Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

44-letni mieszkaniec pow. mławskiego zatrzymany z kontrabandą


W aucie 44-latka policjanci wydziału kryminalnego z płońskiej komendy znaleźli 1680 paczek papierosów różnych marek nie posiadających polskich znaków akcyzy.

– Volkswagenem kierował 44-letni mieszkaniec pow. mławskiego. Mężczyzna dobrowolnie wydał policjantom dwa worki PCV, w których przewoził 1680 paczek papierosów różnych marek nie posiadających polskich znaków akcyzy. Policjanci zabezpieczyli w sumie 33 600 szt. nielegalnych papierosów. Wstępnie wyliczone straty na szkodę państwa wyniosły ponad 38 tys. zł – podaje mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Zatrzymany 44-latek usłyszał już zarzut przestępstwa akcyzowego. Teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna. Ostatecznie decyzję w jego sprawie podejmie prokurator.

źródło i fot.: KPP Płońsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

6
KOMENTARZE

avatar
1500
Jaruzelski
Gość
Jaruzelski

To ja aż tak nie kazalem pilnować jak Wy teraz

Tusk
Gość
Tusk

A za jedną paczkę też do więzienia w demokratycznym kraju?

Palacz
Gość
Palacz

Gdyby nie drakońska akcyza na papierosy. To chętnych na ruski towar by nie było 🙂

kaczynski
Gość
kaczynski

bimber

Kaczyński
Gość
Kaczyński

Za komuny za Bieber do więzienia a za „demokracji”za papierosy,jaja

Sobieski
Gość
Sobieski

Szkoda chłopa, dajcie ludziom żyć, za okupacji mniej pilnowali i więcej było wolno