jakie będą w przyszłości skutki pochopnych i kosztownych decyzji?
Jaśnie pan burmistrz ma wszystko i wszystkich głęboko w…, według powiedzenia:
„PO MNIE TO CHOĆBY POTOP”.
Na temat skarbnika się nie wypowiadam, bo wszystko jest jeszcza patykiem na wodzie pisane, ale miał rację, że chciał wstrzymać burmistrza przed nadmiernym i ZBĘDNYM zadłużaniem miasta, czyli nas.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

Ooo,
czyli to będzie drugi wyjątek po Panu Arencie, a więc rozstanie z panem Arentem te pewnie było w sumie wymuszone, bo burmistrz miał już kandydatkę na jego stołek, wcześniej nie mógł go zwolnić, bo był w okresie ochronnym a haków nie było.
Co by nie mówić, to burmistrz zachowuje się jak właściciel folwarku.
Nie jestem za Panem Antczakiem, ale w tej sytuacji jaka nastąpiła wielkie wyrazy szacunku.
Jeżeli szef postanawia w ciągu jednego roku podwoić zadłużenie, bo to jest rok wyborczy i koniecznie trzeba błyszczeć i przecinać wstęgi, to taki skarbnik, który się temu przeciwstawia uważam, że jest nie tylko skarbnikiem ale skarbem. Doskonale wie co robi, a tu taka nieprzyjemna afera.
Burmistrzu, kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada, tylko po co miasto chcesz tak zadłużyć i radni-klakierzy cię jeszcze wspierają – rozumu za grosz nie mają.

JFK
JFK
4 lata temu

Dwie zmiany i dwa skandale

Think more
Think more
4 lata temu
Reply to  JFK

Zamiast sobie poprawić wizerunek w roku wyborczym, burmistrz go sobie pogarsza swoimi decyzjami personalnymi

marek
marek
4 lata temu
Reply to  Think more

Dobrze, niech Antczak sobie siedzi w tym lesie i nie krzywdzi ludz

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  marek

Oh mein Gott – skrzywdził cie? jak ci współczuje

mławianin 1
mławianin 1
4 lata temu
Reply to  JFK

Poczekajmy cierpliwie, to jeszcze nie koniec tej sprawy, a że Burmistrz chce pokazać kto tu rządzi, może na tym się przejechać. Tyle lat było dobrze nagle zrobiło się zle, myślę że SKARBNIK to twardy gracz, nie odkrył jeszcze wszystkich kart w tym przetargu, KTO KOGO.

22
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x