Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Tłumy na koncercie akordeonisty Marcina Wyrostka. Nie wszystkim udało się wejść na salę


Koncert wirtuoza akordeonu, Marcina Wyrostka, któremu towarzyszyli muzycy z zespołu Corazon, wpisał się niejako w organizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną w Mławie XXIV Mławski Festiwal Muzyki Akordeonowej, mającego swoje zakończenie właśnie w piątkowy wieczór 2 lutego. Występ przyciągnął tak liczną publiczność i sala była tak pełna, że niektóre osoby zmuszone były zrezygnować z wysłuchania koncertu.


Wieczorny koncert poprzedziły warsztaty dla uczniów i nauczycieli poprowadzone Marcina Wyrostka. Mławski występ jest jednym z pięciu zaplanowanych na Mazowszu koncertów promujących nową płytę POLACC. Artysta wystąpi jeszcze w Płońsku, Konstancinie -Jeziornie, Siedlcach i Sokołowie Podlaskim.

Album POLACC  jest autorskim spojrzeniem zespołu na polską muzykę. Cechuje go duża różnorodność. Na płycie znalazły się utwory inspirowane tradycyjnymi brzmieniami, muzyką ludową, współczesną muzyką poważną, ale także filmową czy żydowską. Znajdziemy na niej utwory wielkich mistrzów polskiej muzyki, takich jak: Henryk Mikołaj Górecki, Wojciech Kilar czy Witold Lutosławski. Nie zabrakło także tematów zaczerpniętych z muzyki rozrywkowej oraz autorskich kompozycji. Te rozmaite motywy „POL”-skości połączył wspólny „ACC”-ordeonowy mianownik.

W takim właśnie klimacie utrzymany był cały mławski koncert. Usłyszeliśmy mazurki, kujawiaki, ale też muzykę big-beatową, czy tematu z filmu „Janosik”. I wszystko to w brawurowym wykonaniu. Jako wokalista z zespołem wystąpił Łukasz Juszkiewicz. Muzyka akordeonowa w wykonaniu Marcina Wyrostka i towarzyszących mu muzyków podbiła serca słuchaczy. Nie obyło się bez bisów i aplauzu na stojąco.

Niemiłym zgrzytem organizacyjnym okazał się brak miejsc dla wielu osób, którym nie udało się wejść na salę, a na koncert przybyli specjalnie nawet z odległych miejscowości powiatu.

– Wstyd na całą Polskę. Do Mławy przyjeżdża taka gwiazda, a koncert jest dla wybranych. Pójdę na skargę do burmistrza – denerwowała się jedna z kobiet, która dowiedziała się w szatni, że aby wejść na koncert akordeonisty Marcina Wyrostka trzeba mieć specjalną wejściówkę.

– To kpina z mieszkańców Mławy i powiatu. Przyjechałem specjalnie ze Szreńska – powiedział starszy pan. Przed Szkołą Muzyczną słychać było: „takie rzeczy tylko w Mławie”, „śmiech na sali, władze wchodzą i ich rodziny”, „zrobiono z nas idiotów”.  Cały balkon [górna część sali koncertowej Szkoły Muzycznej – przyp.red.] był przeznaczony dla władz i ich rodzin. Jak pojawił się pan starosta i pani rzecznik urzędu miasta to miejsce się znalazło. Co my zwykli ludzie jesteśmy gorsi. Potraktowano nas jak motłoch. Niech się organizator wstydzi – padały gorzkie uwagi.

Można tu dodać, że nie jest to pierwszy raz, kiedy organizowane w szkole muzycznej koncerty przyciągają tak dużą liczbę chętnych, że nie są w stanie pomieścić się w istniejącej sali koncertowej.

Organizatorzy i współorganizatorzy koncertu: Mazowiecki Instytut Kultury, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Mławie, Burmistrz Miasta Mława, Starosta Powiatu Mławskiego.

JK

MARCIN WYROSTEK
Akordeonista (ur. 16 września 1981 r.) – zwycięzca polskiej, drugiej edycji programu Mam Talent. Wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów.

Pierwszym akordeonistą w rodzinie, jak i nauczycielem Marcina, był jego ojciec. Akordeon trafił do jego domu, gdy dziadek zamienił jedną ze swoich krów na instrument. Od tego czasu brzmienie akordeonu zawsze towarzyszyło rodzinnym spotkaniom. Edukację muzyczną kontynuował w PSM I i II st. w Jeleniej Górze. Spędzał całe noce w garażu ćwicząc na akordeonie. Swoją pasję rozwijał pod kierunkiem prof. Joachima Pichury na Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obecnie jest wykładowcą.

Jest laureatem ponad 30 konkursów akordeonowych (w kraju i za granicą), w tym: Detroit (USA) 2005; Esztergom (Węgry) 2003, Dunajska Streda (Słowacja) 2003, Reinach (Szwajcaria) 2003. Był także stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku akademickim 2004/2005. Jest założycielem projektu Corazon, z którym nagrał cztery autorskie płyty, za które otrzymał m.in. potrójną platynę oraz nominację do nagrody Fryderyki 2010 za płytę Magia del Tango, podwójną platynową płytę za krążek Coloriage – 2012 i platynową płytę za album For Alice -2015.  Pod koniec 2017 roku zespół zakończył prace nad najnowszym albumem Polacc, który w odróżnieniu od poprzednich jest mocno inspirowany muzyką polską. Koncertował na największych polskich scenach muzycznych m.in. na 50-leciu Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, festiwalach: Sopot TOPtrendy, Transatlantyk, Warszawa Singera. Miał okazję koncertować z gwiazdami polskiej sceny muzycznej – Kayah, Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Adamem Sztabą, Orkiestrą AUKSO. Jednym z najbardziej ekscytujących wyzwań muzycznych był wspólny występ z Bobbym McFerrinem w 2010 roku. Wykonuje muzykę klasyczną, jazzową i ethno-folk. Kluczowym elementem jego tożsamości muzycznej jest improwizacja.

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
gość
gość
4 lata temu

Koncert był ŚWIETNY

Jaroslaw
Jaroslaw
4 lata temu

WSTYD!!! Pojechalem po niepelnosprawnego (chodzi o kulach) do Dzialdowa specjalnie na ten koncert. Myslalem ze zapadne sie pod ziemie jak nawet nie wyszedl z samochodu. Bo po co???? Czy sala szkoly muzycznej to jest prywatne narzedzie do zdobywania wyborcow!!! Paczka papierosow kosztuje 15 zl, a na melinie 6-7. Bilety powinny byc, tak jak przedmowcy zauwazyli, symboliczne 5 zl. A tak ” zimne Panie” poszly z nudow w siedzenie popierdziec. Gdyby byly bilety, to nikt przypadkowy by nie poszedl (lepiej kupic piwko). Prawdziwi melomani mogli tylko pocalowac klamke.

Katarzyna
Katarzyna
4 lata temu

O czym to wszystko swiadczy?! O tym ze w Mlawie brakuje sali koncertowo-widowiskowej z prawdziwego zdarzenia. Remont MDKu jakos ” dziwnie” sie przeciaga, moze za 3-4 lata bedzie? Kto to wie? Chyba tylko nasz wizjoner… Nic dziwnego ze w Mlawie nie ma koncertow, bo gdzie, na sali gimnastycznej ?

zniesmaczony
zniesmaczony
4 lata temu

Jak przeglądam zdjęcia z różnych imprez ,to przeważnie te same twarze.”Dyskopolowe babcie i dziadkowie „są wszędzie .Na odpustach, na dożynkach.Najlepiej jak jest jeszcze darmowy poczęstunek to wtedy są w swoim żywiole.I na Marcina Wyrostka już dużo wcześniej zajęli miejsca.A wychodząc stwierdzili ,że liczyli na coś innego.Ktoś im powiedział,że miało coś być podobnego jak jaka to melodia lub mam talent.Ludzie,jak mnie nie interesują wasze potańcówki w parku to ja wam nie blokuje miejsc.I przez te osoby nie mogłem zobaczyć tego co mnie interesuje.I jeszcze mam żal do organizatorów ,jeżeli w mediach „trąbicie”że wstęp wolny ,a pużniej okazało się ,że są wejściówki.Miało być tak pięknie a wyszło jak zawsze.

obiektywny
obiektywny
4 lata temu
Reply to  zniesmaczony

obiektywny do zniesmaczonego jesteś bardzo operatywny jak wyłapałeś dyskotekowe babcie i dziadkowie i zdążyłeś przeprowadzić z nimi wywiad. Proszę nie przypisywać i nie uogólniać pojedyńczych opinii do większości widzów.Wstęp wolny pozwala wejść wszystkim widzom.Zapraszamy serdecznie do parku i na darmowy poczęstunek!!!!!!!!!

observer
observer
4 lata temu

Skoro koncert był ogłaszany jako bezpłatny (na plakatach jest napisane „wstęp wolny”), wszystkie media mławskie tak podawały i nie tylko, na stronach typu „cojestgrane” itd. , skąd się wzięły wejściówki? To się nazywa KULTURA PO MŁAWSKU=CHAMSTWO.

milo
milo
4 lata temu

wspaniałe wydarzenie artystyczne.byłem. wysłuchałem i obejrzałem na stojąco w drzwiach zasłaniając dźwięk i obraz tłumowi za moimi plecami. nie wiem, czy dziękować sponsorowi wydarzenia.wszyscy mogli wejść, wielu musiało wyjść. godzinę przed koncertem wszystkie miejsca siedzące by już „obsiadłe” przez uczestników wydarzenia nieświadomych, że są to miejsca zarezerwowane dla osób posiadających bilety z miejscówkami. wiele osób z biletami(raczej zaproszeniami w formie biletu) przyszło tuż przed 19tą i widząc brak szans na zajęcie miejsc wyszły z „łaciną” na ustach.Ogólnie rzecz ujmując organizacyjny bajzel. Można się było spodziewać,że wydarzenie takiej rangi do tego „za free” przyciągnie tłumy. Można było zaplanować koncert w innym bardziej „pojemnym” lokalu oczywiście ze szkodą dla sfery akustycznej.Więcej osób byłoby zadowolonych z uczestnictwa, artyści raczej byliby zawiedzeni akustyką. Inne wyjście to płatne bilety. Mniejsza frekwencja, ale komfort obcowania z muzyką nieporównywalny. trudny wybór na przyszłość…

Magdalena Grzywacz
Magdalena Grzywacz
4 lata temu

Uprzejmie informuję że rzeczywiście było bardzo duże zainteresowanie koncertem i wielu osobom nie udało się wejść na widownię. Ja również byłam w tej grupie, tak więc świadkowie nieco mijają się z prawdą 🙂 Życzę wszystkim miłego dnia.

Detektyw
Detektyw
4 lata temu

Pani rzecznik, a jak sprawy się mają z ustawionym konkursem na Dyrektora Muzeum ZZ ?
Nadal uwaza pani, że wolontariat= staz pracy?
Bo jesli tak, to współczuję Pani i nie tylko pani.

A Pani to nie mija się z prawdą
A Pani to nie mija się z prawdą
4 lata temu

Odezwała się Pani. Proszę [email protected]ć rzetelnych odpowiedzi i na temat konkursu na dyrektora muzeum.
Odpowiedzi które udzieliła Pani redkacji Mł…inf…pl były i są skandaliczne.
Skandalem jest ten cały konkurs, który śmierdzi jak stara oczyszczalnia ścieków kilka lat wstecz

JFK
JFK
4 lata temu

W zwiazku z Pani wpisem pozwolę sobie zadać pytanie
Czy po tym jak nie udało się Pani wejść na widownię opuściła Pani budynek ?
Ps wiem ze śledzi Pani portale na innym
nie odpowiedziała Pani na pytania zwiazane
Z koncepcja cmentarza

Z R ..
Z R ..
4 lata temu

Zamiast komentarza lektura warto w sobotę rano poczytać
Folwark zwierzęcy.
(ang. Animal farm, tłum. Bartłomiej Zborski)

Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych.
All animals are equal. But some animals are more equal than others.
Źródło: rozdz. 10.
Zobacz też: zwierzę
1. Wszystko, co chodzi na dwóch nogach, jest wrogiem.
2. Wszystko, co chodzi na czterech łapach albo ma skrzydła, jest przyjacielem.
3. Żadne zwierzę nie będzie nosić ubrania.
4. Żadne zwierzę nie będzie spać w łóżku.
5. Żadne zwierzę nie będzie pić alkoholu.
6. Żadne zwierzę nie zabije innego.
7. Wszystkie zwierzęta są równe.
Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim.
Dzieło niemal zapomniane ale jedno z moich ulubionych

mławianin 1
mławianin 1
4 lata temu

Z tego WSPANIAŁEGO KONCERTU Pan WYROSTEK zostawił WŁODARZOM jedno przesłanie to nie pierwszy raz kiedy brak miejsc na sali, a więc wniosek jest prosty, rozbudować salę koncertową, jest plac przy szkole, te budy przenieść tam gdzie był stary szpital, i powstanie piękna sala koncertowa… MELOMANI W MŁAWIE TEGO POTRZEBUJĄ !!!!!.

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
4 lata temu

Wazne ze my wadza sie nachłapali to juz jak jakieś udzielni książęta pani wchodziła jak księżna no zycie my pleps napewno nie zrozumiemy takich doznan artystycznych wiec uwalic sie na schodach i zżądać ochłapy z panskiego stolu
Ja tez okazalem sie nigodzien

art
art
4 lata temu

Czemu bilety nie były chociaż po 5-10 zł???? większość ludzi przyszło z nadmiaru czasu wolnego i zwykłej ciekawości …a fani i ludzie muzyki mogli sobie postać w szatni…

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x