Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mławianin wykonał pasek do zegarka dla Mariana Opani


Marian Opania i Rafał Karczmarczyk


Rafał Karczmarczyk z Mławy, członek Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa w Łodzi własnoręcznie wykonał pasek do zegarka dla znanego polskiego aktora – Mariana Opani.

Marian Opania kilka tygodni temu zwrócił się do stowarzyszenia o naprawę swojego zegarka. Polski aktor posiada go nieprzerwanie od 1966 roku. Czasomierz przeszedł pełny serwis, który wykonał mistrz Marek Biń, natomiast pasek wykonał mławianin Rafał Karczmarczyk.

– Naprawę  i robienie pasków traktuję jako hobby – mówi Rafał Karczmarczyk.

Zegarek Mariana Opani przeszedł renowację w ramach akcji „Ratujmy zegarki kieszonkowe”. Aktor otrzymał go od władz Stowarzyszenia w piątek, 26 stycznia w restauracji „Zegarmistrzowska”. Spotkanie zbiegło się z oficjalną prezentacją pierwszego katalogu opisującego zeszłoroczny Festiwal It’s All About Watches. Aktor został honorowym członkiem  Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa i osobiście wsparł akcję.

– Pasek dla pana Mariana Opani został wykonany ze skóry cielęcej i zastąpił stary – opowiada dalej Rafał Karczmarczyk. To była wspaniała przygoda. Oczywiście dziękuję Stowarzyszeniu za możliwość udziału w tym przedsięwzięciu.

W najbliższych tygodniach Stowarzyszenie na swojej stronie internetowej zaprezentuje wywiad z Marianem Opanią, w którym opisana będzie historia zegarka.

Prezesem Stowarzyszenia jest Filip Odrobiński, wiceprezesem Jan Szymański, członkiem zarządu jest Paweł Kowalczyk, członkiem rady nadzorczej – Mateusz Piechnik, a kontaktem z mediami zajmuje się Jacek Szabela.

SzW

Fot. Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa

Zobacz także…

Pasja Roberta Adamiaka. Koniecznie zobacz te cudowne zdjęcia

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
4 lata temu

Interesujące hobby 🙂 Gratuluję

The best
The best
4 lata temu

Gratulacje. Niewielu Mławian na ciekawe pasje

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x