Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławski oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów ma nowy zarząd


Członkowie  Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów wybrali nowy zarząd mławskiego oddziału. Na jego czele stanęła pani Alina Rzeplińska.


Spotkanie sprawozdawczo-wyborcze odbyło się we wtorek 23 stycznia br. w sali Kina Kosmos. Związek reprezentowało 100 członków. Każdy miał możliwość wskazać w głosowaniu maksymalnie siedem, a najmniej – jedną osobę, spośród kandydatów zgłoszonych do zarządu organizacji. Wszyscy uprawnieni głosowali i nie było głosów nieważnych. Kandydatur zgłoszono 11, a ostatecznie do zarządu weszło siedem osób: Barbara Przybyszewska, Alina Rzeplińska, Alicja Drupiewska, Maria Pawlicka, Barbara Florysiak, Stanisław Kuciński i Andrzej Stolarski. Nową przewodniczącą mławskiego oddziału została Alina Rzeplińska, jej pierwszym zastępcą – Barbara Przybyszewska, drugim – Andrzej Stolarski. Na skarbnika organizacji wybrano Alicję Drupiewską, a sekretarzem została Maria Pawlicka. Państwo Barbara Florysiak i Stanisław Kuciński są członkami zarządu.

Działalność związku koncentruje się wokół aktywizacji życia członków na emeryturze. – Każdego roku organizujemy około pięciu wyjazdów. Są to wycieczki, wyjazdy relaksacyjne, turnusy sanatoryjne – wymienia Alina Rzeplińska. Zrzeszeni w związku członkowie spotykają się także z okazji różnych świąt, m.in.: Dnia Kobiet czy Dnia Seniora. – Bardzo często w naszych spotkaniach uczestniczy burmistrz Sławomir Kowalewski, który wspiera nasze działania – podkreśla nowa przewodnicząca.

Zarząd mławskiego oddziału PZERiI planuje raz w miesiącu spotykać się z członkami w sali Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (udostępnianej przez dyrektor MOPS), zbierać od nich informacje na temat potrzeb oraz sugestie dotyczące przyszłych działań. Harmonogram spotkań zostanie stworzony na pierwszym spotkaniu organizacyjnym zarządu, które odbędzie się w najbliższy piątek – 26 stycznia w siedzibie oddziału przy ul. Warszawskiej 23.

Gratulujemy nowemu zarządowi i życzymy owocnej pracy.

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ORTOPEDA
ORTOPEDA
2 lata temu

Popieram tancerza. Impry dla młodych.Seniorki nich nam obiad ugotują z dziecmI posiedzą a nie balangi na stare lata .A POTEM U LEKARZY KOLEJKI.

TANCERZ
TANCERZ
2 lata temu

A wnuczkami kto się będzie zajmować.SENIORZY TYLKO TAŃCE IMPRY .ŚWIAT ZWARIOWAŁ.MY MŁODZI MAMY BALOWAĆ.