Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Maść na suchość skóry wycofana z obrotu


fot. ilustracyjne


Wczoraj (15.01) Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu produktu leczniczego Ivoxel, maści łagodzącej dolegliwości wynikające ze stanu skóry suchej i bardzo suchej.

Sprawa dotyczy emulsji do stosowania na skórę Ivoxel (Mometasoni furoas):

1 mg/g, emulsja na skórę, 60g
numer serii: 634231, data ważności: 09.2018
numer serii: 703451, data ważności: 01.2019
1 mg/g, emulsja na skórę, 30g
numer serii: 634192, data ważności: 08.2018

Podmiotem odpowiedzialnym preparatu jest Almirall Hermal GmbH.

Lek wycofano z obrotu w związku z otrzymanymi wynikami poza specyfikacją w trakcie badań stabilności w zakresie prametru ”jednolitość jednostek dawkowanych”.

Ivoxel to maść  łagodząca dolegliwości wynikające ze stanu skóry suchej i bardzo suchej. Stosowana jest u dzieci i dorosłych w celu złagodzenia objawów wywoływanych przez niektóre zapalne choroby skóry, np. łuszczycę (z wyłączeniem rozległej łuszczycy zwykłej) oraz AZS.

źródło: gif.gov.pl/oprac. red.

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments