Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W Mławie nadal więcej nas umiera niż się rodzi


W Mławie nadal więcej osób umiera niż się nas rodzi. W minionym roku również więcej osób się zameldowało, niż wymeldowało, a liczba mieszkańców nie może przekroczyć bariery 30 tysięcy, choć jest jej bardzo blisko.  

Wśród 325 młodych Mławian, których w 2017 roku powitaliśmy na świecie, są 172 dziewczynki i 153 chłopców. Najczęściej nadawane imiona ubiegłego roku to Lena i Antoni. Popularnymi dla dziewczynek były także Zofia i Maria, chłopców rodzice chętnie nazywali także Aleksander i Franciszek.

W Urzędzie Stanu Cywilnego zarejestrowanych zostało 205 ślubów zawartych w ratuszu i czterech mławskich parafiach. 304 mieszkańców Mławy w ubiegłym roku weszło w pełnoletniość, a 3 osoby dożyły 100 i więcej lat. Wydaliśmy 5007 dowodów osobistych, a rejestrze firm zarejestrowano w Mławie 243 nowe pozycje. Wydaliśmy 112 warunków zabudowy, wykonaliśmy 47 podziałów geodezyjnych. Nadaliśmy lub zmieniliśmy nazwy 18 ulicom, rondom i wiaduktów.

W Wydziale Spraw Obywatelskich zarejestrowano 551 przemeldowań, 359 wymeldowań oraz 375 zameldowań.

Nie byliśmy obojętni na los zwierząt – udzieliliśmy pomocy blisko dwustu. Było wśród nich 91 psów, 96 kotów oraz bóbr i kilka ptaków.

Z bólem w 2017 roku pożegnaliśmy 352 obywateli Mławy. Na koniec 2017 roku Mława miała 29 836 mieszkańców.

źródło: UMM

oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
gall
gall
2 lata temu

monopolista[wymorderowano] zaciera rece. Wystarczy spojrzec ile klapsyder dziennie sie pojawia

Z R ..
Z R ..
2 lata temu

No normalnie witki opadaja jak ciagle prubujecie ogłupiac ludzi i pokretnie tłumaczycie cos co sami pokrecicie,, Wśród 325 młodych Mławian, których w 2017 roku powitaliśmy na świecie” a teraz tlumaczycie ze to znaczy cos innego niż napisaliscie

z boku
z boku
2 lata temu

Urodzenie dziecka w Mławie nie jest jednoznaczne z zameldowaniem tego dziecka w Mławie

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  z boku

Jeżeli dziecko nie zostało zameldowane w Mławie, to nie można powiedzieć, że urodził się mławianin.
POWINNI LICZYĆ TYCH CO SIĘ URODZILI I SĄ ZAMELDOWANI.
Czyż to takie trudne.
Zawsze lewa strona winna się zgadzać z prawą, no ale widać szefowa wydziału spraw wewnętrznych UM ma inne zdanie na ten temat.

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu

Już nie podają o ile zmniejszyła się liczba ludności? – szkoda… bo coś bilans im się nie zgadza 😀
„W zeszłym roku urodziło się 325 mławian, odnotowano 352 zgony
359 wymeldowań, 375 zameldowań
Mława liczyła 29 836 mieszkańców. To o 97 mniej niż przed rokiem.
Coś ten bilans się nie zgadza,
Co się stało z pozostałymi 86 osobami?”
No właśnie, ciekawa sprawa, nic nie słychać o lotach w kosmos, a kilkudziesięciu osób w Mławie po prostu brak.

kos
kos
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

Jarząbku, co Ci się nie zgadza ? na koniec roku 2016 mieliśmy ponad 20900 mieszkańców. Na koniec 2017 – 29836. Wychodzi blisko 100 mieszkańców mniej (nie wiem o ile dokładnie ponad 20900 było mieszkańców w 2016). Pozdrawiam

JFK
JFK
2 lata temu
Reply to  kos

O liczby urodzin zgonow zameldowan i wymeldowan bo to faktycznie sie nie zgadza o 86 oso tak na innm portalu umm podawal ze jest nas miej o 97 nas Polakowhe he no to jak sie ma budżet zgadzac ?

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  JFK

No właśnie.
Jeżeli mieszkańców nie umieją policzyć prawidłowo, to jak może się reszta zgadzać? o budżecie to strach pomyśleć.
Pawnie burmistrzu czy saldo w kasie na koniec dnia się zgadza? oczywiście w miejskiej kasie 🙂
Ja też znam osoby po studiach, dodam jeszcze, że ekonomicznych, które nie umiały prawidłowo dodawać i odejmować, nie mówiąc o dzieleniu i mnożeniua bardziej skomplikowane działania, np. wyliczanie jakichś tam procentów – to już prawdziwa czarna magia była dla nich.
Jak widać w UM też takie osoby pracują, podejrzewam, że część z nich kończyła studia w Pułtusku.

ewa
ewa
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

Wykształcenie nie zawsze idzie w parze z umiejętnościami.Na szczęście czasy się zmieniają i pracodawcy zatrudniając pracownika nie patrzą na to czy ma studia tylko jakie ma doświadczenie zawodowe.

A.K.
A.K.
2 lata temu
Reply to  ewa

Co nie zmienia faktu, że w konkretnym fachu trzeba mieć konkretne kwalifikacje, zwane ,,papierem”. W wielu dziedzinach trzeba się dodatkowo specjalizowac. Na pewno wrodzone umiejętności mają duży wpływ do predyspozycji w jakimś zawodzie, ale wiedza teoretyczna też jest ważna. Pewne zachowania są wyuczone, wręcz wypracowywane latami. Stworzenie dobrego zespołu to wyzwanie dla mądrego szefa.

Jarząbek
Jarząbek
2 lata temu
Reply to  ewa

Doświadczenie zawodowe czasami nie idzie w parze z umiejętnościami tak samo jak i wykształcenie czasami nie ma wiele wspólnego z umiejętnościami, a wiadomo od wieków, że w urzędach zatrudniani są ludzie „po kądzieli”, na ogół rodzina i znajomi królika.
C’est la vie

kos
kos
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

Sorry – chodziło oczywiście o 29900 a nie 20900 🙂

JFK
JFK
2 lata temu
Reply to  Jarząbek

Jak by sprawdzil ip minusow i postow to założę sie ze znaczna czesc pochodzi z umm moze ktos sie tym zajmie jak w Inowrocławiu i bedzie zabawnie