Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Rocznica likwidacji getta w Mławie. Wystawa w MDK


Już od dziś,  mławianie będą mogli oglądać wystawę przygotowaną ze zdjęć archiwalnych pokazujących powstanie, działalność oraz likwidację mławskiego getta. W 75. rocznicę likwidacji getta, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Mławskiej postanowiło przypomnieć mieszkańcom miasta, o tym ważnym, ale jakże tragicznym wydarzeniu.

KSP Mława nabór

Na fotografiach pochodzących ze zbiorów Jarosława Janiszewskiego i Lecha Prejsa zobaczymy sceny z życia społeczności żydowskiej. Do oglądania wystawy zapraszamy mieszkańców i osoby, które interesują się historią mniejszości zamieszkujących nasze miasto w okresie II wojny światowej. Wystawa została sfinansowana ze środków Urzędu Miasta Mława i można będzie ją oglądać do końca lutego w Galerii FOYER, mieszczącej się w Miejskim Domu Kultury. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz