Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Morsy i foczki lubią gdy jest mróz


Ujemne temperatury i zimowa aura, które na dłużej zagościły u nas dopiero w ostatnim czasie cieszą amatorów morsowania. Pod opieką Piotra Olszewskiego w minioną sobotę 20 stycznia mławskie (i nie tylko mławskie) morsy w lodowatej wodzie Zalewu Ruda zanurzały się aż po szyję. Jeżeli tylko utrzymają się zimowe warunki, amatorzy lodowatych kąpieli będą spotykać się regularnie w każdą środę i sobotę o godz. 17 –tej.

W tym roku również podtrzymana zostanie wieloletnia tradycja i odbędzie się po raz dziewiąty Zlot Foczek i Morsów nad Zalewem Ruda. Na to zimowe hartowanie organizmu organizatorzy zapraszają wszystkich w sobotę 17 lutego.

Piotr Olszewski przypomina też o przestrzeganiu podstawowych zasad, które pozwolą na bezpieczne uprawiania zdrowego stylu życia z foczkami i morsami.

– nie morsujemy bez asekuracji,
– zawsze konieczna jest rozgrzewka ( około 10 minut),
– nie morsujemy będąc pod wpływem alkoholu i innych „wspomagaczy”,
– nie wpychamy się do wody,
– nie wskakujemy na głowę czy nogi,
– pamiętamy o ostrych krawędziach przerębla, łatwo uszkodzić ciało,
– czas trwania od 1 do 3 minut max.
– wchodzimy bardzo powoli, zanurzamy ciało do połowy, po opanowaniu oddechu, również siadamy zanurzając ramiona,( bez zamaczania głowy)
– Wychodzimy zachowując ostrożność, ( najlepiej z asekuracją, jest bardzo ślisko, łatwo o urazy)
– po wyjściu również rozgrzewka ( do 10 minut )
– mamy ze sobą gorące napoje ( herbata, soki owocowe, gorące mleko z miodem),
– ręczniki,koce, ciepłe ubranie, czapki i rękawiczki oraz polary,
– ciepłe nieprzemakalne obuwie, bieliznę na zmianę mokrej,

Gdy mamy wątpliwości, czy możemy korzystać z uroków morsowania, przed wejściem powinniśmy skonsultować się z lekarzem.

red.

fot. archiwum prywatne

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

29
KOMENTARZE

avatar
1500
Jarząbek
Gość
Jarząbek

Wróćmy do tematu:
Wielki szacun, Panie Piotrze, do tego co Pan robi i nie chodzi mi tu tylko o kąpiele wodne zimową porą, wielki szacun dla morsów i foczek 🙂
W ogóle chapeau bas – brak mi po prostu słów…

Stanisława
Gość
Stanisława

Do z bliska
Wróć do początku i przeanalizuj to co napisałeś wystarczy byś przeprosił. Helena, Henryk i Kamila mają rację. Powinieneś zaczynać dzień od pukania się w czoło, później modlitwa. Jeśli zrobisz odwrotnie to będziesz pan uczył niedługo Stwórcę co ma robić. O weź że się do roboty bo pleciesz pan dyrdymały i banialuki.

z bliska, mławianin 1
Gość
z bliska, mławianin 1

W całej tej dyskusji i polemice z mymi adwersarzami, nie mogę zrozumieć, jednego że żadnego urazu nie czuje do mnie Pan Olszewski, a wręcz zaprasza mnie na takie spotkania. Więc dlaczego rozpętała się ta burza, o co w tym wszystkim chodzi, czyżbym naruszył wysokie EGO, takich osób jak HELENA, HENRYK, KAMILA , i wielu innych, powiem Wam jedno boli was wszystkich prawda i krytyka którą od dłuższego czasu odkrywam może i za ostro na tym portalu, a że przyjmujecie to wprost do siebie to już Wasza sprawa, a moje posty co dla niektórych stają się obsesją /Helena,Henryk/ i to z… Czytaj więcej »

Helena
Gość
Helena

do z bliska Brak pokory w pana życiu, buta, arogancja, chęć poniżania wszystkich świadczy o rozbuchanym ego, jest pan nafaszerowany agresją, zazdrością i nienawiścią do ludzi. Podejmuje pan próby manipulacji informacją by przekierowywać uwagę na siebie i na swoją urojoną wielkość. Brak akceptacji społecznej nie daje panu spokoju z samym sobą więc szuka pan na portalach potwierdzenia swoich egoistyczych tez. Obraża pan każdego próbując wywyższać się ponad wszystkich, pana ambicje i oczekiwania są tak wysokie że przechodzi pan flustracje i obsesje szukając obiektu na którym się pan chce wyżywać i poniżając podkreślać swoją urojoną wielkość. Werszcie powiedział pan piękne słowo… Czytaj więcej »

Henryk
Gość
Henryk

Do z bliska „Coż ślepcowi po opisie kolorów” samouwielbienie zniszczy jego twórcę. ” lustereczko powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie” Jeśli pan nie widzi w tym nic złego co pan wypisuje to tylko potwierdza pan nasze spostrzerzenia. Z ogromną przykrością muszę podtrzymać moją opinię wobec pana. Szuka pan panie ” z bliska” poklasu i blasku ale w cieniu swych obelg i manipulacji słowami, w ich przewrotności i dwuznaczności. Karmi się pan, ironią i poniżaniem innych. Gdybyś był coś wart to pracą, a nie brudnym jęzorem pokazałbyś owoce tego kim jesteś.Twoje inyelektualne pomyje wyleją się na ciebie samego. Rozrabiasz więc… Czytaj więcej »

brodacz mławski
Gość
brodacz mławski

Ja we własnym zakresie od paru lat korzystam z toalety śnieżnej przynajmniej raz w tygodniu / o ile jest śnieg. Nacieranie / mycie torsu ,twarzy , ramion, śniegiem – najlepiej sypkim jest bardzo zdrowe, hartujące. Polecam Morsom, nie musi być zaraz woda.

śnieżynka
Gość
śnieżynka

Brawo Morsy i Foczki 😀 ciepłe pozdrowienia dla Pana Piotra

Piotr Olszewski
Gość
Piotr Olszewski

Bardzo serdecznie pozdrawiam Szanowną Redakcję Codziennika mławskiego, wszystkie foczki i morsy oraz internautów.
Zapraszam bardzo gorąco do hartowania organizmu, zwyciężania swoich słabości, oraz korzystania z tej formy rekreacji w drodze do zdrowia.

z bliska
Gość
z bliska

Szanowny Panie zaprasza Pan do kąpieli, a sam w grubym ubraniu powinien Pan uważać aby nie załamał się lud pod Panem, bo wtedy nieszczęście gotowe. Atak na marginesie gdzie te czasy Panie Piotrze, kiedy sam Pan dawał przykład kąpiąc się w zimnych wodach zalewu, albo na Krajewie, coś te towarzystwo MORSÓW się mocno skurczyło ostatnimi czasy. A ten przykład w Pańskim wykonaniu z ostatniej kąpieli no i to zaproszenie nie zachęca do powiększenia się grona mławskich Morsów, z tego samego już widać że coś zdrówko zaczęło Panu szwankować po tych intensywnych kąpielach w latach poprzednich. A więc życzę Panu zdrowia… Czytaj więcej »

Piotr Olszewski
Gość
Piotr Olszewski

Dziękuję za troskę. Serdecznie Pana pozdrawiam.

Henryk
Gość
Henryk

Ty „z bliska” masz jakąś obsesję na punkcie Oszewskiego. Musi dla ciebie się rozzbierać, coś z tobą nie tak. Ogarnij się chłopie.

z bliska
Gość
z bliska

Na tyczki z tobą nie chodziłem, a więc odwal się od mnie, obsesje to mam tylko na takich popaprańców którzy potrafią pisać takie teksty, że nawet sami nie wiedzą o co w nich chodzi. Ogarnij się trochę, i zacznij czytać posty ze zrozumieniem, bo chyba z tobą jest coś nie tak. A Panu Olszewskiemu dziękuję za pozdrowienia, ale z Pańskiego zaproszenia i rad nie skorzystam, proszę zaprosić kandydata na Morsa P. Henryka, bo on uwielbia brać udział w takich imprezach ale do wody będzie wchodził tylko w stroju ADAMA aby inni nie mieli jakiejś obsesji , na temat jego ubioru.… Czytaj więcej »

Exotico
Gość
Exotico

Szanowny Panie , pisze się kąpieli a nie ” kąmpieli „. Aż oczy bolą. Pozdrawiam.

z bliska
Gość
z bliska

tak przyjmuję tą uwagę, no cóż szkoły kończyłem za głębokiej komuny, to i błędy mogą się zdarzyć w mych postach, postaram się poprawić z pisownią, aby aby w czytaniu nie bolały Pana/i/ oczy.

Z daleka
Gość
Z daleka

Proszę jeszcze popracować nad pokorą.Pozdrawiam.

Henryk
Gość
Henryk

Obsesja tak jak wyżej zauważono. No cóż niedowartościowanie, narcyzm i egoizm. tzw. Głupio – mądry.

z bliska
Gość
z bliska

Jesteś bardzo spostrzegawczy, owszem mam obsesję na punkcie, takich głupio-mądrych cwaniaków jakim sam jesteś–skorzystaj z zaproszenia Pana Olszewskiego w najbliższą środę godz. 17,00 i powinieneś swą osobą zaszczycić mławskich morsów i wykąpać się w lodowatej wodzie, i może to przywróci Ci inne spojrzenie na rzeczywistość, abyś przestał być NARCYZEM I EGOISTĄ. A obsesja na moim punkcie wtedy po takiej lodowatej kąpieli przestanie Ci doskwierać, i zajmiesz się sobą i swymi problemami.

Helena
Gość
Helena

Obsesja się utrzymuje. Poziom jaj nie spada. Ileż trzeba mieć zawiści i zazdrościw, pychy i arogancji w sobie by pleść takie niedorzeczności. Niechże pan się weźmie oi pracy nad sobą. Stawianie się ponad wszystkimi to pycha a ona z kolei zaślepia duszę i rozum. Pomodlę się za pana.

Henryk
Gość
Henryk

Obsesje i problemy to pana specjalność. Powinieneś pan pracować z dala od ludzi w otoczeniu luster by poprzez napatrzenie na siebie zobaczył swoje wady i ułomności. Krążysz pan po tym portalu i zaklinarz rzeczywistość, plujesz, węszysz i złorzeczysz. Dlaczego anonimowo? Przecież wystarczy podnieść przyłbicę i zobaczymy „anioła” radzę coś z tym czym prędzej uczynić. To może mieć złe skutki na przyszłość. Stawia pan się ponad wszystkich a zapomina pan jak się nazywa i kim jest. Życzę panu obiektywizmu, radości życia, pracy nad sobą ale również samokrytyki, która może pana ustawić na właściwym miejscu. By pójść naprzód trzeba kochać ludzi, a… Czytaj więcej »

Kamila
Gość
Kamila

Henryk, trafiłeś w 10, są ludzie którym czasami wszystko przeszkadza, narzekanie to ich codzienność i sposób na życie, szukanie dziury w całym – sens życia według Monty Pythona. Cofają się w przeszłość i wytykają dziwne rzeczy, nie liczy się to i teraz, i że niektórzy potrafią ruszyć swoje cztery litery, zrobić coś, choćby banalnego dla poprawienia zdrowia, humoru i naszej szarej rzeczywistości. Gratulacje dla Pana Piotra Olszewskiego, że pomimo fali hejtu jaka na niego czasami spływa, robi swoje i dąży do realizacji pewnych planów. Takich ludzi jest jak na lekarstwo. Bo reszta to klakierzy i nerwuski którzy tylko potrafią wysmarować… Czytaj więcej »

Think more
Gość
Think more

Lud – ludzie,
Ludu Ty mój kochany,
jeśli robisz tak dużo błędów ortograficznych,
to lepiej nie pisz na forach publicznych.
Oczy bolą jak się czyta tę wypowiedź, bo błąd na błędzie i błęde4m pogania, wygląda to jak jezdnia na ul. Mariackiej, na OKM.

Helena
Gość
Helena

Do z bliska
Kompleks wyższeści ci dokucza istoto o 1000 niców. Rozmnożenie osobowości, depresja z braku zainteresowania społecznego, brak poczucia własnej wartości, brak koncepcji na rozwój osobisty, a może poprostu pycha i nienawiść do Olszewskiego przez pryzmat samouwielbienia? Jednym słowem panie Henryku – obsesja z nawrotami.Proszę panie Piotrze na takich uważać. Niech robi pan swoje. „Psy szczekają….”

z bliska
Gość
z bliska

DO HELCI !!!!——Helcia ty jednak masz zawsze rację, jestem w takim wieku że już nie potrzebuje zainteresowania społecznego, tym bardziej w twoim wykonaniu, powinnaś o ty pamiętać, że „mądremu to wystarczą dwa słowa, a głupiemu to i referatu mało” o tym pisałem już nie raz, ale widocznie do ciebie to nie dociera. A Pana Olszewskiego , wręcz podziwiam za jego incjatywy, tylko pisząc swe spostrzeżenia, chcę go przestrzec by nie słuchał klakierów, a szedł swoją drogą. Helcia masz rację, „psy szczekają, a karawana jedzie dalej” myślę że zabiorę się z tą karawaną, i niczyjej pomocy nie potrzebuje—-zwłaszcza takich osobistości jak… Czytaj więcej »

Helena
Gość
Helena

Proszę się zastanowić nad własnym posyępowaniem. Ironia, arogancja, irpentynencja wobec pana Piotra pana samouwielbienie ni jak się mają do dobrych rad panie 1000 nicków. Proszę więcej nad sobą popracować może kiedyś dane będzie wyrosnąć z wieku dziecięcego.

A.K.
Gość
A.K.

Proponuję kolejny Nick dla tego Pana – ,,Babinicz”, ponieważ swoim zachowaniem troche przypomina znanego bohatera literackiego. Ciekawe jaką armate wytoczy następnym razem w obronie Częstochowy?

z bliska
Gość
z bliska

Tego to się naprawdę nie spodziewałem, a porównanie abym posiłkował się nickiem Babinicz, to już prawdziwy kosmos, Szanowny Panie nie śmiał bym używać takiego nicku, bo to były by za wysokie progi aby nickiem porównywać się do takiej osoby jak KMICIC. Może to trochę w przenośni, ale uważam tą pańską propozycje za wysoko ocenę mych poczynań.

A.K.
Gość
A.K.

Cieszę się, że mogłam Cię wprawić w dobry nastrój. Tak jak każdy masz prawo do własnych poglądów, a takie miejsca służą do prezentacji różnych opinii. Niektórzy zwyczajnie nie mają z kim pogadać i bywają w takich miejscach. Tak myślałam, że ,,Mlawianin” to Twoje poprzednie wcielenie. Ps. Bardzo z Ciebie porywczy człowiek. Ha,ha, ha….

Helena
Gość
Helena

Nie jestem z panem na ty. Nawet w takich sytuacjach jak ta czuć z pana strony brak dobrych manier. nie pomyliłam się w pana ocenie.

inka
Gość
inka

super, szacunek Panie Piotrze, morsy i foczki 🙂