Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
Upominki Handmade Lucky&Berry

Bal karnawałowo – choinkowy w SP w Dębsku


To był istny przekładaniec. Urocza część artystyczna, która podobała się wszystkim, bo jakże inaczej, gdy na scenie prezentują się maluchy z klasy „0”? Integracja prawie że pokoleniowa, albowiem śpiewem i słowem mówionym wspierały je siły przedstawicieli najstarszych klas. Wspólne harce i pląsy, a gdy kończyny odmówiły posłuszeństwa, pyszny obiad, który pozwolił na uzupełnienie nadwątlonych sił i kontynuowanie zabawy.


Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Mławie najlepsze liceum na północnym Mazowszu

Takie atrakcje zaproponowała dębska placówka dzieciom z okazji balu karnawałowego, lub jak kto woli – choinki szkolnej.Swą obecnością zaszczycili ją także rodzice, rodzeństwo ii krewni uczniów, aktywnie uczestnicząc w zabawie.

Czas mijał  niepostrzeżenie i niejeden uczestnik imprezy zapomniał o jeszcze jednej, wizycie świętego Mikołaja. Może to wpływ doskonałej rozrywki, a może niewiara, że dostojny gość zaszczyci. Bo przecież pogoda była iście niezimowa, śniegu ani na lekarstwo, jak więc rozpędzić sanie do przebycia tak dalekiej drogi? Ale przybył! Wśród okrzyków szkolnej gawiedzi, pokrzykując jak to on, wkroczył, zgarbiony pod ciężarem worka z prezentami. Był ogromny, bo obdarowane zostało każde bez wyjątku dziecko. Gdy odszedł, by wyruszyć w dalszą drogę, nastąpił ciąg dalszy pysznej zabawy. Trwała jeszcze długo, jak to w karnawale.

Za wspaniałe chwile należą się słowa podziękowania pani Katarzynie Meredyk, organizatorce imprezy, dobremu duchowi szkoły –  pani dyrektor Danucie Gumiennej i paniom z Rady Rodziców.

Źródło i fot: SP w Dębsku

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

avatar
1500
Nauczycielka Antka
Gość
Nauczycielka Antka

Szanowna Mamo Antka. Wykład zaiste pouczający miał być w założeniu, w rzeczywistości okazał się żenujący. Sądzi Pani, że dzieci (a tym bardziej nauczyciele) to kompletni ignoranci w zakresie rodzimych tradycji i ceremoniału? Zapewniam, że są z nimi doskonale obeznani! Czyż jednak nie hołdujemy zasadzie, że wszystko, co daje radość dzieciom jest bezcenne? Nawarstwienie szeregu imprez w okresie świątecznym, zapewne odbiłoby się na atrakcyjności szkolnych choinek, a tego każda placówka chce uniknąć. Chwała zatem wprowadzającym innowacje, odsyłam do dokopania się do zdrowego rozsądku miłośnikom kalendarzy (i być może kalendarzyków).Pozdrawiam.

Rodzic
Gość
Rodzic

Popieram. Jak zawsze było bardzo fajnie. Mnóstwo zabawy i atrakcji. Jest co wspominać.

Mama Antka
Gość
Mama Antka

Drodzy Państwo, Szanowni Rodzice. Nie róbcie wody z mózgu dzieciom. Choinka i Mikołaj są w grudniu 6 lub przed Bożym Narodzeniem. Teraz może być bal karnawałowy, przebierańców itp. Mamy luty zapasem, a tu Św. Mikołaj zaspał i zawitał do szkoły. Ta praktyka jest powszechna też w innych szkołach.