Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Mariusz Dziubiński DariuszLampkowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Spotkanie opłatkowe Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych w Rzęgnowie


Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

11 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Rzęgnowie odbyło się spotkanie opłatkowe Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Młodzież szkolna przygotowała dla nich jasełka, a wśród gości nie zabrakło przedstawiciela wojewody i władz gminy.

Gospodarzem spotkania była Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzęgnowie Marzena Oświecińska. Na zaproszenie Prezes Koła Władysławy Smolińskiej wśród zaproszonych gości obecni byli Krzysztof Bieńkowski – Kierownik Delegatury Ciechanowskiej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, a także przedstawiciele władz gminy Dzierzgowo na czele z wójtem Rafałem Kucińskim.

Świąteczne spotkanie kombatantów upłynęło w serdecznej i refleksyjnej atmosferze.  Najmłodsi uczniowie tej szkoły przedstawili zebranym bożonarodzeniowe jasełka. Uczestnicy uroczystości oddali hołd poległym za Ojczyznę i uczcili pamięć tych kombatantów, którzy zmarli w mijającym roku. Wysłuchano następnie informacji Prezesa o bieżącej pracy organizacji i aktualnych zadaniach, które dotyczą działalności Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w roku 2018, roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zebrani podzielili się opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia.

W wystąpieniu Krzysztof Bieńkowski w imieniu swoim i Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery złożył zebranym życzenia noworoczne. Podziękował on władzom szkolnym, nauczycielom i uczniom za aktywną współpracę ze Związkiem Kombatantów, za dbałość o kultywowanie tradycji patriotycznych i przekazywanie informacji o tragedii wojny młodym pokoleniom Polaków.

Koło Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Rzęgnowie należy do najczynniejszych organizacji kombatanckich w gminie Dzierzgowo. Skupia ono w swoich szeregach 138 członków zwyczajnych i sprawuje opiekę nad 29 członkami podopiecznymi. Koło szczególną troska otacza rodziny kombatantów, a jego członkowie aktywnie uczestniczą w najważniejszych uroczystościach państwowych. W ubiegłym roku 14 członków Związku odeszło na wieczną wartę.

źródło i fot. Krzysztof Bieńkowski

oprac. red.

 

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500