Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wieczfnia Kościelna. Ferie z biblioteką minęły wesoło i kreatywnie


To kolejny rok, gdy biblioteka zaprasza dzieci do aktywnego uczestnictwa w zajęciach organizowanych podczas ferii zimowych. Te ferie minęły nam wesoło i kreatywnie.


Pierwszy dzień ferii rozpoczął się od gry w planszówki. Zdecydowanie największym powodzeniem cieszyła się gra w bingo. Porozmawiano także o tym, jak należy bezpiecznie spędzać ferie oraz wykonano duży, kolorowy plakat. Kolejnego dnia dzieci poprzez pokolorowanie rysunków oraz użycie aplikacji Chromville ożywiały postacie z obrazków. Feriowicze przy użyciu aplikacji Gniezno 3D, wybrali się na spacer po Gnieźnie, gdzie podziwiali m. in. wnętrze katedry gnieźnieńskiej. Grupa rozmawiała również, jak bezpiecznie korzystać z internetu oraz rozwiązywała zadania z książeczki „Poznaj bezpieczny Internet”. Dzieciaki wysłuchały także opowiadania o przygodach żółwia Franklina, aby następnie zrobić ilustracje do czytanego tekstu. Czwartek dzieci spędziły na wspólnym muzykowaniu z Młodzieżową Orkiestrą Dętą. Zobaczyły, jak przebiega próba orkiestry oraz jak wyglądają poszczególne instrumenty. Na zakończenie ferii odbyły się warsztaty kulinarne, które poprowadziły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wieczfni Kościelnej. Mnóstwo zabawy sprawiło dzieciakom pieczenie pierników i rogalików. Każdy chciał spróbować, jak poradzi sobie z ugniataniem ciasta, wałkowaniem, smarowaniem białkiem czy lukrowaniem. To były aktywne i wesołe ferie.

W czasie ferii czas na odpoczynek od ciągłych prób i występów znaleźli również członkowie Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Wieczfni Kościelnej. Muzycy na jednodniowy relaks wyruszyli do Olsztyna. Wyjazd rozpoczęli szaleństwem w parku trampolin, a następnie udali się do Galerii Warmińskiej. Tam po przerwie na posiłek obejrzeli film „Cudowny chłopak”.

źródło i fot: GBP w Wieczni Kościelnej

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
czytelnik
czytelnik
2 lata temu

W bibliotece zawsze cos się dzieje ciekawego. Tu dobrze czują się i dorosli i dzieci.

Babcia
Babcia
2 lata temu

Połączenie zabawy z nauką, doskonale. 😉

Mama
Mama
2 lata temu

Ciekawa oferta, widać, że dzieciaki zadowolone.