Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski kandydat do sejmiku PSL Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Jak wygląda kino „od kuchni” wiedzą już pierwszoklasiści z SP 3


Klasy I Szkoły Podstawowej nr 3 w Mławie , wybrały się do mławskiego kina, aby zapoznać się z zajęciami pracujących tam osób.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Zostaliśmy przywitani przez pracowników i na początek zaproszeni w miejsce gdzie nie każdy może bywać- kinooperatornii.  W tym magicznym pokoju mogliśmy zobaczyć jak to się dzieje, że film widzimy na ekranie. Dzięki panu, który nas oprowadzał poznaliśmy historię kina i to jak na początku jego istnienia były wyświetlane filmy. Zobaczyliśmy na jakich nośnikach zapisane są filmy i dowiedzieliśmy się, że filmy wędrują po Polsce z kina do kina aby mogły zostać wyświetlone mieszkańcom poszczególnych miast.

Z kinooperatornii udaliśmy się na salę kina, gdzie przy wejściu każdy z nas otrzymał bilet wstępu, na którym zaznaczone było miejsce, które powinniśmy zająć. Zadaniem dzieci było odszukanie na widowni swojego rzędu i miejsca. To zadanie okazało się świetnym ćwiczeniem.

Po zajęciu miejsc mogliśmy obejrzeć zwiastun bajki o misiu Paddingtonie. Dla nas specjalnie zgasły światła i obraz pojawił się na wielkim ekranie. Na koniec spotkania mogliśmy wejść na scenę, zobaczyć kulisy, a także garderobę przeznaczoną dla artystów. Wychodząc już z budynku kina mogliśmy zabrać ulotki zapraszające nas na różne seanse.

To było bardzo ciekawe  doświadczenie. Teraz zajmując miejsca na widowni i patrząc na ekran będziemy już wiedzieli skąd i w jaki sposób pojawia się obraz i dźwięk.

Źródło i fot. SP nr 3

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500