Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

2 lutego. Wirtuoz akordeonu Marcin Wyrostek zagra w Mławie


W Mławie odbędzie się pierwszy z pięciu koncertów promujących najnowszą płytę Marcina Wyrostka POLACC na Mazowszu. Artysta z zespołem wystąpi 2 lutego o godz. 19:00 w Sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej. Głównym organizatorem cyklu jest Mazowiecki Instytut Kultury. Wstęp na koncert jest wolny.


Nowy cykl koncertów, współorganizowanych przez Mazowiecki Instytut Kultury, rusza już 2 lutego w Mławie. Pięć koncertów na terenie Mazowsza będzie częścią trasy koncertowej, promującej nowy album POLACC Marcina Wyrostka – świetnego akordeonisty, zwycięzcy drugiej edycji programu Mam talent. Polska publiczność pokochała artystę za jego niezwykłą ekspresję, mistrzowskie opanowanie instrumentu, zjawiskowe wykonania różnorodnego repertuaru, a przy tym – skromność i pokorę. Mława to pierwszy przystanek na mazowieckiej trasie koncertowej Marcina Wyrostka. Artysta z zespołem wystąpi 2 lutego o godz. 19:00 w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. Zaprezentuje materiał z płyty POLACC, wydanej w październiku ubiegłego roku.

Po doświadczeniach z repertuarem argentyńskim, bałkańskim czy latynoamerykańskim artyści wracają do muzyki korzeni. Album POLACC jest autorskim spojrzeniem zespołu na polską muzykę. Cechuje go duża różnorodność. Na płycie znalazły się utwory inspirowane tradycyjnymi brzmieniami, muzyką ludową, współczesną muzyką poważną, ale także filmową czy żydowską. Znajdziemy na niej utwory wielkich mistrzów polskiej muzyki, takich jak: Henryk Mikołaj Górecki, Wojciech Kilar czy Witold Lutosławski. Nie zabrakło także tematów zaczerpniętych z muzyki rozrywkowej oraz autorskich kompozycji. Te rozmaite motywy „POL”-skości połączył wspólny „ACC”-ordeonowy mianownik.

Akordeon trafił do rodziny Marcina Wyrostka dzięki jego dziadkowi, który na instrument wymienił jedną ze swoich… krów. Nie przypuszczał pewnie jak ta transakcja wpłynie na życie jego wnuka. Pierwszym akordeonistą w rodzinie i nauczycielem Marcina był jego tata. Edukację muzyczną kontynuował w PSM I i II stopnia w Jeleniej Górze, a następnie, pod kierunkiem prof. Joachima Pichury, na Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obecnie sam wykłada. Jest laureatem 30 konkursów akordeonowych w kraju i za granicą. Był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koncertował na największych scenach muzycznych i festiwalach, m.in.: 50-leciu festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Sopot TOPtrendy, Transatlantyk, Warszawa Singera. Nagrał cztery autorskie płyty, za które otrzymał m.in potrójną platynę oraz nominację do nagrody Fryderyki 2010 za płytę Magia del Tango, platynę za album For Alice i podwójną platynową płytę za krążek Coloriage.

Zespół: Marcin Jajkiewicz – wokal, Marcin Wyrostek – akordeon, Mateusz Adamczyk – skrzypce, Daniel Popiałkiewicz – gitar, Agnieszka Haase-Rendchen – fortepian, Piotr Zaufal – bas, Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne

Współorganizatorzy koncertu: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Mławie, Burmistrz Miasta Mława, Starosta Powiatu Mławskiego.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mensis Februarius
Mensis Februarius
2 lata temu

2 lutego.
Dni miesiąca podlegają odmianie.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

He he polonistka z muzeum ?
nazwy miesięcy hyba?

Mensis Februarius
Mensis Februarius
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Rzeczywiście. Po prostu blad. Przepraszam, nie chciałam.

Mensis Februarius
Mensis Februarius
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Chyba-partykuła.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Przyganiał kocioł garnkowi, że smoli… 😀

WML
WML
2 lata temu

Dzieci zabrały się za organizację koncertu. Na plakacie wyraźny zapis – wstęp wolny. Później ktoś dokleił na tych plakatach wzmiankę, że wstęp za wejściówkami. Wejściówki wydrukowano i wydano. Cóż z tego, że masz wejściówkę, a wpuszczono ludzi bez wejściówek i o godz 18,30 sala była pełna. Balkon zarezerwowany dla VIP. Odeszliśmy zniesmaczeni. Czy ktoś przeprosi te osoby, które z wejściówkami otrzymanymi w sekretariacie Szkoły odeszły z niczym.