Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Gospodarze nie obronili tytułu. Włókniarz z trofeum


KSP Mława nabór

Mławscy Oldboye nie obronili tytułu najlepszej ekipy podczas ogólnopolskiego turnieju o puchar starosty powiatu mławskiego. W stawce sześciu drużyn uplasowali się dopiero na czwartej pozycji. Główne trofeum piętnastej edycji imprezy trafiło w ręce reprezentantów Włókniarza Konstantynów Łódzki.

Parogodzinna rywalizacja  na obiekcie Mławskiej Hali Sportowej przyciągnęła na start prawdziwe „gwiazdy”. Wszystkie pojawił się w obozie Śląska Wrocław – regularnego uczestnika turniejowej batalii. Mieczysław Tracz jako zapaśnik wystąpił na igrzyskach olimpijskich w Seulu w 1988 roku. Radosław Jasiński został m.in. wicekrólem strzelców polskiej ekstraklasy w barwach Zagłębia Lubin, natomiast Zbigniew Mandziejewicz zdobył z Legią Warszawa nie tylko dwukrotnie tytuł mistrza Polski. Przede wszystkim awansował do ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Jasiński został nawet uznany przez organizatorów za najlepszego zawodnika imprezy. Mimo to Śląsk uplasował się dopiero na piątej pozycji. Przegrał  m.in. z najlepszym tego dnia Włókniarzem. Rywalom z województwa  łódzkiego nie dali rady także gospodarze. Mławianie zagrali słabe zawody – po obiecującym początku i czterech oczka w dwóch premierowych spotkaniach, w dwóch   kolejnych musieli przełknąć gorycz porażki. Dwa gole dla naszego zespołu strzelił Łukasz Wróblewski, po jednym Jarosław Szmyt i Mariusz Walczak.

Królem strzelców został Jarosław Banasiak z Włókniarza. Statuetka dla najlepszego bramkarza przypadła Robertowi Kędzierskiemu z Baboszewa, a dla najstarszego do Tomasza Wilczyńskiego ze Śląska.

Podczas turnieju zbierano pieniądze na pomoc dla Martynki Truszczyńskiej. Wylicytowano także koszulkę WFL Wolfsburg z nazwiskiem Jakuba Błaszczykowskiego, wielokrotnego reprezentanta Polski.

 Mława – Płońsk 0:0, Żuromin – Śląsk 2:4, Baboszewo – Włókniarz 0:4, Mława – Żuromin 2:1, Płońsk – Włókniarz 2:1, Śląsk – Baboszewo 1:3, Żuromin – Płońsk 1:4, Baboszewo – Mława 2:1, Włókniarz – Śląsk 5:0, Żuromin – Baboszewo 0:1, Mława – Włókniarz 1:2, Płońsk – Śląsk 1:2, Włókniarz – Żuromin 1:1, Baboszewo – Płońsk 4:4, Śląsk – Mława 0:1.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz