Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uwaga: Syrop dla dzieci wycofany ze sprzedaży


fot. Pixabay


Główny Inspektorat Farmaceutyczny wczorajszą decyzją wycofał z obrotu partię leku przeciwbólowego i przeciwgorączkowego Pediprofen.

Decyzja GIF-u dotyczy partii leku Pediprofen (Ibuprofenum) 20 mg/ml, zawiesina doustna, numer serii: J01, data ważności: 12.2018, 1 butelka 100 ml; podmiot odpowiedzilany: SEQUOIA Sp.z o.o. Syrop nie spełniał wymogów jakościowych.

– Wycofanie leku jest konsekwencją negatywnego wyniku badań w narodowym Instytucie Leków. Preparat nie spełniał warunku czystości mikrobiologicznej, czyli był odmienny od wzorca leku – informuje za pośrednictwem portalu tvn24bis.pl Paweł Trzciński, rzecznik prasowy GIF – Analiza ryzyka nie wskazuje na poważne zagrożenie życia i zdrowia w Polsce i innych krajach europejskich, które zgłosiły problem zanieczyszczenia.

Zakupiony lek możemy zwrócić do aptek, ale nie otrzymamy za niego zwrotu pieniędzy. Nie istnieje również możliwość dokonania bezpłatnej wymiany.

źródło: GiF/tvn24bis.pl

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x