Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Smalle-Scale Chemistry w SP nr 2


W czwartek 11.01.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Mławie odbyły się zajęcia z chemii, które poprowadzono techniką Small-Scale Chemistry. Miały one charakter  typowo doświadczalny.

Warsztaty miały na celu pokazanie, że nauka może być ciekawą przygodą. Młodzi naukowcy poznali zjawiska zachodzące w przyrodzie przeprowadzając własne eksperymenty. Zajęcia w parach pod czujnym okiem prowadzącego były znakomitym połączeniem zabawy i zdobywania wiedzy. Doświadczenia zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wykorzystywane substancje były niegroźne dla zdrowia i umożliwiały każdemu uczniowi samodzielne wykonanie.

Potem na sali gimnastycznej odbył się pokaz, który miał charakter interaktywny, doświadczenia były realizowane przy współpracy z publicznością.

Uczniowie obserwowali szereg reakcji chemicznych i śledzili efekty. Niektóre z przeprowadzanych eksperymentów przybliżyły reakcje barwne,  inne demonstrowały procesy spalania lub zaskakujące właściwości substancji. W warsztatach wzięli udział uczniowie z klas drugich i trzecich (gimnazjalnych).

Źródło i fot. SP nr 2

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments