Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Handmade ozdoby dekoracje wystrój wnętrz upominki sklepik z rękodziełem Lucky&Berry
Logo
Upominki Handmade Lucky&Berry

Dzwonią do mnie dziwne zagraniczne numery


Co jakiś czas w ogólnopolskich mediach i portalach społecznościowych pojawiają się informacje kosztownych połączeniach z numerami zagranicznymi. Podobny przypadek zgłosił redakcji jeden z czytelników.Handemade with love Lucky&Berry

– Czuję się nękany przez telefony z numerów zagranicznych – mówi pokazując nam swój telefon komórkowy nasz Czytelnik. – Wszystko zaczęło się we wtorek 09 stycznia o godz. 9.42. Najpierw zadzwonił do mnie numer z początkiem kierunkowym + 44. Na początku pomyślałem, ze to pomyłka. Jednak za minutę zadzwonił kolejny numer z początkiem +40.

Nasz rozmówca zapewnia, że nie ma rodziny zagranicą. Również żaden z jego znajomych, który posiada jego numer telefonu nie przebywa obecnie za granicą.

– To wszystko jest jakieś podejrzane. Wczoraj o godzin16.33, kiedy byłem w pracy miałem kolejne połączenie. Moja koleżanka krzyknęła do mnie z uśmiechem, że dzwoni do mnie ktoś z Rumunii. Akurat zerknęła na mój telefon, bo wracałem z łazienki.

Kolejne tajemnicze numery zaczęły wydzwaniać w czwartek 11 stycznia. Tym razem kierunkowe zaczynały się od +49 i +30. Na prawdę nie wiem co robić, czy odbierać telefon czy oddzwonić. Wiem jedno, że żaden z moich znajomych nie przebywa za granicą, a gdyby nawet był to dzwonił by tylko z jednego numeru, a nie z kilku i to z różnych krajów. Pamiętam kiedyś jak mój znajomy ze Szkocji próbował się ze mną skontaktować. Kiedy nie odebrałem pierwszego połączenia przyszedł do mnie sms z wiadomością, że to mój znajomy i żeby odebrał bo on ma po prostu taniej – wspomina nasz rozmówca.

Według mieszkańca Mławy, do którego wydzwaniają różne numery zagraniczne to poważna sprawa.

– Sądzę, że osoby, które maja telefony na abonament mogą być naciągnięte na bardzo duże kwoty. Troszkę inaczej jest w moim przypadku, bo mam telefon na kartę. Ładuję konto tylko raz w miesiącu i zaraz moje środki są pobrane na moje usługi. Jednak na koncie zawsze mam około 10 złotych w razie wypadku gdybym musiał zadzwoni na jakąś infolinię czy też na numer nie objęty usługą operatora. Zdarza się to jednak bardzo rzadko – kończy nasz rozmówca, który chciałby przestrzec przed pochopnym odbieraniem lub oddzwanianiem na nieznane, zagraniczne numery.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

7
KOMENTARZE

avatar
1500
Artur
Gość
Artur

Do mnie dzisiaj dzwonili z jakiegoś dziwnego numeru +247182088 – wygląda jak polski tylko był na początku +. Wpisałem w google ten numer i okazało się, że to jacys oszuści: https://cotozanumer.net/numer/247182088 – numer z Wysp Wniebowstąpienia!

romero
Gość
romero

Odebranie telefonu, choćby z Marsa nie nie kosztuje. Dopiero oddzwonienie może kosztować kilkadziesiąt złotych. Gdy kilka razy odebrałem, natychmiast następowało rozłączenie. Oszuści liczą na ciekawość. Nieznane numery po prostu blokuję w telefonie. iPhony mają bardzo prostą procedurę blokowania. Myślę, że Android też daje taką możliwość.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Owszem,android ma funkcję blokowania podejrzanych numerów telefonów jednak jest ona nieskuteczna.

Eduarda
Gość
Eduarda

Dwa dni przez kolej dzwonili do mnie z numerów kierunkowych + 40. +44 Rumunią Anglia Belgia a nawet Szkocja . Straszne . Minutowe przerwy . Jak tak można !!!! Ktoś powinien się za to wziąć .

Milena
Gość
Milena

Do mnie tak samo wydzwaniają różne zagraniczne numery. Poyrafią zadzwonić w środku nocy. Owszem mam ciocię która pracuje za granicą, ale ona woli zadzwonić przez Messenger i prowadzić rozmowę z kamerką.

Mławianka
Gość
Mławianka

Moja babcia ma tak samo. Telefon stary, na kartę, numer przez 3 tygodnie wydzwaniał kilka razy dziennie o różnej porze dnia i nocy. Obecnie dzwoni raz na kilka dni. Oczywiście nikt go nie odbiera. Operator numeru zablokować nie może. Może to sprawa dla Policji?

Eh
Gość
Eh

Te telefony to masakra. Polecam aplikacje typu ‚czarna lista’ do blokowania niechcianych połączeń. Ja mam już ok. 40 numerów na tej liście, co jakiś czas dochodzi nowy, ale jest znacznie spoojniej. Zdarzało się po kilka telefonów dziennie :/