Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ogromna niespodzianka w finałach V edycji ligi Usługowo-Handlowej


Piątego stycznia zostały rozegrane finały piątej edycji ligi Usługowo-Handlowej.Takiego rozstrzygnięcia w finale jednak nikt się nie spodziewał. Po meczach finałowych odbyła się ceremonia wręczenia pucharów z udziałem IV krotnego mistrza Polski w bowlingu Emila Polanisza.


W meczu o trzecie miejsce zagrał Tans-Beton Łukasza Pietrzaka z Automyjnią Pawła Karpińskiego. Automyjnia od pierwszej kolejki grała bardzo pewnie, Już po czterech kolejkach wyszła na czterdziesto punktowe prowadzenie. Natomiast  brązowi medaliści z poprzedniej edycji podeszli do tego meczu bardzo nerwowo. Nawet najlepszy zawodnik tego teamu Sławek Grablewski  który w klasyfikacji indywidualnej uplasował się na drugim  miejscu nie był w stanie pomóc zespołowi, rzucając zaledwie 141 punktów. Po dziewięciu kolejkach Automyjnia mogła praktycznie już zacząć świętować, gdyż prowadziła 72 punktami, lecz wiedząc, że w bowlingu powinno grać się do końca, przysłowiową kropkę nad „i” postawił najlepszy zawodnik tej ekipy Maciej  Grabowski rzucając w dziesiątej kolejce trzy strike i jednocześnie zapewnił Automyjni trzecie miejsce na podium w ogólnej klasyfikacji. Mecz zakończył się wynikiem  660 do 562, była to najpewniejsza wygrana w dotychczas rozgrywanych finałach.

W meczu o najwyższe podium zmierzyli się wicemistrzowie ubiegłorocznej edycji Barcontrol z mistrzami II edycji Benexem. Wszystkie statystyki przedmeczowe wskazywały, że faworyt w tym spotkaniu jest tylko jeden –Barcontrol. Miał w swojej ekipie trzech z pierwszej  czwórki najlepszych zawodników, średnia punktów tego zespołu z wszystkich spotkań to 665 najwyższa z wszystkich dotychczasowych lig , najlepszy ich wynik to 705 punktów oraz wygrane wszystkie wcześniejsze mecze mówiły, że mistrzostwo tej edycji przypadnie właśnie Im.

Ale  w finale gra się jednak inaczej. Nerwy, nerwy  i jeszcze raz nerwy sprawiły, że Barcontrol po dziewięciu kolejkach chociaż prowadził, to rzucił zaledwie 509 punktów, przy 503 punktach Benexu . Ekipa Benexu widząc szansę wygrania w tym meczu zaczęła się dopingować, każdy podchodzący  do rzutu z tej ekipy był wręcz niesiony na rękach. Kiedy do decydującego rzutu o zdobyciu mistrzostwa, podszedł Michał  Bęcławski zapadła cisza. Michał musiał zamknąć dziesiątą kolejkę i tak to zrobił rzucając ostatecznie dla swojego zespołu196punktów był to najwyższy indywidualny wynik w tym dniu. Po tym rzucie w ekipie Benexu wybuchła euforia. Mistrzami V edycji ligi usługowo-handlowej została drużyna Benexu wygrywając ostatecznie 596 do 560 .

W klasyfikacji indywidualnej  trzecie miejsce zajął Krzysztof Przybyłko (Barcontrol śr. 161,1), drugie miejsce zdobył Sławek Grablewski (Trans-Beton  śr. 163). Miano najlepszego punktującego w tej edycji przypadło Pawłowi Koronowskiemu z Barcontrol śr 169,9p. była to czwarta wygrana z rzędu Pawła w klasyfikacji indywidualnej.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet wygrała Agnieszka Goschorska  (Alka 128,5)

Drugie miejsce zdobyła koleżanka z zespołu Karolina Chojnacka śr. 118,5 natomiast na trzecim miejscu podium znalazła  się  Milena Goździewska z Betonmaxu śr 116,5

Kolejna liga która się odbędzie się w kręgielni to V edycja ligi Urzędowej. Start ligi przewidywany jest 29 stycznia.

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments