Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Uwaga! Znów próby oszustw „na wnuczka”


Policja co jakiś czas informuje o kolejnych działaniach oszustów, próbujących wyłudzić pieniądze. Zwykle jako ofiary typują osoby starsze. W ubiegłym roku, również w naszym powiecie doszło do takich działań coraz częściej jednak seniorzy nie dają się nabrać, a o takich dziwnych telefonach powiadamiają policję.

KSP Mława nabór

Wczoraj dwie próby takiego oszustwa odnotowała policja ciechanowska. Mieszkańcy Ciechanowa otrzymali telefony, w których najprawdopodobniej przestępcy próbowali oszukać ich metoda na wnuczka. Tym razem pojawił się motyw wypadku drogowego, w którym uczestniczyć ma bliska osoba.

– Przede wszystkim należy zachować ostrożność- jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Tak zrobiła  mieszkanka Ciechanowa, zadzwoniła do córki z pytaniem czy wnuk miał wypadek drogowy i potrzebuje pomocy- informacje te się nie potwierdziły. dzięki czujności seniorki, przestępcy nie zdołali wyłudzić od niej pieniędzy. Pamiętajmy także, że prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy – przypomina policja.

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz