Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mławie


Mimo chłodu, w niedzielę od rana pięćdziesięciu wolontariuszy Orkiestry kwestowało z puszkami  na ulicach naszego miasta. Sam finał rozpoczął się po południu od pokazu sprawności mławskich strażaków podczas zainscenizowanego wypadku samochodowego. Wiele atrakcji czekało w hali sportowej liceum, gdzie tradycyjnie stała scena i mieścił się sztab WOŚP.


Akcję można było wesprzeć na różne sposoby. Na scenie aż do wieczora trwały licytacje  różnych fantów przekazanych przez darczyńców, wśród których nieodmiennie dużą popularnością cieszyły się czerwone serduszka. Można było posilić się grochówką lub szkolnymi wypiekami. Można było pomalować twarz, posiedzieć na policyjnym motocyklu, czy poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy. Do nabycia były własnoręcznie wykonane kartki, a także przekazane na wsparcie Orkiestry gadżety, książki i maskotki. Jak co roku pojawiły się też punkty badań, gdzie można było wykonać EKG i echo serca i punkt krwiodawstwa.

Przez cały czas trwania finału na scenie oglądać można było programy artystyczne i występy przedszkolaków i uczniów mławskich szkół. Świetny koncert kończący finał zagrał szkolny zespół z I LO, zamiast mającego wystąpić „BLUES FOREVER LIVE”. Ostatnim akcentem był pokaz sztucznych ogni w parku.

Ostateczne wyniki zbiórki będą znane po podsumowaniu wszystkich wpływów, ale licznik zbiórki umieszczony nad sceną znacznie przekroczył kwotę 60 tys. zł.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianin 1
mławianin 1
3 lata temu

Dobrze że chociaż w tak skromnym wymiarze ale Orkiestra zagrała w Mławie. jest to akcja godna podziwu i Orkiestra gra dosłownie na całym ŚWIECIE. Tylko pozostaje pewien nie dosyt i pytanie gdzie są instytucje mławskie odpowiedzialne za organizację imprez masowych, mogę zrozumieć że Pani Dyrektor najlepiej wychodzi balowanie na imprezach seniorów, ale czy tak to powinno wyglądać, gdzie się podziały mławskie firmy, z L.G na czele. Gdzie te czasy że dawniej można było dostrzec wśród tłumów MŁAWĘ na GALI FINAŁOWEJ W TVP, a na mieści jak nigdy pustki, czyżby mławianie wystraszyli się tego aby wrzucić do puszki parę drobniaków.???

Jaro
Jaro
3 lata temu
Reply to  mławianin 1

Czy mławianie się wystraszyli? Chyba nie, bo mamy pobity kolejny rekord. Ponoć robią tak na złość PiS-owi, bo PiS ponoć nie lubi WOŚP. Ale co ciekawe do pewnego czasu szefem mławskiego sztabu był szef lokalnego PiS-u.

mławianin 1
mławianin 1
3 lata temu
Reply to  Jaro

Piszesz ponoć,ale to są fakty, PIS nie lubi WOŚP dlatego że to nie jest ich pomysł do pewnego czasu, szef mławskich struktur był szefem mławskiej ORKIESTRY, ale dostał prykaz że ma tego nie robić więc zrezygnował.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x