Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rocznica likwidacji getta w Mławie. Wystawa w MDK


Już od dziś,  mławianie będą mogli oglądać wystawę przygotowaną ze zdjęć archiwalnych pokazujących powstanie, działalność oraz likwidację mławskiego getta. W 75. rocznicę likwidacji getta, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Mławskiej postanowiło przypomnieć mieszkańcom miasta, o tym ważnym, ale jakże tragicznym wydarzeniu.


Na fotografiach pochodzących ze zbiorów Jarosława Janiszewskiego i Lecha Prejsa zobaczymy sceny z życia społeczności żydowskiej. Do oglądania wystawy zapraszamy mieszkańców i osoby, które interesują się historią mniejszości zamieszkujących nasze miasto w okresie II wojny światowej. Wystawa została sfinansowana ze środków Urzędu Miasta Mława i można będzie ją oglądać do końca lutego w Galerii FOYER, mieszczącej się w Miejskim Domu Kultury. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments