Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mistrzowie ortografii wśród uczniów SP nr 2


W Szkole Podstawowej nr 2 odbył się szkolny konkurs ortograficzny ,,Potyczki z ortografią” dla uczniów klas czwartych. Uczniowie pisali dyktando oraz rozwiązywali test ortograficzny, który składał się z zagadek ortograficznych, tekstów z lukami, rebusów. W konkursie wzięło udział 9 uczniów z klasy 4a i 4b.


Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną, kształtowanie umiejętności posługiwania się poprawną polszczyzną i rozbudzenie wrażliwości językowej. Czwartoklasiści okazali się,, Mistrzami Orografii”, dlatego otrzymali zasłużone nagrody w postaci książek i słodkich upominków.

 I miejsce – Julia Zalewska kl. IV a, Jan Olczak kl. KL. IV a

II miejsce – Iga Wardzińska kl. IV a, Patrycja Szal kl. IV b

III miejsce – Adrian Kowalski kl. IV a, Faustyna Kosek kl. IV b

Wyróżnienia

Karol Majerski kl. IV a

Maciej Szczeciński kl. IV a

Natalia Brzezińska kl. IV b

 Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Źródło i fot. SP nr 7

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments