Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

„Pan Stopek” ma już dach nad głową


Od dwóch dni „Pan Stopek” przeprowadzający dzieci przez przejście dla pieszych na ulicy Kościuszki ma już dach na głową. Szkoła Podstawowa nr 7 zakupiła i w porozumieniu ze starostwem, na terenie Zespołu Ośrodków Wsparcia ustawiła dla niego kontener – stróżówkę.

KSP Mława nabór

– Zakup kontenera wraz z transportem kosztował szkołę 4700 zł. Szkoła sfinansowała to ze środków własnych. Zakup takiego kontenera to postulat wielu osób, które widziały jak jak często pan przeprowadzający szkolne dzieci pracował przy trudnych warunkach pogodowych – mówi Mariusz Lempek, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 3.

„Pan Stopek” na ulicy Kościuszki jest jednym z dwóch pracowników przeprowadzających bezpiecznie dzieci przez przejście dla pieszych. Drugi przeprowadza dzieci przez ulicę Sienkiewicza. Tam na razie nie ma gdzie ustawić takiego kontenera.

 – Na razie zakupiliśmy jedną stróżówkę. W okolicy przejścia dla pieszych na ulicy Sienkiewicza trudno jest znaleźć dla niej lokalizację. Żeby było sprawiedliwie, zaproponowałem, aby panowie zamieniali się miejscami pracy co miesiąc – dodaje dyrektor Lempek.

Praca „stopka”  nie należy do łatwych, a jest odpowiedzialna. Niezależnie od warunków pogodowych, temperatury czy opadów przez 8 godzin pracuje na dworze i praktycznie nie może oddalić się zbyt daleko od „swojego” przejścia dla pieszych.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

21 - liczba komentarzy w artykule "„Pan Stopek” ma już dach nad głową"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
HGW
Gość
Ostatnio będąc w szpitalu słyszałam że o mlawianinach nie krąży za dobra opinia No i proszę zgadza się.. Żal słuchać tak beznadziejnych komentarzy.. Nie dość że koleś stoi w mrozie deszczu lub na słońcu co mało łba nie wypali i przeprowadza dzieci przez pasy to jeszcze jakieś bezsensowne komentarze. Uważam że bardzo dobrze ktoś zrobił kupując taka budkę. Sądzę że praca pana stopka jest odpowiedzialana i zasługuje nawet na budkę z Ogrzewaniem i własnym prywatnym kiblem i nic nikomu do tego.. Żadna praca nie hanbi.. Najlepiej brać 500 plus i pisać beznadziejne komentarze. Ludzie trochę empatii ktoś dba o bezpieczeństwo… Czytaj więcej »
Jarząbek
Gość

Popieram, praca nie jest ciężka, ale warunki w jakich Ci ludzie pracują są fatalne, a odpowiedzialność ogromna,bo chodzi o dobro dzieci o ich zdrowie i życie.
Mam ogromny szacunek dla ludzi, którzy się decydują na tę pacę, powiedzmy szczerze – za marne grosze.
Chapeau bas Messieurs et Seigneur.

pitszit
Gość

to powinno być standardem tak w ogóle te budki , dla tych stopków . i proszę nie hejtować
” stopków ” .

Daro
Gość

jeszcze tojke obok bo gdzie ma się załatwiać

xyz
Gość

Hmm. Bardzo dobrze, ze w koncu nie bedzie marznać itp. Czas najwyzszy. Tylko szkoda, ze dopiero postulat ludzi spowodowal, ze dyr zdecydowal sie na zakup tego kontenerka. No coz, dyr grzeje cztery litery w cieplutkim gabineciku przy goracej kawce.

zyx
Gość

Zastanów się co piszesz. Obecny dyrektor jest w szkole dopiero od kilku miesięcy i z tego wynika, że to on załatwił sprawę.

ewa
Gość

Moze i tak, ale dlaczego nie pomyslal o tym obejmujac stanowisko. Dopiero zmusil go do tego. Przykre jednak.

Zdziwiony
Gość
Nie rozumiem ludzi, którzy wszystko muszą krytykować i aby patrzą komu dokopać (jak xyz i ewa) – to takie polskie. Przyszedł do szkoły nowy dyrektor (chyba od września ?), poznał realia nowej placówki, porozmawiał z ludźmi, których dotąd nikt nie chciał słuchać, rozwiązał problem, którym nikt przez lata nie chciał się zająć (lub udawał, że go nie ma). Pamiętam, że któraś z mławskich gazet już dawno informowała o staraniach dyrektora w sprawie Stopka tylko potrzebne były jakieś zgody. Lepiej by było, jakby powiedział, że nie ma możliwości i dla świętego spokoju zapomniał o sprawie i siedział spokojnie na 4 literach… Czytaj więcej »
Mirko
Gość

Jeszcze mieszkanie mu tam pobudujcie

wpDiscuz