Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Mławianin wykonał pasek do zegarka dla Mariana Opani


Marian Opania i Rafał Karczmarczyk

KSP Mława nabór

Rafał Karczmarczyk z Mławy, członek Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa w Łodzi własnoręcznie wykonał pasek do zegarka dla znanego polskiego aktora – Mariana Opani.

Marian Opania kilka tygodni temu zwrócił się do stowarzyszenia o naprawę swojego zegarka. Polski aktor posiada go nieprzerwanie od 1966 roku. Czasomierz przeszedł pełny serwis, który wykonał mistrz Marek Biń, natomiast pasek wykonał mławianin Rafał Karczmarczyk.

– Naprawę  i robienie pasków traktuję jako hobby – mówi Rafał Karczmarczyk.

Zegarek Mariana Opani przeszedł renowację w ramach akcji „Ratujmy zegarki kieszonkowe”. Aktor otrzymał go od władz Stowarzyszenia w piątek, 26 stycznia w restauracji „Zegarmistrzowska”. Spotkanie zbiegło się z oficjalną prezentacją pierwszego katalogu opisującego zeszłoroczny Festiwal It’s All About Watches. Aktor został honorowym członkiem  Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa i osobiście wsparł akcję.

– Pasek dla pana Mariana Opani został wykonany ze skóry cielęcej i zastąpił stary – opowiada dalej Rafał Karczmarczyk. To była wspaniała przygoda. Oczywiście dziękuję Stowarzyszeniu za możliwość udziału w tym przedsięwzięciu.

W najbliższych tygodniach Stowarzyszenie na swojej stronie internetowej zaprezentuje wywiad z Marianem Opanią, w którym opisana będzie historia zegarka.

Prezesem Stowarzyszenia jest Filip Odrobiński, wiceprezesem Jan Szymański, członkiem zarządu jest Paweł Kowalczyk, członkiem rady nadzorczej – Mateusz Piechnik, a kontaktem z mediami zajmuje się Jacek Szabela.

SzW

Fot. Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Zegarmistrzostwa

Zobacz także…

Pasja Roberta Adamiaka. Koniecznie zobacz te cudowne zdjęcia

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Mławianin wykonał pasek do zegarka dla Mariana Opani"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
mławianka
Gość

Interesujące hobby 🙂 Gratuluję

The best
Gość

Gratulacje. Niewielu Mławian na ciekawe pasje

wpDiscuz