Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

22 stycznia. Obchody 155 rocznicy Powstania Styczniowego w Mławie


W bieżącym roku mija 155 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego, które rozpoczęło się 22 stycznia 1863 r. Było to zbrojne wystąpienie przeciwko Rosji, największe polskie powstanie narodowe. Powstańcy zaatakowali rosyjskie garnizony w Królestwie Polskim. W ciągu całych działań zbrojnych doszło do ponad tysiąca potyczek, w walkach wzięło w sumie udział co najmniej 150 tys. powstańców.


Burmistrz Miasta Mława,  Prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej oraz Dyrektor Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej serdecznie zapraszają na obchody 155. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, które odbędą się 22 stycznia 2018 r. (poniedziałek).

Program uroczystości:

godz. 11.30 – dyskusja panelowa w Sali Papieskiej w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej

godz. 12.00 – uroczystości pod Kopcem Powstańców Styczniowych, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x