Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Połączeni łańcuchem dobroci


Przed świętami Bożego Narodzenia na lekcji języka polskiego z panią Zofia Kazimierską klasa VI c ze Szkoły Podstawowej nr 7 omawiała książkę Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”. Przyjrzeliśmy się głównemu bohaterowi Ebenezerowi Scroogowi zniewolonemu przez pieniądze i zło. Taka postawa człowieka nie jest godna naśladowania.


Uczniowie postanowili stworzyć własny łańcuch dobroci, na wzór łańcucha, którym byli opasane duchy. Obowiązkiem każdego ucznia było przyniesienie na lekcję siedem wąskich pasków papieru. Przy pomocy słowników języka polskiego zebraliśmy słownictwo, to znaczy wyrazy i wyrażenia, które nazywają pozytywnie cechy i postawy człowieka. Razem zebraliśmy 130 nazw cech m.in. serdeczność uczynność, sprawiedliwość, odwaga, uczuciowość, obowiązkowość, empatia. Zapisaliśmy wyrazy na paskach, które posklejaliśmy w ogniwa składające się na łańcuch. W grupach stworzyliśmy krótkie łańcuchy, które połączyliśmy w jedną całość.
Gdy klasowy łańcuch był gotowy, stanęliśmy w kręgu, aby się nim opasać. Włożyliśmy ręce w ogniwa tak jak w kajdany. W ten symboliczny sposób znaleźliśmy się w niewoli dobra. Chcemy być dobrzy i mądrzy.To była ciekawa i pouczająca lekcja.

źródło i fot. SP nr 7

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x