Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

22 stycznia. Obchody 155 rocznicy Powstania Styczniowego w Mławie


W bieżącym roku mija 155 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego, które rozpoczęło się 22 stycznia 1863 r. Było to zbrojne wystąpienie przeciwko Rosji, największe polskie powstanie narodowe. Powstańcy zaatakowali rosyjskie garnizony w Królestwie Polskim. W ciągu całych działań zbrojnych doszło do ponad tysiąca potyczek, w walkach wzięło w sumie udział co najmniej 150 tys. powstańców.

KSP Mława nabór

Burmistrz Miasta Mława,  Prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej oraz Dyrektor Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej serdecznie zapraszają na obchody 155. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, które odbędą się 22 stycznia 2018 r. (poniedziałek).

Program uroczystości:

godz. 11.30 – dyskusja panelowa w Sali Papieskiej w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej

godz. 12.00 – uroczystości pod Kopcem Powstańców Styczniowych, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy

źródło: UMM

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz