Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sebastian Prałat laureatem ogólnopolskiego konkursu „MOJA PLANETA – DOM”


Sebastian Prałat z Dębska to wychowanek spokrewnionej rodziny zastępczej z powiatu mławskiego. Jest uczniem II klasy Zespołu Szkół nr 4 w Mławie. W konkursie „MOJA PLANETA – DOM” w swojej kategorii wiekowej tj. grupie starszej (13 – 18 lat) zajął I miejsce.    


W dniu 12 grudnia 2017 r. w Centrum Olimpijskim PKOL w Warszawie odbył się Finał konkursu literacko-plastycznego na komiks pt. „MOJA PLANETA – DOM”, organizowanego przez Stowarzyszenie Otwarte Drzwi pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka – Pana Marka Michalaka  oraz patronatem artystycznym Dziekana Wydziału Grafiki ASP   w Warszawie – Pana prof. Błażeja Ostoja Lniskiego. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpiło podczas uroczystości świątecznej pt. Mikołaju – Mam Dom.

Uczestnikami organizowanego konkursu były dzieci i młodzież w wieku 6-18 lat, wychowankowie pieczy zastępczej z województwa mazowieckiego. Wydarzenie to było realizowane w ramach VII edycji Kampanii społecznej pt. MAM DOM, promującej odpowiedzialne rodzicielstwo i pieczę zastępczą.

Celem Kampanii było udzielanie pomocy dzieciom i wsparcie rodzin, podejmujących trud wychowania i przygotowania do godnej dorosłości dzieci, którym z różnych powodów – choć głównie społecznych, zabrakło rodziców.

Do konkursu zostało zgłoszonych 45 prac, z czego 29 spełniało wszystkie wymogi zawarte w Regulaminie konkursu i zostało zakwalifikowanych do oceny.

W ocenie jury w swojej kategorii wiekowej najlepszą pracę wykonał właśnie Sebastian Prałat. W nagrodę otrzymał laptopa, deskorolkę, przybory do malowania oraz słodycze.

źródło i fot.: PCPR Mława /Stowarzyszenie Otwarte Drzwi

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
gość
gość
2 lata temu

Gratuluję 🙂

Pinki
Pinki
2 lata temu

super! fajne rysunki Gratulacje!

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Brawo