Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Uwaga: Syrop dla dzieci wycofany ze sprzedaży


fot. Pixabay

KSP Mława nabór

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wczorajszą decyzją wycofał z obrotu partię leku przeciwbólowego i przeciwgorączkowego Pediprofen.

Decyzja GIF-u dotyczy partii leku Pediprofen (Ibuprofenum) 20 mg/ml, zawiesina doustna, numer serii: J01, data ważności: 12.2018, 1 butelka 100 ml; podmiot odpowiedzilany: SEQUOIA Sp.z o.o. Syrop nie spełniał wymogów jakościowych.

– Wycofanie leku jest konsekwencją negatywnego wyniku badań w narodowym Instytucie Leków. Preparat nie spełniał warunku czystości mikrobiologicznej, czyli był odmienny od wzorca leku – informuje za pośrednictwem portalu tvn24bis.pl Paweł Trzciński, rzecznik prasowy GIF – Analiza ryzyka nie wskazuje na poważne zagrożenie życia i zdrowia w Polsce i innych krajach europejskich, które zgłosiły problem zanieczyszczenia.

Zakupiony lek możemy zwrócić do aptek, ale nie otrzymamy za niego zwrotu pieniędzy. Nie istnieje również możliwość dokonania bezpłatnej wymiany.

źródło: GiF/tvn24bis.pl

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz