Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Spotkanie opłatkowe Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych w Rzęgnowie


KSP Mława nabór

11 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Rzęgnowie odbyło się spotkanie opłatkowe Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Młodzież szkolna przygotowała dla nich jasełka, a wśród gości nie zabrakło przedstawiciela wojewody i władz gminy.

Gospodarzem spotkania była Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzęgnowie Marzena Oświecińska. Na zaproszenie Prezes Koła Władysławy Smolińskiej wśród zaproszonych gości obecni byli Krzysztof Bieńkowski – Kierownik Delegatury Ciechanowskiej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, a także przedstawiciele władz gminy Dzierzgowo na czele z wójtem Rafałem Kucińskim.

Świąteczne spotkanie kombatantów upłynęło w serdecznej i refleksyjnej atmosferze.  Najmłodsi uczniowie tej szkoły przedstawili zebranym bożonarodzeniowe jasełka. Uczestnicy uroczystości oddali hołd poległym za Ojczyznę i uczcili pamięć tych kombatantów, którzy zmarli w mijającym roku. Wysłuchano następnie informacji Prezesa o bieżącej pracy organizacji i aktualnych zadaniach, które dotyczą działalności Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w roku 2018, roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zebrani podzielili się opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia.

W wystąpieniu Krzysztof Bieńkowski w imieniu swoim i Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery złożył zebranym życzenia noworoczne. Podziękował on władzom szkolnym, nauczycielom i uczniom za aktywną współpracę ze Związkiem Kombatantów, za dbałość o kultywowanie tradycji patriotycznych i przekazywanie informacji o tragedii wojny młodym pokoleniom Polaków.

Koło Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Rzęgnowie należy do najczynniejszych organizacji kombatanckich w gminie Dzierzgowo. Skupia ono w swoich szeregach 138 członków zwyczajnych i sprawuje opiekę nad 29 członkami podopiecznymi. Koło szczególną troska otacza rodziny kombatantów, a jego członkowie aktywnie uczestniczą w najważniejszych uroczystościach państwowych. W ubiegłym roku 14 członków Związku odeszło na wieczną wartę.

źródło i fot. Krzysztof Bieńkowski

oprac. red.

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz