Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Sławomir Kowalewski kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Uwaga! Znów próby oszustw „na wnuczka”


Policja co jakiś czas informuje o kolejnych działaniach oszustów, próbujących wyłudzić pieniądze. Zwykle jako ofiary typują osoby starsze. W ubiegłym roku, również w naszym powiecie doszło do takich działań coraz częściej jednak seniorzy nie dają się nabrać, a o takich dziwnych telefonach powiadamiają policję.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Wczoraj dwie próby takiego oszustwa odnotowała policja ciechanowska. Mieszkańcy Ciechanowa otrzymali telefony, w których najprawdopodobniej przestępcy próbowali oszukać ich metoda na wnuczka. Tym razem pojawił się motyw wypadku drogowego, w którym uczestniczyć ma bliska osoba.

– Przede wszystkim należy zachować ostrożność- jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Tak zrobiła  mieszkanka Ciechanowa, zadzwoniła do córki z pytaniem czy wnuk miał wypadek drogowy i potrzebuje pomocy- informacje te się nie potwierdziły. dzięki czujności seniorki, przestępcy nie zdołali wyłudzić od niej pieniędzy. Pamiętajmy także, że prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy – przypomina policja.

red.

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500