Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wieczfnia z głównym trofeum. Kołakowski królem strzelców


Daniel Kołakowski został królem strzelców tegorocznej edycji turnieju o puchar wójta gminy Szydłowo. Indywidualne osiągnięcie przełożyło się na wynik zespołu. Wieczfnianka, w której występował wyżej wymieniony gracz, sięgnęła po główne trofeum imprezy.


ksp Mława
Reklama

Strzelanie rozpoczął już w pierwszym meczu – celne trafienie w konfrontacji z Koroną II Szydłowo przesądziło o wygranej. Potem się zaciął, zresztą ta uwaga dotyczy całego zespołu. Efekt był taki, że w konfrontacji z Wkrą Radzanów zaznali goryczy przegranej.

Gdyby w ostatniej rundzie Wieczfnianka także przegrała, mogłaby wyruszyć w drogę powrotną do domu. Stanęła jednak na wysokości zadania, triumf nad Orlętami Baboszewo otworzył możliwość walki o najwyższe cele. Kołakowski popisał się dwoma celnymi uderzeniami, ponadto do bramki trafili Marcin Dziubiński i z rzutu karnego grający trener Jarosław Szmyt.

Potem przyszła półfinałowa wygrana nad Tamką Dzierzgowo. Natomiast w finale nastąpił strzelecki popis zespołu z Wieczfni Kościelnej. Drugą ekipę miejscowej Korony, z którą spotkali się już w grupie, tym razem ograli różnicą aż czterech goli. Kołakowski ustrzelił kolejny dublet, ponadto na listę strzelców wpisali się Maciej Komorowski i Krzysztof Deka.

Korona króla strzelców nie była jedynym indywidualnym wyróżnieniem. Statuetka dla najlepszego gracza trafiła w ręce Mateusza Kowalskiego (Korona II), a tę dla najlepszego bramkarza odebrał Jakub Łączyński (Tamka).

Wyniki

Grupa A

Końcowa klasyfikacja: 1. Korona I Szydłowo 7 pkt., 2. Tamka Dzierzgowo 7 pkt., 3. Rem-Bud Grudusk 3 pkt., 4. Wkra Bieżuń 0 pkt.

Grupa B

Końcowa klasyfikacja: 1. Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna 6 pkt., 2. Korona II Szydłowo 6 pkt., 3. Wkra Radzanów 4 pkt., 4. Orlęta Baboszewo

Półfinały: Korona I Szydłowo – Korona II Szydłowo 2:2 karne 1:2, Wieczfnianka Wieczfnia – Tamka Dzierzgowo 2:1

Mecz o III miejsce: Korona I Szydłowo – Tamka Dzierzgowo 5:1

Finał: Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna – Korona II Szydłowo 4:0

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x