Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Dzwonią do mnie dziwne zagraniczne numery


Co jakiś czas w ogólnopolskich mediach i portalach społecznościowych pojawiają się informacje kosztownych połączeniach z numerami zagranicznymi. Podobny przypadek zgłosił redakcji jeden z czytelników.

KSP Mława nabór

– Czuję się nękany przez telefony z numerów zagranicznych – mówi pokazując nam swój telefon komórkowy nasz Czytelnik. – Wszystko zaczęło się we wtorek 09 stycznia o godz. 9.42. Najpierw zadzwonił do mnie numer z początkiem kierunkowym + 44. Na początku pomyślałem, ze to pomyłka. Jednak za minutę zadzwonił kolejny numer z początkiem +40.

Nasz rozmówca zapewnia, że nie ma rodziny zagranicą. Również żaden z jego znajomych, który posiada jego numer telefonu nie przebywa obecnie za granicą.

– To wszystko jest jakieś podejrzane. Wczoraj o godzin16.33, kiedy byłem w pracy miałem kolejne połączenie. Moja koleżanka krzyknęła do mnie z uśmiechem, że dzwoni do mnie ktoś z Rumunii. Akurat zerknęła na mój telefon, bo wracałem z łazienki.

Kolejne tajemnicze numery zaczęły wydzwaniać w czwartek 11 stycznia. Tym razem kierunkowe zaczynały się od +49 i +30. Na prawdę nie wiem co robić, czy odbierać telefon czy oddzwonić. Wiem jedno, że żaden z moich znajomych nie przebywa za granicą, a gdyby nawet był to dzwonił by tylko z jednego numeru, a nie z kilku i to z różnych krajów. Pamiętam kiedyś jak mój znajomy ze Szkocji próbował się ze mną skontaktować. Kiedy nie odebrałem pierwszego połączenia przyszedł do mnie sms z wiadomością, że to mój znajomy i żeby odebrał bo on ma po prostu taniej – wspomina nasz rozmówca.

Według mieszkańca Mławy, do którego wydzwaniają różne numery zagraniczne to poważna sprawa.

– Sądzę, że osoby, które maja telefony na abonament mogą być naciągnięte na bardzo duże kwoty. Troszkę inaczej jest w moim przypadku, bo mam telefon na kartę. Ładuję konto tylko raz w miesiącu i zaraz moje środki są pobrane na moje usługi. Jednak na koncie zawsze mam około 10 złotych w razie wypadku gdybym musiał zadzwoni na jakąś infolinię czy też na numer nie objęty usługą operatora. Zdarza się to jednak bardzo rzadko – kończy nasz rozmówca, który chciałby przestrzec przed pochopnym odbieraniem lub oddzwanianiem na nieznane, zagraniczne numery.

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Dzwonią do mnie dziwne zagraniczne numery"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Milena
Gość

Do mnie tak samo wydzwaniają różne zagraniczne numery. Poyrafią zadzwonić w środku nocy. Owszem mam ciocię która pracuje za granicą, ale ona woli zadzwonić przez Messenger i prowadzić rozmowę z kamerką.

Mławianka
Gość

Moja babcia ma tak samo. Telefon stary, na kartę, numer przez 3 tygodnie wydzwaniał kilka razy dziennie o różnej porze dnia i nocy. Obecnie dzwoni raz na kilka dni. Oczywiście nikt go nie odbiera. Operator numeru zablokować nie może. Może to sprawa dla Policji?

Eh
Gość

Te telefony to masakra. Polecam aplikacje typu ‚czarna lista’ do blokowania niechcianych połączeń. Ja mam już ok. 40 numerów na tej liście, co jakiś czas dochodzi nowy, ale jest znacznie spoojniej. Zdarzało się po kilka telefonów dziennie :/

wpDiscuz