Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zapisy do szkół i przedszkoli potrwają do 23 lutegoTrwa rekrutacja do szkół i przedszkoli prowadzonych przez Miasto Mława. Rodzice mogą składać wnioski w wybranych przez siebie placówkach do 23 lutego. Po tym dniu rozpocznie się weryfikacja podań.

Do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w miejskich szkołach przyjmowane będą dzieci 3, 4, 5 i 6 – letnie urodzone w latach 2012 – 2015 oraz te, którym odroczono obowiązek szkolny.

Na wolne miejsca w przedszkolach przyjmowane są przede wszystkim dzieci, które są mieszkańcami miasta Mława. Postępowanie w sprawie ich przyjęcia jest prowadzone na wniosek rodzica, czyli niezbędne jest złożenie przez niego odpowiedniego podania do dyrektora przedszkola.

W pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę kryteria ustawowe (m.in. wielodzietność rodziny dziecka, niepełnosprawność dziecka, samotne wychowywanie). W drugim – kryteria ustalone przez Radę Miasta Mława, m.in. to, że dziecko mieszka w mieście Mława, a jego rodzice pracują zawodowo lub jego starsze rodzeństwo chodzi do tego samego przedszkola.

Do klas pierwszych szkół podstawowych przyjmowane są dzieci 7-letnie, urodzone w 2011 roku i młodsze, 6-letnie, zgodnie z wolą rodziców, jeśli dziecko wcześniej uczęszczało na zajęcia przedszkolne w „zerówce” lub ma odpowiednią opinię z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

W przypadku dzieci, które mieszkają w obwodzie danej szkoły nie wymagany jest wniosek rodziców, jedynie ich pisemne zgłoszenie w placówce. W sprawie przyjęcia dzieci spoza obwodu należy złożyć wniosek, który może być rozpatrzony pozytywnie, jeśli szkoła dysponuje wolnymi miejscami. W tym przypadku przeprowadza się postępowanie rekrutacyjne, do którego kryteria ustaliła Rada Miasta Mława, m.in. rodzeństwo dziecka chodzi do tej samej szkoły, rodzice pracują lub mieszkają pobliżu wybranej szkoły.

Istnieje możliwość przeniesienia obecnych uczniów klas trzecich i szóstych do nowo tworzonych klas czwartych i siódmych na rok 2018/2019 w szkołach podstawowych nr 2 i nr 3 (przekształconych z gimnazjum). W tej sprawie należy złożyć wniosek w sekretariacie wybranej szkoły do 16 marca br. Uwaga! Oddział będzie otworzony, jeśli zgłosi się do niego minimum 20 uczniów. W przypadku nie utworzenie oddziału dziecko pozostaje w dotychczasowej szkole podstawowej. Wniosek w sprawie przeniesienia można pobrać TUTAJ.

Zasady rekrutacyjne oraz wzory wniosków dostępne są na stronie miasta www.mlawa.pl w zakładce Reforma Edukacji oraz w Poradniku Interesanta: do szkół TUTAJ, do przedszkoli TUTAJ.

Prosimy o terminowe składanie wniosków.

źródło i fot: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments