Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Już jutro! Koncert noworoczny w Mławskiej Hali Sportowej


Przypominamy, już jutro, 20. stycznia br. w Mławskiej Hali Sportowej odbędzie się wydarzenie, na które wielu mieszkańców naszego powiatu czeka z niecierpliwością – Koncert Noworoczny.

Tego wieczoru mławskim obiektem sportowym zawładnie muzyka. Będzie można usłyszeć przeboje z oper, operetek i musicali takich jak: STRASZNY DWÓR, WESELE FIGARA, DON PASQUALE, KSIĘŻNICZKA CZARDASZA, BARON CYGAŃSKI, WESOŁA WDÓWKA, HRABINA MARICA, SKRZYPEK NA DACHU, STATEK KOMEDIANTÓW.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy jutro do Mławskiej Hali Sportowej. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00. 

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Mławski Włodzimierz Adam Wojnarowski.

Wykonawcy:

Ewa Szpakowska – Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Łodzi w klasie fortepianu Walentego Parczewskiego i klasie kameralnej Rajmunda Ambroziaka. Jest wykładowcą w Katedrze Kameralistyki Akademii Muzycznej w Łodzi. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi. Brała udział w konkursach zagranicznych w Hertogenbosch, Konkursu Belvedere w Wiedniu. Prowadzi ożywioną działalność artystyczną występując w wielu koncertach w kraju i za granicą – w Niemczech, Holandii, Austrii, Francji, we Włoszech, na Martynice. Dokonała wielu nagrań radiowych i telewizyjnych.

Małgorzata Kulińska – sopran, solistka Teatru Wielkiego w Łodzi, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na Wydziale Wykonawstwa Instrumentalnego i Wokalno – Aktorskiego w klasie śpiewu prof. Delfiny Ambroziak. Debiutowała w 2000 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi w partii Barbariny w „Weselu Figara”. Wykonywała wiele partii operowych, operetkowych i musicalowych. Od wielu lat współpracuje z Polską Operą Kameralną, gdzie wykonuje czołowe partie operowe.

Andrzej Niemierowicz – baryton, solista Teatru Wielkiego w Łodzi oraz wykładowca Akademii Muzycznej. Należy do czołówki polskich śpiewaków. W Teatrze Wielkim w Łodzi zadebiutował tuż po ukończeniu z wyróżnieniem studiów wokalnych oraz po sukcesie na I Ogólnopolskim Konkursie Wokalistyki Operowej im. Adama Didura. Gościnnie występował na wielu scenach krajowych.

Kazimierz Kowalski – śpiewak operowy związany z Teatrem Wielkim w Łodzi jako solista oraz jego wieloletni dyrektor naczelny i artystyczny. Od 2000 w I Programie Polskiego Radia prowadzi audycje, w których przedstawia sylwetki wybitnych polskich artystów. Wymyślił i prowadzi „Festiwal Operowo – Operetkowy w Ciechocinku”. Jest również jednym z twórców Polskiej Opery Kameralnej.

opis za: amfiteatr.radom.pl

źródło: MHS Mława/oprac.red

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments