Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Sławomir Kowalewski kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Smalle-Scale Chemistry w SP nr 2


W czwartek 11.01.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Mławie odbyły się zajęcia z chemii, które poprowadzono techniką Small-Scale Chemistry. Miały one charakter  typowo doświadczalny.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Warsztaty miały na celu pokazanie, że nauka może być ciekawą przygodą. Młodzi naukowcy poznali zjawiska zachodzące w przyrodzie przeprowadzając własne eksperymenty. Zajęcia w parach pod czujnym okiem prowadzącego były znakomitym połączeniem zabawy i zdobywania wiedzy. Doświadczenia zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wykorzystywane substancje były niegroźne dla zdrowia i umożliwiały każdemu uczniowi samodzielne wykonanie.

Potem na sali gimnastycznej odbył się pokaz, który miał charakter interaktywny, doświadczenia były realizowane przy współpracy z publicznością.

Uczniowie obserwowali szereg reakcji chemicznych i śledzili efekty. Niektóre z przeprowadzanych eksperymentów przybliżyły reakcje barwne,  inne demonstrowały procesy spalania lub zaskakujące właściwości substancji. W warsztatach wzięli udział uczniowie z klas drugich i trzecich (gimnazjalnych).

Źródło i fot. SP nr 2

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500